LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**200**

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

LA MULTI ANI STEFAN!!! Sa cresti mare si sa fii sanatos!

Multe pentru mamica!!!

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Am vazut super poze de la petreceri tare frumoase!!! Sarbatoritele gaulina si Eva au fost Totul a fost minunat!

Nu am vazut insa nicaieri pozele de la Ilinca Cine imi da un link, va rog?

Anamariame am rexunoscut modelul de tort ales de tine. Si eu am vrut acelasi tort caci mi-a placut la nebunie, insa am zis ca il pastrez pt la anul. Oricum, orice model as fi ales, tot oribil iesea. Eu am plans cand am vazut tortul lui David, de-mi venea sa-i dau la vanzatoare in cap cu el cand m-a intrebat: "Da ce, nu va place?" A iesit cu totul altceva decat cum arata in poza. Si i-am intrebat: "sigur puteti sa-l faceti sa arate ca in poza?" "Daaaaaaaaa" Eu am vrut un tort mare si mi-au zis ca la 5 kg ar iesi asa cum mi-l doresc. Am zis ok, numai sa arate ca in poza. De unde frate...cand l-am vazut, imi venea sa lesin. In loc de frumosul ursulet din poza, pe tortul meu trona un PORC de martipan. Cred ca si Chitibus daca se staruia, facea unul mai frumos din plastelina. Si sigur numai porcul cantarea 1 kg Am ajuns acasa, am omorat porcul si l-am aruncat direct la wc si l-am inlocuit cu o masinuta de-a lui David, ca tot este fascinat de tot ce are roti. Si i-a placut la nebunie tortul!!! Oricum, bine macar ca nu stiau invitatii cum trebuia sa arate tortul, caci ma faceam de ras. Am tacut si n-am mai zis nmica. Si a fost o piticanie de tort Nu arata deloc ca in visele mele. Poate la anu iese mai fain....

Hai ca am scris un roman despre tortul baiatului, dar trebuia sa va povestesc si asta, caci am fost taaaare trista din cauza lui. Anamariamre tortul Evei a aratat f frumos

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Asa....in primul rand cred ca trebuia sa va multumesc pentru sfaturi si dupa aia sa nsir povestea porcului

Multumesc de sfaturi Astazi sunt mult mai bine, dar ieri am avut o zi horror cu frisoane, ameteli si dureri in tot corpul Am fost la dr si mi-a zis ca trebuie sa inchei cu alaptatul, mai ales ca alaptez cu un sg san si nu este bine. Mi-a dat sa iau 2 pastilute, una in seara asta si alta mine dimineata, dar le-am amanat pana maine David are in noaptea asta petrecere de bun ramas, caci maine seara nu cred ca mai vede tata Sa-mi tineti pumnii sa trec cu bie si peste asta, caci am mari emotii, dar altfel nu se mai poate, caci ma doare f tare sanul si oricum vroiam sa-l intarc.

Aseara flacaul meu s-a taiat cu o folie de la bomboane in gurita si i-a curs si sange. Cred ca a fost destul de naspa, caci nu mai putea sa suga de la durere si tare se mai necajea si plangea. iar mie numai asta mi-a lipsit...tocmai cand aveam nevoie sa traga de la sanul buclucas. spre dimineata i-a trecut si m-a ajutat si pe mine, caci deja aveam dureri

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Eu m-am apucat de curatenie, caci am patit si eu ca si Anamariame (parca...). Am stat relaxata si nu ma facut nimic in week-end caci imi venea femeia luni la curatenie. Astazi de dimineata primesc mesaj ca nu mai poate sa vina va imaginati cum arata casa mea...Un dezastru! Abia am terminat baia Nu am facut nici 5 la suta din tot ce a de facut...

Si avem si un locatar nou. O musca imensa care ne bazaie pe la urechi si se plimba din camera in camera. Nu ne da nici cum pace. Ma enerveaza la culme, abia am alungat-o din dormitor unde dorm baietii si acum imi tine mie companie

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Sunt cam singura pe-aici...ma duc sa-mi caut de lucru...

Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Am vazut super poze de la petreceri tare frumoase!!! Sarbatoritele Gazulina si Eva au fost Totul a fost minunat!

Nu am vazut insa nicaieri pozele de la Ilinca Cine imi da un link, va rog?

