Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (21)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ai zis cafea?????vreau si eu please dar sa-mi faca cineva ..m-a obosit drumul si asteptatul 15 min la doc...



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

mar cu biscuiti de dimineata
chiftele marinate cu piure si salata de sfecla rosie


LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
cu ajutorul lui Dumnezeu
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

nu doare,doar deranjeaza! m-am belit juma de ceas in oglinda si-m vazut ca fac si carie! dintii mei
si am 8,8 Ca.ma lasa bebelu-ratoiu' cu dintii in mana!

Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Gabriela ai concurenta din partea mea. De cand cu bebe mi s-au rupt pe 1/2 doua masele, am indurat saptamani de durere.

Sfatul omului patit, fugi la dentist. Se poate repara cat de cat fara anestezie si fara durere macar sa o duci pana la inceputul trimestrului 2 cand e anestezia sigura.

Daca ai infectie insa trebuie sa iei antibiotic neparat.

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Scuze, este vina mea Ana.
Ma ocup acum.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui douradoudou

doura nu doarme dar nu pot sa fac mereu mai ales ca netul meu nu e tocmai ok..oricum am facut cap. nou azi noapte...allexia multumim pt noul cap...mie asa mi-a zis doc ca nu trebuie lasata nici o infectie netratata



Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
si 10+


Doura ma refeream la somnicul ala adevarat... nu ca dormi de neatentie. S-a intamplat sa fie nevoie de capitol noi la 9-10 dimineata si tu intri mai tarziu.

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

parca as manca niste cartofi prajiti, ou de tzara si salata verde, acra. mmmmm, e singura pofta reala! aaah, plus ciorba verde, dragavei, loboda, ce gasesc la Han. oricum, cartofii prajiti cu ou si salata mi le fac eu deseara. mmmm...
deseara insemnand peste cateva ore!
ms de recomandari, dar chiftele si alte carnuri imi provaca stiti voi ce. cred ca bebele meu e vegetarian.

13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

nu doare,doar deranjeaza! m-am belit juma de ceas in oglinda si-m vazut ca fac si carie! dintii mei
si am 8,8 Ca.ma lasa bebelu-ratoiu' cu dintii in mana!

Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Gabriela ai concurenta din partea mea. De cand cu bebe mi s-au rupt pe 1/2 doua masele, am indurat saptamani de durere.

Sfatul omului patit, fugi la dentist. Se poate repara cat de cat fara anestezie si fara durere macar sa o duci pana la inceputul trimestrului 2 cand e anestezia sigura.

Daca ai infectie insa trebuie sa iei antibiotic neparat.

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 12+



nu,io la stomato nu ma duc.mai bine nasc in popusoi decat la stomato.la ultima "interventie" care consta doar in fixarea lucrarii mi-o tuflit mama 2 buc din fundu' gradinii ca altfel fugeam cu tot cu scaun

Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca83 spune:

eu am papat zacusca de legume cu masline, branzica si cartofi copti

9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

parca as manca niste cartofi prajiti, ou de tzara si salata verde, acra. mmmmm, e singura pofta reala! aaah, plus ciorba verde, dragavei, loboda, ce gasesc la Han. oricum, cartofii prajiti cu ou si salata mi le fac eu deseara. mmmm...
deseara insemnand peste cateva ore!
ms de recomandari, dar chiftele si alte carnuri imi provaca stiti voi ce. cred ca bebele meu e vegetarian.

13


hai la mini,distrabalato.mai am salata, juma din productia de oo de tara a lu' socru, bors cu buruieni, cu cartofi si inacrit cu bors di putina,moldovenesc!

Gabriela
7+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Mancare...
Pai eu de dimineata am mancat 2 sarmale :-))....da mi le-a adus mama calede ca le-a facut saracuta aseara si nu puteam sa stau cu gandul la ele pana ma intorc de la munca 18-19 seara...Sarmale cu smantana ...fff bun si cu ocazia asta am papat si carne.
Diseara ma asteapta fasole batuta cu castraveciori murati...yammiiiii

Fericita 12+

Mergi la inceput