Iepurasi de Mar-Apr 2010 (137)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marsy_baby spune:

Buna fetelor!si felicitari proaspetelor mamici!(lindal,wapi,miria,bordeanca,ninocikap,nafi,selina etc)
Fetita mea tot are scaunele verzi si am intreb pe pediatra k din ce cauza si mi-a spus k din cauza colicilor,oara asa sa fie?Din nefericire eu n-am tzitzi:(si ii dau lapte praf Nan(recomandat de pediatra)oare si din cauza asta are scaun la 2zile?In fine....in rest de 1sapt si ceva fetita mea e tare cuminte,seara adoarme pe la 11 si se trezeste dimineata p la 7jumate,ieri am avut sedinta foto cu ea,asa de cuminte a fost si tare curioasa de "bliztul fotografului",ce pot sa va spun e k sunt topita dupa dulceatza mea...aaa si deja incepe sa imi zambeasca,mai ales knd se trezeste si ma vede langa patutu ei,imi zambeste si spune "ooooooo"...abia asptept sa imi zica "mama"


Mami de printesa mica Daria-Marcela (n.26.02.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

corimami multumim de cafea
kossir,zau ca te invidiez cand te aud cat doarme puiul mic.Maria sta si cate 10 ore ziua fara sa doarma

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....10KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

niki mi.aduc aminte in sarcina , de cate ori ma trezeam dimineata de tot, gaseam cafeaua data de tine :)
si ca tot am vazut la tine la semnatura, mi.am schimbat.o si eu
dar in loc de amr am pus m 2 - adica macar 2 sa dau jos

roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

'Neata, fetele!

Beau o cafea cu voi cat pot.

Mai, eu am o problema!
Dami!
Am vazut-o de cand ma pregateam sa plec la spital ca nu e chiar in apele ei, dar nu stiam ce va urma. Oricum, imi stiam lectia, sa-i vorbesc cu menajamente, sa ne comportam normal, sa o implicam, sa una sa alta ca sa nu se simta exclusa.
Teoretic e frumos si simplu.

Am venit acasa si nu mai e deloc asa simplu. Ieri cel putin m-a capiat. Este rautacioasa. Ii zic de cate ori ma tin nervii ceva si face tot ca ea. Nu tine cont de nimic. Vine la noi si se baga in sufletul nostru ca s-o luam in brate. Am gasit-o plangand si nu vroia sa zica de ce.

Bine, stiu de ce face toate astea. Ca sa iasa in evidenta, simte si vede ca a mai aparut cineva cu interes in casa.
Spre exemplu, ieri am vorbit cu ea 1 ora in continuu, dar cand o secunda m-am intors si am zambit la baiat, m-a intrebat daca pe ea o mai iubesc si de ce nu vorbesc si cu ea.

E cam greu!
Am luat amandoi albumele cu poze de cand era ea bebe si i le-am arata casa vada ca a fost la fel si tot asa aveam grija si de ea.

Una peste alta, ca sunt multe exemple de dat legate de atitudinea ei de moment, mi-e tare greu pentru ca sunt si eu cam paradita in perioada asta.

Sper sa-i treaca mai repede. O voi tine cat mai mult cu mine si bebe ca sa se acomodeze si sa intre in rutina niste obiceiuri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kossir spune:

LA MULTE LUNITE SI ANISORI pentru
ERIC de mami25_7
SOFIA de Cenia
ADAM LEO de Magdone
SARAH MARIA de Jeni pentru ieri, scuze
IRIS de Andira
MELInA de 2yanke
LAVINIA de Brumari - pe unde mai esti, cum sunteti?
MARIA de Oanka
Sa fiti sanatosi si voinicosi

LA MULTE LUNITE si pentru BRIANA de Ramy pentru ca maine nu stiu daca mai intru


Acum ma lupt cu mandra sa-i dau si al doilea san si-si face sila parca vomita daca incerc sa-l apropii de gurita ei . Merg sa ma mulg ca altfel raman fara lapte cu asta mica.

Pupici tuturor

http://community.webshots.com/user/kosscar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nibi_niki spune:

roxana,as putea da si acum cafeaua ca oricum ma trezesc la 6 in fiecare dimineata.Si-a facut program Maria:se trezeste in fiecare dimineata in jur de 6 apoi mai adoarme pe la 8 pana pe la 10 si daca mai prinde un somn pe la 4 can vine tati si urmatoarea tura de somn incepe pe la ora 12 noaptea dupa care se trezeste pe la 3 pt papa. .Sper sa fac ceva sa schimbam programul..

MAMICA FERICITA DE PUI FRUMOS
http://www.flickr.com/photos/44856184@N03/
AMR....10KG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

miria, si ivan simte ceva , dar pot sa.ti spun ca mai rau procedez eu ca.mi pierd calmul cu el foarte repede, asa ca nu stiu a cui e vina, de fapt cred ca a mea e sigur
in rest ma feresc cat pot sa alint sau sa pup bebelusa cat e el de fata, oricum vad ca are ce are cu mine nu cu ea


roxana si silvana aroa (2.04.2010) ivan leonard(2.12.2006)
POZE

M...2kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


La multe lunite si anisori: Eric Petrus (pt cele 3 luni), Maria-Emilia (pt cele 2 luni), Iris Alexandra, Melina Isabel, Lavinia Valentina (pt prima luna)!


POZE RECENTE
ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)
MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Fetele, am niste dozatoare de aseara! Si ma dooor! Dar de curs ceva prin ele ioc. Asa am patit si cu Dami, de pana la urma i-am dat formula.
Oare laptele dat de stat care este? Voi stiti?
Eu inca n-am ajuns sa vorbesc cu med. de familie ca sunt inca inapta de vizite si protocoale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyD spune:

Buna mamicilor! Eu de 2 sapt nu am mai putut intra pe site(cu toate ca net am avut nu stiu ce s-a intamplat) si v-am simtit lipsa ingrozitor.
Va felicit pe cele carora le dorm bebeii toata noaptea....noi si ziua si noaptea ne trezim sa papam, sa ne jucam...adormim doar pe umarul lu' mami sau lu' tati si apoi cand ne mutam in patut ne trezim...
sunt terminata e oboseala...am si de invatat o gramada si nu stiu cum o sa ma descurc...
va pupacesc


Mami fericita de printesica BRIANNA MARIA

Mergi la inceput