Anamariame am rexunoscut modelul de tort ales de tine. Si eu am vrut acelasi tort caci mi-a placut la nebunie, insa am zis ca il pastrez pt la anul. Oricum, orice model as fi ales, tot oribil iesea. Eu am plans cand am vazut tortul lui David, de-mi venea sa-i dau la vanzatoare in cap cu el cand m-a intrebat: "Da ce, nu va place?" A iesit cu totul altceva decat cum arata in poza. Si i-am intrebat: "sigur puteti sa-l faceti sa arate ca in poza?" "Daaaaaaaaa" Eu am vrut un tort mare si mi-au zis ca la 5 kg ar iesi asa cum mi-l doresc. Am zis ok, numai sa arate ca in poza. De unde frate...cand l-am vazut, imi venea sa lesin. In loc de frumosul ursulet din poza, pe tortul meu trona un PORC de martipan. Cred ca si Chitibus daca se staruia, facea unul mai frumos din plastelina. Si sigur numai porcul cantarea 1 kg Am ajuns acasa, am omorat porcul si l-am aruncat direct la wc si l-am inlocuit cu o masinuta de-a lui David, ca tot este fascinat de tot ce are roti. Si i-a placut la nebunie tortul!!! Oricum, bine macar ca nu stiau invitatii cum trebuia sa arate tortul, caci ma faceam de ras. Am tacut si n-am mai zis nmica. Si a fost o piticanie de tort Nu arata deloc ca in visele mele. Poate la anu iese mai fain....

Hai ca am scris un roman despre tortul baiatului, dar trebuia sa va povestesc si asta, caci am fost taaaare trista din cauza lui. Anamariamre tortul Evei a aratat f frumos

Olga, mamica lui David iepurasul


Olga, mamica lui David iepurasul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Buna dimineata. Buna dimineata. Buna dimineata.

Da, Mihaela, Ian dormea de pe la 20.10 dar m-a trezit la 5 Si-a baut, tacticos, laptele si...s-a culcat iar eu, am pus la foc o tocanita de vitel cu mazare, papa pentru dl. Impecabil, am spalat vasele ramase de ieri, am facut un dus luuuuuuuuuuuung, am baut cafea si am fumat trei tigari Ian, bineinteles doarme ca la 10 am masaj si nu carecumva sa-si faca el somunul de frumusete la ora consacrata, 10. In fiecare dimi la ora aia "se cere" la nani, in afara de zilele cu masaju'

Acum, am facut cafea pentru toata lumea!
Altceva nu va ofer ca n-am decit un mic dejun Monti cam fad si, bineinteles mere; dar nu le "scot" inca pentru ca merele le pap impreuna cu Ian in fiecare dimineata

Va doresc o zi faina.



Gina lu' Ian
Ian are 1 an!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Am vazut pozici si de la petrecerea Evei. Totul impecabil, n-am ce zice. Felicitari.

Tort: si al lui Ian a fost o monstruozitate "chicioasa", noroc cu suportul inchiriat care a mai salvat aparentele Oricum, copiilor le-a placut; nu stiu daca ati vazut in poze dar, la un moment dat, clown-ul era fara cap, se distra un copilas cu el si noi nu observaram decit...to late

Olga, imi pare rau de discomfortul tau si de necazul lui David dar stiu ca o sa treceti cu brio la etapa urmatoare

Novus in 23 mai avem un botez deci nu ma pronunt desi, cum speranta moare ultima, eu inca sper!



Gina lu' Ian
Ian are 1 an!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Voiam sa scriu si eu mai multe ca tot dezbatureti "subiecte" zilele astea dar zau daca mai stiu care.



Gina lu' Ian
Ian are 1 an!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Buna dimineata!

Eu m-am trezit, gulia inca doarme, obosit dupa calatoria de ieri.
Olishka, merci pentru buna dispozitie matinala: m-am distrat copios cu porcul tau! Cred ca, de le cereai sa-ti faca un porc, iesea un urs!
Mult succes cu intarcarea: sa nu fie traumatizant nici pentru tine, nici pentru David!

Ina, Andrei e la fel: cand am ceva stabilit, bazandu-ma pe programul lui, atunci face tot contra: Canuta, om sucit!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput