Prietene la bine si la greu - 5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Am ramas tot la inceputul cap 4 Ralu, ms de galerie daaaaar, o felicit live pe Dymo pt noua frizura!


Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria
[brLauradi, lasa, ca e bine sa mai stea si fara voi... dar cred ca e greu... ma vad pe mine ca daca il las cu buni 2-3 ore sun de 2-3 ori...




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE



Stiu ca e bine pt el,dar intr-adevar e tare greu cand vezi ca se desprind...si eu am sunat din ora in ora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauradi spune:

Ma duc si eu...Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:


lma smaranditza.sa ai parte de tot ce iti doresti.sa te bucuri de aceasta misiune de a fi mama si sa culegi lauri pentru munca ta.
lma rares cristian pentru jumatatea de an pe care ai petrecut-o langa mami si tati.sa fii fericit si iubit.

nasii au plecat la 22.30 si nu am avut timp sa intru .sper sa pot recupera maine seara.
pe zi sunt la curte cu micutul.


Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

monica,ma bucur ca v-ati distrat la motul finei.sper ca micuta maria sa fie ok.
diana,micutii tai sunt divini in cada.abia astept sa il am si eu pe bebe2.
marijan fetita sa ii treca mucisorii.
monis si lui geo ii creste par blond.cand l-am nascut il avea negru.
lui geo i-a cazut tot puful odata si o mare perioada a fost cheliuta(si inca mai este).
gabitza vad ca gemenii tai au inceput sa doarma mai bine.geo a inceput sa doarma pe burata.mi-a cam frica sa nu se sufoce si ma uit cam toata noaptea la el.pana acum dormea doar pe spate(la 2 luni a dormit o saptamana pe burta.pe urma nu a mai vrut).
biara imi pare rau ca v-ati speriat cu tusea micutei.eu am ajuns in buc la grigore in camera de garda dupa un plans sfasietor la 01.00 noaptea.se speriase sotul(i-a murit sora cand avea 1 luna de viata si mama lui mereu a fost mai fricoasa.i-a transmis si sotului meu aceasta teama si se sperie foarte usor cand ceva nu e in regula).noi am gasit doctori foarte de treaba.ne-au consultat copilul imediat fara sa dam nimic(ma refer la spaga). nu peste tot e asa.
laurici si pe mucoasa mica .sa ii treca repede si sa ii faca mami rochite frumoase.

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

Va scriu si eu dupa o seara nebuna iar, cum nu am mai avut de vreo luna incoace ... a tipat fi-mea 2 ore, nu i-a convenit nimic. In cele din urma am reusit sa o culcam ... traiasca feonul. Scuze ca nu am reusit sa mai citesc sa ajung la zi ... poate recuperez maine.
Voiam sa va intreb cate ceva. Cum reusiti sa ii dati picaturile de fier fara sa se faca maro pe toata fata? Ca piciulina mea dupa ce i le dau se trezeste sa faca "brrrrr" si il imprastie peste tot.

Am ajuns la masa de legume. Fetele cu beibicucuri voi cum procedati? Puneti mai multe legume la abur si apoi pasati doar unele dintre ele? Si ce combinatii ati incercat ca la noi nu prea e mare amatoare domnisoara ... doar morcovul se pare ca ii place.

si o zi frumoasa sa aveti. O tai si eu la somn ca iar am ramas singura pe baricade.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Seara buna gagici
Noi astazi am fost exilati de acasa ca ne-am pus plase de insecte la geamuri si abia acum incerc sa citesc cate ceva.
Am fost acasa la mama.

