Gravidute&Mamici de IASI(115)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Da, eruptia s-a intrerupt. mai sunt pe picioare cateva fara crusta. Totusi ma gandeam...oare in doua zile nu-l pot scoate afara sa tot e risc de aparitia a altor bubite din cauza soarelui plus infectie?

Emma si Andrei (21.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte.... sau cu gheata.... cum vreti voi....

Noi de acum cam stam pe afara toata ziua.... ieri a stat de la 16.30 pana la 20.00.... Nu stiu cand mai apuc sa mai fac ceva prin casa... iar la mine se apropie auditul si iar sunt full..... si terminata de oboseala.... Il simt cum imi sufla in ceafa....

Inutsa, pe unde mai sunteti?

vanessa, eu am ales pediatru inainte de nastere si dupa ce am adus-o pe Stefy a casa, am anuntat-o si a venit sa o vada..... desi nu era inscrisa.... ca pentru asta iti trebuie certificat de nastere.... dar noi am avut o problema si trebuia sa o vada neaparat medicul. Deci nu cred ca medicul de familie vine.... Doar daca te intelegi cu el....

Emma, dupa ce s-a oprit eruptia si eu am scos-o afara, ca simteam ca inebunesc. Pediatra mi-a zis ca riscul e sa apara mai multe daca afara e vant, praf, dar asta in perioada eruptiei.... sau sa se infecteze.... insa pericolul cel ami mare e ca dai la altii si nu pentru copilul tau. De acum daca au facut crusta, nu mai sunt nici contagioase, asa ca il poti scoate afara... linistita.... E bine sa nu stea foarte expus la soare.... dar de scos il poti scoate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

Buna dimineata! Vin si eu la o .
IULIA mersi pt raspuns. La ce pediatru mergeti voi?



29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


in sfarsit scriu si eu. vineri am inoptat la var'mea in viena. am zis sa mergem si prin magazine, ca tot auzisem de reduceri faine, dar cum era 1 mai, toate magazinele erau inchise, iar a doua zi cand am plecat era duminica si iar inchise erau. duminica pe dupa-masa am ajuns la mama in italia. aici orasul e chiar la poalele muntilor, oriunde te uiti vezi muntii. si ploua in fiecare zi, ca la tropice, noroc ca dupa ploaie se face cald. ieri am iesit si in oras, in inspectie. din ce am vazut , pampersii sunt de 2 ori mai scumpi, sunt doar la pachete mici, dar mai caut eu prin alte parti, haine pt bebe sunt si la preturi acceptabile, dar promotii sunt putine deocamdata; am vazut gelul recomandat de dr dupa ce am nascut, aici e de 4 ori mai ieftin. sunt multe chestii mai ieftine si calitative, dar sunt si destule scumpe; ma rog, e echilibrata balanta.
de aseara ploua incontinuu, nu putem iesi in oras.
va las ca nu mai are rabdare gaza. mai intru eu pe aici

Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Vanessa spuneai pe undeva ca tu si sotul ati facut cursuri de puericultura nu?Cate zile i-a dat libere?
Inutsa ai gresit borcanele,eu te intrebasem de stafilococ



30+cu Paul Christian
AMR 10 SAPT pana la
Mami te roaga sa stai la caldurica pana la termen

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o feirbinte si o poezie.... din ce o aud acasa e pentru 1 iunie...

Unu-i soarele pe cer
Doi sunt ochisorii mei
Trei petale la trifoi,
Patru labe la pisoi,
De vreti sa-l vedeti pe 5,
I-a uitati-va aici
(Si numara pe degetele) 1,2,3,4,5.....
Si mai are ceva cu un iepuras.... si inca una cu o veverita sprinteoara.... daca o invat, am sa v-o scriu.... Acum invat eu de la ea.....

Acum ne luptam cu vantul.... eu aseara eram toata infundata de la vant si mi-am facut aerosili cu ser si ulei Raceala si Gripa si a vrut si ea....

vanessa, noi suntem inscrisi la d-an dr. MIhalache, vis-a-vis de Policlinica Industriala. Acolo mai e si d-na Galearschi, care e un pediatru foarte bun, eu n-am stiut.

Inutsa, mai asteptam vesti de la voi. Ma bucur ca ati ajuns cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanessa80 spune:

IULIA mersi pt si pt informatii.
BTZ_OVI se mai dau 10 zile libere pt tata, daca are adeverinta ca a facut cursuri de puericultura. Nu stiu daca primeste si sotul un salar in plus, cand i se naste copilul. Trebuie sa mai intrebam...



30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Noi suntem tot in deplasare pana duminica! Copii au mers la tara la strabunica si in oras la plimbare! Matei se incapataneaza sa mearga singur si repede! Drept urmare are nasul julit si pe langa ochi! Il va gasi taicasau mascat! David e mare iubitor de tara! Alearga tot timpul! Mai apar conflicte intre cei cel mare si verisor de la jucarii! Cu raceala sunt inspre bine! Un pic am mai respirat si eu! Macar am schimbat peisajul!
Net nu am avut de duminica!
Inutsa am sa-ti scriu email!
Ionika sanatate copiilor! De pe unde au luat boala?!
Emma ma bucur ca e mai bine baiatul!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani Raluca!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!
Un ingeras in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

La Multi ANi Raluca!! cu intarziere..
Noi am fost la gradi luni, acum treb. sa sun dupa 20 mai ca sa imi spuna in ce zi sa vin cu dosarul sa il depun.
In rest, nu am alte noutati, sunt si ma simt f obosita..Ale insa e bine, sanatoasa si voioasa cum o stiti.vorbeste intruna si cand sunt obosita abia daca ii mai raspund la intrebarile ce si cum?:)
nu stiu daca v-am zis ca de vreo 2 sapt parca are iubit, un baietel in parcul de joaca, Andrei.Ieri la radio canta un nene o piesa si cand am vrut sa inchid radioul sa iesim din casa m-a oprit ca ala e iubitul ei.cand i-am amintit de andrei, mi-a rasp.ca sapt. asta baiatul care canta e iubitul ei..




Cristina, mamica de Alessia Stefana

Mergi la inceput