Iepurasi de Mar-Apr 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Miria, laptele de stat era Lactovit, dar am inteles ca acum se mai da doar la cazuri speciale- mame cu HIV, hepatita, etc....saraca tara noastra...

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina
http://community.webshots.com/album/577280366MmlZOa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2anke spune:

La Multi Ani ( Lunite):
Eric Petrus
Maria-Emilia
Iris Alexandra
Lavinia Valentina
si printesei mele Melina.


Ne-am luat si noi bilete de avion sa venim in Ro in septembrie sa facem botezul. Destul de "repede" pt ca la baiat i-am facut la 2 ani

Pupici la toate mamicile si scuze ca nu scriu asa mult dar va citesc.

Anca cu Melina Isabel si Lucas 4 ani+11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annya9 spune:

Bebe al meu sufera de colici...iar eu sunt deja capiata. Nu stiu ce sa-i mai fac si mi-e o mila de el de inebunesc, mai ales cand il vad cum se arcuieste si cand plange ca din gura de sarpe. Am grija ce mnanc, ii dau si infacol si bonisan, ii mai dau si ceiut baby drink...si suzeta..nu stiu ce sa mai fac...cand ma gandesc ca dr. mi-a zis ca asa tine cam pana la 4 luni... Are o burtica ca un pepenas de umflta de gaze...am facut si gimnastica...si masaj, am stat si pe burtica la mami...i-am pus si termometrul in fundulet sa-i provoc partulete... Voi mai stiti ceva ce n-am incercat? Sau poate alte picaturi care la voi au avut efect?


Mami de Radu Alexandru
poze radu alexandru la 6 zile

www.contractionmaster.com/" target="_blank">calculator contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

anke, cand mergeti in ro?
noi am luat bilete pt august :)

annya eu o tin pe silvana mult pe umar si in toate pozitiile dupa ce mananca, sa scoata aerul si ragaie de vreo 3 ori la intervale destul de mari , dar daca nu i.l scot intram in cerc vicios si incep durerile

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

ANNYA - Am auzit ca MYLICOLUL, GRIPE WATER si COLIEF ar fi bune pentru asa ceva.
Asta pe incercate si recomandate de la alte mamici disperate.

Saracul bebe!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

rebiana - si eu sterilizez biberoanele dupa fiecare folosire

annya - mie dr mi-a zis ca Infacol se da alternativ cu Colief
noi am inceput de aseara si sper sa aiba efect,ca sunt cu nervii la pamant din cauza noptilor nedormite
ziua doarme destul de bine dar noaptea e jale mare

mi-a mai zis de calciu carbonic,un varf de cutit dizolvat in putin ceai,de 3 ori pe zi inainte de masa
asta cica ajuta la reducerea gazelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Servus mamici!

La mine de vreo cateva zile merge Sab Simplexul pus in lapte. Nu lasa laptepe sa faca spuma si e mai linistit acum.

Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)

Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!




Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GabyHila spune:

Joy da parturi cand sta pe burtica. Trage niste motorete de imi e hazna:) dar noi cred ca suntem scapate de colici. Luam siropelul pt varsaturi si pe prospect zice ca are efect si pt colici.

A scapat si de aciditate cu Biotics. Doarme bine dar are putin program de show de la 20-24. Nu am ce face asa ca ma obisnuiesc.

La noi mai treceau colicile daca o infofoleam intr-o patura calduroasa, cu suzeta in gura, in pozitie de alaptat tinut in brate si leganata usor. Adormea si uita de colici.

Am mai zis si de phoen, infasat, tinuta in wrap, agatata de lampa vorba Roxanei:)

Miria, dupa ce zice teoria la carte nu ai canalele desfundate. comprese fierbinti, masaje circulare de la baza sanului catre sfarc tot in dus, masat sfarculetele cu garmastan si bebe non stop maimutica de tzatzica ta.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ate_09 spune:

salutare mamicute ..ca burticute se pare ca nu mai sunt!!
In sfarsit reusesc sa mai scriu si eu. Am recuperat si ultimele doua capitole din urma..si asa m-a apucat o nostalgie cand am citit posturile voastre despre sfarsitul odiseei noastre... . Parca ieri intram timid pe rand fiecare din noi, sa ne mandrim cu liniutele de pe test, unele mai palide altele mai pronuntate si iata ca acum s-a incheiat un capitol frumos din viata noastra..dar incep altele si mai frumoase cu multe zambete si rasete de bebelusi!

Noi suntem bine...am un bebe tare cumintel, mancam dormim, ne jucam, zambim . Am fost la control saptamana trecuta si se pare ca a inceput sa recupereze cu luatul in greutate, deci dna dra a fost multumita si nu a mai pomenit de nici un supliment (nu ca as fi avut de gand sa-i dau).
Tot la control, dna doctor ne-a pomenit de vaccinul care se face acum la 2 luni. Voi l-ati facut??? Se pare ca nici pe acesta nu l-au primit inca de la stat si mi-a spus sa mai asteptam vreo 2 saptamani, daca nu vor veni dozele va trebui sa ni-l cumparam noi si nu costa decat vreo 300 de lei. Daca stam in baza lor...cred ca nici pana la un an nu ne mai vaccinam copilasii...

Annya mie dna doctor mi-a prescris Espumisan pt colici, nu stiu cate este de eficient, eu nu i-am dat niciodata pt ca noi n-am avut colici. Si eu ma intreb de multe ori cum de am scapat fara sa facem.


de Theodor Stefan (05.03.2010)

"Cine nu traieste cum gindeste,ajunge sa gindeasca cum traieste''


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

GABYHILA - Stiu ca teoria zice numai de bine, dar eu am fost operata la ambii sani si pe unde s-a umblat s-a obturat canalul. adica, saracul, produce, dar nu mai duce nicaieri.
Si e tare nasol!

Pe alta parte, incep sa devin trista si sa ma las dusa de ganduri in privinta Damianei.
Dupa ca vin acasa cu recomandari de repaos si liniste si stat in pat, iar eu invart casa cu sussul in jos chiar de a doua zi, ma mai lupt si cu toanele fii-mii.

Nu ma mai tin nervii!!

Mergi la inceput