FIV in Ungaria 103

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

Despre preturi am gasit pe prima pagina, este super acest forum, chiar scrie toate informatiile de care ai nevoie
Ma bucur ca v-am descoperit
Eu intru pe el de ceva timp si va citesc , dar de data asta m-am hotarat sa si postez.
As avea o intrebare, in cazul in care primul FIV nu reuseste si am embrioni congelati pt alt ET costurile sunt doar pentru ET sau se reincepe tot protocolul ca si prima data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sonya_mea spune:

Citat:
citat din mesajul lui luck

sonya
ma bucur ca te-ai hotarat ,cu cine faci operatia pana la urma?
Bafta multa !
][/font=Tahoma]


Luck, voi face operatia la Euroclinic cu Elvira Bratila. Multumesc de sustinere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Timea, multumim! Eu am facut analizele care sunt pe prima pagina la subiectul Trombofilia. Ai acolo si preturile!
Si eu am avut 10.15 la primul fiv, iar dr a zis ca e semn bun. Inseamna ca organismul stie sa lucreze.Atunci nu m-a consolat gandul asta, dar treptat am ajuns la concluzia ca e mai bn decat un rezultat clar negativ. Macar te orienteaza in urmatoarele investigatii! Succes la urmatorul!
Suzana, platesti doar ET cu embrioni congelati. Parca e 50.000 Ft.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

Nu merg la Budapesta, eu merg la Szeged
Dar oricum iti doresc bafta multa si sa ne auzim cu burtici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

Multumesc de informatie
Sunteti niste dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna fetelor!
Timea imi pare rau. La mine nu a incercat nimic, macar la tine tot a avut o tentativa de prindere.
tamy, pamy incepem galeria de acum! Doamne-Ajuta!
Suzana eu am facut la Szeged, in noiembrie: sunt 2 medici. Dr. Janos Zadori, care stie engleza(eu la el am facut) si Dr. Maria Kriszan, care nu stie engleza, deci iti trebuie translator. Dupa parerea mea, amandoi sunt ok, in rest totul tine de Dumnezeu si noroc. Bafta si Doamne-Ajuta sa reusesti.

Isa78 sa-ti traiasca puiutii! sa va bucurati de ei!

Va pup

Dumnezeu si Maicuta Domnului au grija de noi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

adipapazi, eu am facut screening-ul pt trombofilie la synevo grozovici si am platit 350 ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Buna, dragelor.

Am reusit sa recuperez din urma la citit. Noutati nu am, decat ca am avut accident de masina si am mana dreapta in ghips... Va imaginati cum ar fi fost sa ma duc la dr. ginecolog cu ghipsul asta cu mine... Asa ca in urmatoarele saptamani voi lipsi motivat de pe forum, dar voi continua sa va citesc.

Bafta tuturor si doar vesti bune, daca se poate...

Va pupa Tabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multa sanatate, tabitha! insanatosire grabnica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

multumesc pentru sfaturi, nu am nevoie de translator pentru ca sotul si soacra mea stiu ungureste destul de bine si am si o cunostiinta chiar acolo la clinica
Oricum multumesc mult

Mergi la inceput