FIV in Ungaria 103

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Pamy, cat de rau imi pare pentru tine! Eu am avut prima data un rezultat de 0, 200, apoi unul de 1,41. Intre ele, docotrita a suspectat si o sarcina naturala, dar n-a fost sa fie, asa ca si eu vin dupa 3 nereusite. Ultima data am simtit ca ma prabusesc, efectiv si am zis ca nu-mi mai doresc copii, ca eu nu sunt buna sa fiu mama, apoi v-am gasit pe voi, am citit despre fiv-ul la Sibiu, la Szeged si la Budapesta. Acum imi doresc poate mai mult ca inainte sa fiu si eu mamica. Si stiu ca va veni aceasta perioada. Plangi , draga mea, descarca-te si revino-ti, caci fiecare dintre noi are o sansa!
Te dulce fata puternica si-ti tin pumnii pentru data viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

tamy, eu pe 24 aprilie am primit rezultatul negativ al bhcg si de atunci, tu esti prima cu o reusita! Imi dai sperante cu aceasta veste buna! Vezi ca eu presimt ca vei avea gemeni si de obicei am gura aurita . Tamy, tu tot la budapesta ai facut? Cu ce doctor?

Zapp, ce pereche frumoasa ai si ce inaintata esti in sarcina...felicitari! tu unde si cu cine ai facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

multumesc, tamy, de sfat! nu mai beau, am incercat saptamana trecuta cu ceva naturiste sa vad daca se sparge chistul, dar cred ca dureaza mai mult sa-si faca efectul; am renuntat, voi face aspiratie, acum iau doar AC si acid folic

voi ce ati mai luat inainte de FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Aristica, sa te auda Dumnezeu!Beta se incadreaza la singleton, nu ca m-as supara sa fie 2 bb! Am facut la Budapesta, cu Peter Kovacs.
Roxi, eu am luat pe perioada AC complex de b-uri si un aspenter (si sa ma bati, ca nu imi mai amintesc daca am luat si ac folic) si incepand cu Z1 de stimulare, am renuntat la b-uri si am luat femibion si ac folic. Evident, si clexane, dar am renuntat la aspenter.
Dar uita-te la semnatura mea, ca am niste probl. de trombofilie.
Eu sunt o stresata de felul meu si acum incep sa ma impacientez ca nu am simptome de gravi. Si ma intreb daca totul e bine.....E clar, cand nu am probleme, imi caut si de obicei si gasesc.....

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ngh21 spune:

Uf!!! Ce zi!!!

Pe de-o parte ne bucuram pentru Tamy, pe de alta parte suferim pt Pamy....

Si cand te gandesti la starea fiecareia...una de bucurie, alta de disperare....

Si apoi ma gandesc...ca si eu voi fi intr-una dintre aceste doua ipostaze peste 1-2 luni....Mi se face parul gaina pe mine.....

Ma bucur nespus de mult pentru Tamy, dar in acelasi timp plang pentru Pamy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielarusu spune:

Buna ,

Tamy nu te mai stresa, lasa totul sa decurga cum vrea DD, gata esti gravi punct .

Pamy i-mi pare sincer rau , data viitoare o sa se lase cu

sper viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

pamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

tamy

-ai facut pana la urma salpinectomie?sau ai mers cu hidro?
-scuze de intrebarea care va urma(sunt un pic mai pragmatica):
ai facut un calcul aprox cat a costat tot (trat+procedurafiv+transp+cazare+etc)?
-cu ce ati mers sau avion?

mercic

fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Paunas, ne-a costat cam 130 mil in total. Am fost cu trenul, sotul s-a intors in Romania pt cateva zile si a venit sa ma ia cu masina.
Am facut salpingectomie.

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paunas spune:

tamy

uite ca la tren nu m-am gandit !
dar cate ore ai facut? bucu-oradea eu am facut 12ore.
cat costa un bilet? ai fost la cuseta? am cautat pe net si nu gasesc nimic la cuseta bucu-budapesta.

Mergi la inceput