Ramona m-a emotionat foarte mult mesajul tau ,ai scris asa de frumos ca mi-au dat lacrimile.Cunoasteam perfect detaliile din seara/noaptea aceea si imi amintesc si acum cat asteptam vestea cea mare si cat de emotionata am fost cand mi-ai dat-o ca am ramas fara cuvinte la telefon.Sa-ti traiasca multi ,multi ani fericiti si sanatosi soricelul Dominic!!!!!Sa-ti aduca numai bucurii
Sterilet nu servesc dar ma gandeam si eu uneori sa-mi pun.
Miany felicitari pentru mama!Sa-ti traiasca bunicul!
Sa stii ca nici Iustin nu doarme bine ziua-n casa asa ca nu stiu ce sa-ti zic.Eu ma gandeam ca la noi e galagioasa de sora-sa dar vad ca se intampla si la voi.
Lauriciu mucii astia-s pacatosi ,pot tine si 2 saptamani .Important e ca nu tuseste si nu face febra ,secretiile trec.Stiu ca-i tare greu mai ales ca-i prima raceala.
Lauradi te rog mult mai pune o data linkul cu poze ca mi-am deschis atunci o fereastra cu el dar am pierdut-o.
Stiu cat ti-a fost de greu sa stai fara Ducu...e baiat mare de-acum.Sa ne zici data nasterii lui sa trecem in listuta ca nici dincolo nu era ,desigur daca vrei.Vai ce tare-i povestea cu tribunalu'
Ali ma bucur ca esti alaturi de noi.Iar nu se satura piciul tau ?
Ionela e greu intr-adevar sa trecem la nivelul urmator ,adica la marea D.Lapticul puteai sa il congelezi daca nu vrei sa ii mai dai cereale acum.
Dienutze da ,cam o luna de exclusiv
Biara ce rau imi pare de sperietura voastra dar parca si mai rau de patania voastra de la urgente.Inca o data ma conving de bataia de joc care este la noi in spitale.
Ralu ce va mai luptati si voi sa puneti pampersul lui Mateut.Si piciul meu se fataie pe fund cand e schimbat si se deplaseaza imediat.Bineinteles ca se amuza.Chiar ce se mai bucura picii cans sunt lasati la fundul gol...Iustin rade in hohote in momentele astea
Lalu sa ne povestesti si noua de fabrica de la Vaslui
Pai ,daca vrei ia laptopul in parc pana mai e de acord printesa ta ,ca vine curand si timpul cand vei dori sa te asezi si tu pe o banca si n-ai sa mai poti.
Monis important e ca Santi accepta lingurita ,gusturile vei descoperi tu cum sa i le combini sa ii fie pe plac.Chiar ,i s-a schimbat acum fatuca nedumirita pe care ne-ai aratat-o la primul contact cu lingurita cu mar?
Vai tu ,nu stiam filmuletul cu Ken lee ,m-am amuzat de numa
Si eu vreau beibicuc de la Andre,adica ziarista noastra dar vreau sa mai stau putin sa vad daca puiul meu e de acord sa pape cu lingurita.Ce lunguta e italianca mica
Coque tare m-am mai ras la fraza cu scroafa nefatata .
Diana brrrr ,ce povestesti tu de posibilitatile de inec ale copiilor.Eu pe Stefi o las singura la dus ,dar nu are unde sa se stranga apa.Dar asta vara de langa mine a cazut intr-o fantana arteziana cu capul si jumatate de trup.Am fost pe faza si am prins-o de picioare.Pescuia pe langa alti copii cu o nuielusa de salcie si s-a aplecat prea mult.Ne-am speriat rau,rau.
Lavinia ma bucur ca tu ai un mancacios mare acolo ,tot asa sa o tineti!
Ai facut tortul?Daca nu ,il poti incerca pe asta http://gabrielacara.blogspot.com/2010/01/tort-magic-moments.html .Este demential,prietena mea l-a facut si e rau.Unul din cele mai bune torturi pe care le-am mancat.
Altul a fost tot de ea facut la botez la Iustin cu crema de cioco si crema de fistic.
Vai ce tari sunt aia de la megastar.Doamneeee...
Lyly poate te mai gandesti cu portocala aia ,pliiiiizzzz.Dupa mine e de evitat ,macar pan la 8 luni ,daca nu 10-12.
Cuscri rasuflu usurata ca iei laptopul cu tine la Iasi.
Zici ca se creofoleste nora-mea?Super!
Cu pozele ,tre sa mai astepti nitel ca nici azi n-am reusit dar promisiunea-i promisiune.
Hi ,hi si voi va chinuiti cu schimbatul pampersului.De-acum asa o sa fie
Si acum ,daca ai deschis capitol te rog sa corectezi anul nasterii lui Iustin.Sarumana.
Flavours habar nu am de ce cauciuc Nuk zici dar daca afli te rog sa ne spui si noua.Imi pare rau de "greva" si noua ni se intampla sa avem zile "nemacacioase".
Cu ce va mai diversificati voi?Acum vad ca ai zis ceva de papica voastra.
Dragut videoclipul cu David
Cristina_boc sper sa rezolvati repede cu bubitele.
Dymo eu cu jaluzelele trase il pacalesc pe al meu sa adoarma si probabil ca saracutul ar dormi daca ar fi cat de cat liniste in casa.
Ce bine a papat Danut si e super ca a facut si kk
K eu aleg clar copil la umbra .La soare asa un pic doar mai pe seara ,ca dimineata nu cred ca o sa apucam noi sa iesim.
Raluci Doamne ajuta sa functioneze lass baby asta la burtica lui Bubu.
Evy ce fain ca iubeste asa mult pe tzitzi Gabita al tau.Sanatate!

hmmmm Many si Lili si-au facut azi de cap impreuna daca nu au scris pan la ora asta

Floricik imi faceam griji ca nu ai aparut si imi pare rau de intamplarea cu cazatura.
Iete c-a aparut Many .Ia sa vad pe unde-ai fost
Vad ca ai niste rezultate bune la analize ,bravo ,ma bucur.(da' pt ce-s analizele alea?
Ariadna pup mancaciosii tai ,numai asa sa o tina!
A venit si Lili dar o vad cam trista .Imi pare rau ca nu-s toate chiar bune la voi ,te imbratisez tare.Cu papica e un pic de chin ,nu iese intotdeauna din prima dar va fi bine ,da?
Felicitari multe pt baby Einstein !!!
Crissa ce bine ca i-a tracut raceala lui Robert.
Marijan sanatate bebelinei!


_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

La multe lunite si la multi ani dragul nostru Rares-Cristian!!!!

La multi ani Smaranditza ,Tina si Carla!!!!



_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Buna dimi!

!!!!

In primul rand le multumesc Tinei si lui Shtephy, pentru urari!

Apoi o felicit pe draga de Dymo pentru ca a reusit in sfarsit sa puna pozili frumoase...pe care sunt in curs sa le vizualizez.

Apoi, sa ma bucur si eu:
Am facut 6 lunite!!!!

Le urez si Smaranditei si Tinei la multi ani...sa fie fericite si sa aiba parte de tot binele din lume!

La raport Rares cu treziri de 6 ori pe noapte. Tortul a iesit...dar mami, la cat e de zapacita...a pus invers lumanarile: ia priviti aici - tort...azi facem mai multe poze!!!!Cu tot cu sarbatorit!

Va astept la povestit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cory_B spune:

laviniablaga - LA MULTEEE LUNITE SI ANISORI scumpicului Raresut Sa-ti traiasca, sa fie sanatos si papaciosCea mai fericita mami de Andrei Nicolas

Mergi la inceput