Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (213)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ce fac fetele la gradinita?Le place?

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

neata
azi nu m-am dus la servici, mama a venit si a dus-o pe Iulia afara iar eu m-am gandit sa va salut

eu am trimis-o afara pe Iulia numai cu bluzita, fara palarioara...sper ca nu am exagerat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Pai nuuuuu.Maria iese asa de mult

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Pai nuuuuu.Maria iese asa de mult

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

M azi a fost in tricou, e ff cald afara. Si ea chiar e racita, azi sunt in concediu medical. Am sarbatorit cu parc, deh... cand mai prindem o zi impreuna?

Alina si Maria - 3 nov 2007
Primul orice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

la noi pana acum nu au fost mai mult de 18 grade.
cand am stat la soare am mai lasat-o si eu fara palarioara.
azi e cald si la noi, dar la 10 cand a iesit afara inca mi se parea ca e racoare.
a venit franta acasa, a mancat la mama, asa ca eu am pus-o rapid la somn si am putut sa-mi fac treaba mai departe.
va dorim un 1 MAI calduros. noi mergem la Sovata si vrem sa intram si la Praid la salina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

Va dorim un 1 Mai plin cu soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

neata!
ce faceti?
noi ieri am fost la padure, Alessia a tipat de toate gazele pe care le-a vazut, de parca nu vazuse pana acum furnici sau muste...ziua de ieri a culminat cu 'mami, nu inchide usa, mi-e fiica de ...mine!'...nu stiu ce sa ii mai zic sa termine cu frica asta...
si A plange dimi cand o las la gradi, iar cand vin sa o iau nu vrea sa vina acasa

A are muci de joi, fapt pt care nu am mai dus-o vineri la gradi, iar vineri i-am facut aerosoli cu gentamicina si si-a revenit nesperat; ii dau coryzalia si paragripe si osccillo, nu stiu daca sa o mai tin si maine acasa sa nu o intoarca...

eu sunt suparata si frustrata ca dupa o sapt de dieta proteica nu am dat un gram jos....fapt pt care fac placinta cu branza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popbianca spune:

buna seaaara!
ne-am intors si noi acas din deplasare...a fost bine ...dar inca odata se confirma...in tara asta nimic nu functioneaza....de la orarul restaurantului pana la instalatia de caldura a pensiunii...ce sa mai zic de mancare...sau servicii pt. copii (desi stiau ca vom fi 4 fam cu copii mici)nici macar nu au binevoit sa curete jucariile ...toate cu praf de peste toamna -iarna ....
maine incepem gradi....ma astept sa fie naspaa...ca nu stiu ce ma fac cu fata asta...!atata maraie si caraie in ultimul timp...si refuza mancarea de 5 zile...a si slabit vreo 300 gr....si nu inteleg de ce....ia 3-4 imbucaturi si gata...incepe scandalul ca nu mai vrea, se tine de gura, pleca si imi zice ca vine imediat, ca mananca singura si sta si mesteca in farfurie pana ma trec toate transpiratiile (azi i-am pus supa de de mazare...eu mananc, eu mananc si a inceput sa-si scoata cu mana cate un bob de mazare dupa care mai si scuipa coaja...urla, se cere la tati....
sunt mom cand nu-i intra nimeni in voie...numai cum vrea ea-avand in vedere ca nimeni nu vrea sa i-a atitudine drastica si-atunci imi dau mie lacrimile si ma tot intreb care e veriga slaba...eu?buni,tati, educatoarea...cine...nu ma duce capul sa-mi educ copilul...?
va las...ca m-apuca filozofiile si nu e ora potrivita....
pussi..da asa a zis...am vb cu el vineri si imi tot bate apropouri sa schimb data(propusa de el de altfel)ca cica va fi nas in 15...si mai vrea sa mearga si la cabinet inainte de masa...iar eu nu vreau alta data...nu vreau nici sa fiu nesimtita, nici sa-l presez...dar trebuie sa fie 15....desi a zis ca ne vedem in 14,pt. internare, cred ca e totusi necesar sa ma mai intalnesc cu el ..sau nu? tu ce crezi?
ellis..iar ai schimbat dieta? dar aia care a dat rezultate de ce nu mai poti sa o"folosesti"?
ancadragoman...multumim de intrebare....sper ca va face bine...

mami de Ana-Sofia(15.11.2007)http://picasaweb.google.ro/popbiancaflavia/AnaSofia si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Helouuu... Ce mai fac fetele...?? gravidele vad ca sunt in aceeasi formatie...CAm liniste pe aici.. De fapt m-am socat si de mine de cate zile nu ma mai dat pe aici.. Dar toata ziua umblam ...la "Popii si topogane"

Am iesit sambata seara intr-un club de muzica retro(preferatul meu dintotdeauna)... M-am simtit extraordinar de bine desi la inceput nu ma simteam in banca mea...la final nu ma mai dadeam dusa acasa ... M-am distrat ca in vremurile de demult

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput