FIV in Ungaria 103

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

pogonici77 eu trebuie sa fac beta in 05 05 2010.Iti dai seama ce data?Of ar fi ceva foarte emotionant ptr noi.
luck multumim .Sper sa nu dezamagim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

corina_anam si eu mi-as dori din tot sufletul sa nu fie decat reusite la toate fetele.te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

pamy, cati ai pus pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felix76 spune:

Hellooo,

Timeea, imi pare rau! Stiu ca suna aiurea dar data viitoare va fi cu noroc

Tamy, Pamy am pumnii stransi pentru voi! Astazi mi-am recuperat injectiile si pilulele

Adipapazi, ce frumoasa semnatura ai!

Luck, vad ca si tu ai o semnatura "interesanta" cu mutatii in ea. Vei face clexane? Ma dispera ca nu se mai gaseste decat greu



Felix

mutatie A1298C homozigota


If you smile,through your fear and sorrow
Smile and maybe tomorrow, you'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile...
That's the time you must keep on trying, smile, what's the use of crying?
You'll find that life is still worthwhile, if you'll just Smile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

timea imi pare tare rau... asa cum ti-au spus si fetele e ceva si faptul ca a incercat totusi sa se prinda... stiu ca nu te incalzeste cu nimic acum acest lucru deoarece finalitatea e aceeasi si daca incearca sa se prinda si nu reuseste si daca ai bhcg=0 ceea ce inseamna ca nu a exista nici macar o incercare... dar conteaza crede-ma... vei realiza ulterior ca e un semn ca se poate!!! te pup dulce si fii tare!

corina pai pe mine m-ar interesa un vaccin de bebei nou-nascuti... ca nu mai au prin maternitati si nu se stie cand vor primi... iti trimit pm...

ngh bine ai venit!
imi pare rau sa aud de problemele voastre dar principalul este ca sunt rezolvabile... asta conteaza cel mai mult... multa bafta si cu Dumnezeu inainte...

luck

tammy

adi te cam chinui cu semnatura aia! da' sa nu te mai prind fara ea ca iti sta tare bine asa... ai pm!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

Buna fete frumoase
Sunt noua pe acest forum, am vechime in lupta pt bebe de aproximativ 4 ani de zile, si cand am epuizat toate incercarile de tratamente pt a obtine sarcina ne-am decis la FIV
Sunt din Timisoara deci relativ aproape de unguri asa ca in luna mai mergem pentru analize si programare la FIV
Sper sa ma ajutati cu sfaturi pt ca sunt incepatoare, am citit eu despre Fiv dar daca am nelamuriri mi-as dori sa ma ajutati sa le lamuresc.
Va doresc bafta celor care fac FIV si celor care sunt la testare sa fie un Betahcg Mareee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Suzana, succes! Acum tu sa ne intrebi ce te intereseaza, sa stim ce informatii detaliem!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana26 spune:

Pai ma intereseaza in primul rand niste recomandari, la ce doctor sa merg, eu am o cunostinta asistenta la clinica de fertilizare la szeged dar sigur cand o sa iau legatura cu ea o sa ma intrebe la ce doctor sa imi faca programarea, si ca sa nu fiu stresanta sa imi spuneti daca este scris pe site sau pe forum toate costurile unei fertilizari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

Fetelor,

Multumesc mult pentru incurajari!

alinamolnar: Chiar ca e o problema "neobisnuita". Dr. Mustata a zis ca nu a intalnit pana acum un asemenea caz. Dar oricum a stiut ce sa ne spuna!

adipapazi Se pot face ecografii la Dr. Albu de la Medlife si apoi trimise la Budapesta la dr. Kovacs? Accepta asta?

suzana: Cand mergi la Budapesta? Eu am programare pe 10 mai. Poate ne vedem pe acolo, caci daca si tu mergi in mai pt programare pt FIV, se pare ca vom fi colege de FIV:).



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

Multumesc pentru ca sunteti alaturi de mine.
Ma gandesc ca ar trebui sa mai fac ceva analize , poate este ceva motiv ce nu am gasit inca , si vad ca voi faceti multe analize in plus fat de cele cerute la FIV,
Dac va rog frumos nu puteti sa imi scrieti ce analize sunt , la ce preturi si c-am ce reprezinta .
Tamy si pamy ma gandesc mult la voi, si stiu ce inseamna asteptarea....dar la voi sigur va fii bine.

Mergi la inceput