Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010 (44)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andreea82 spune:

Fetelor voi cum stati la capitolul picioare umflate? eu am descoperit ca dimineata ma pot incalta iar dupa-masa ma strang pantofii groaznic, daca ma descalt nu ii mai pot lua in piciore. Oare nu e prea devreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Mari, felicitari pentru baietel!
Oramona, da' ce-i cu nervii astia de dimineata? Ai fost sambata dupa haine, ai gasit ceva?
Eu aseara era sa sar la sot ca a spart o farfurie...eu, care nu as fi sarit pt. asta pt. nimic in lume...ma durea pt. o farfurie, auzi...cand in boxa am 2 seturi sigilate ca n-am ce face cu ele...din fericire, m-am abtinut la timp, mi-am dat seama ca o iau razna..sigur hormonii sunt de vina!
Fetelor, m-ati facut sa rad pe bune in birou cu intalnirea voastra "la un carbune"!
Va invidiez pe cele din Bucuresti...va puteti intalni...nu-i coreeeect, vreau si eu intalneala, sa-mi etalez burta si cele 7 kg in plus!
Vorbeati de dormitul copiilor...maama, ce bine mai stateam acum 5 ani jumate la capitolul teorie... Si-a si mers o perioada, 2, 3...fie-mea a dormit initial in patutul ei in camera cu noi, apoi pe la cateva luni am plasat-o noi in pat cu noi ca imi era greu sa ma ridic noaptea, apoi a dormit de la 1 an si ceva pana pe la 2 si ceva singura in camera, apoi iar in camera cu noi, dar in patul ei, apoi iar in pat cu noi, apoi singura in camera ei...acum a aterizat iar in pat cu noi de vreo 2 luni, pe motiv ca ea vrea sa doarma cu sora-sa... Si mi-e mila s-o pasaportez la ea, pe cuvant...ce sa fac? Bebe 2 o sa doarma in patutul lui, in camera cu noi, initial, apoi in deplasare in camera cu sora-sa. 'Om vedea noi cum 'om scoate-o la capat atunci.

andre_flo, bafta la eco si la colindat magazinele!

O zi buna la toata lumea!

Lora, mami de Iustina si 22+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Buna dimineata

Asteptam si noi un golanas in octombrie si speram sa ne primiti alaturi de voi

UM 28.12.2009
DPN 04.10.2010

DN 27.01.1980

O zi frumoasa va dorim.



17+ si de David, barbatel iubit - 5 nov. 2008
Made in the Holy Land

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andreea82

Fetelor voi cum stati la capitolul picioare umflate? eu am descoperit ca dimineata ma pot incalta iar dupa-masa ma strang pantofii groaznic, daca ma descalt nu ii mai pot lua in piciore. Oare nu e prea devreme?


Parca vorbesti de mine! Mi se umfla picioarele ingrozitor in timpul zilei, la serviciu. Probabil din cauza statului pe scaun, la calculator, pentru ca daca stau acasa, chiar si in picioare, in week-end, ori daca merg pe jos, nu mi se mai umfla. Na, 'om trece noi si de asta!

Lora, mami de Iustina si 22+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Olivia, bine ai venit la noi, sa ai o sarcina usoara si la termen cu un bebe sanatos!

Lora, mami de Iustina si 22+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianna_83 spune:

'Neatza!
Sunt extrem de nerabdatoare sa-l vad pe bebe diseara, mai ales ca am inceput sa-l simt si cand tin mana pe burtica vine si iese mult in proemineta

sa aveti o zi superba

14+ si mamica de baietel nazdravan, Raul 22.08.2008

Poze Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianna_83 spune:

Bine ai venit, Olivia!

Sarcina usoara si bebe sanator

14+ si mamica de baietel nazdravan, Raul 22.08.2008

Poze Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Lucianna, bafta la eco!

Lora, mami de Iustina si 22+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianna_83 spune:

Cred ca asta e motivul picioarelor umflate, statul pe scaun, in aceeasi pozitie fff multe ore. La fel pateam si eu la Raul si acum stand in fel si chip mi se pare ca s-au subtiat.

14+ si mamica de baietel nazdravan, Raul 22.08.2008

Poze Raul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianna_83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui LoraG76

Lucianna, bafta la eco!

Lora, mami de Iustina si 22+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)





Multumesc

14+ si mamica de baietel nazdravan, Raul 22.08.2008

Poze Raul

Mergi la inceput