FIV in Ungaria 103

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Scuze! Ziua 13 de la transfer!
Multumesc!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

FELICITARI, TAMY!! Sarcina usoara si bebelus sanatos!


zapp 28+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tamy felicitarile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxi25 spune:

felicitari, tamy! multa sanatate si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina_anam spune:

Tamy, sa fie intr-un ceas bun!!!! Felicitari si sa dea DD sa fie bine pana la capat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rica69 spune:

Tami, felicitari si sarcina usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamaryllis spune:

Va multumesc tare mult!
Si acum sa va dau si detaliile, adica partile mai putin placute!
Am facut test inca din ziua 9 de la transfer, caci incepusem sa am niste pete galbui=maronii, la fel ca si la primul fiv. Rezultatul de joi a fost 21.16. Dar nu reflecta realitatea, caci eu facusem in decurs de 5 zile de la transfer 9750 ui de ovitrelle. Am stiut de la inceput, dar am vrut sa vad daca e vreo crestere a doua zi. a doua zi, vineri, beta a fost 27.95. crescuse putin. Dar azi am fost atat de fericita cand am vazut ca a crescut atat de bine! Ma multumeam si cu 80 si ceva, asa cum scrie la carte.
Pete inca mai am. S-au mai oprit, au inceput iar... Nu sunt pete mari, dar sunt. Doar dimuneata sunt roz deschis, iar in restul zilei galbui. Le-am scris azi si lui K si hematologului, sa vedem ce zic si ei.
Progesteronul in ziua 9 de la et a fost 41 ng/ml, iar intervalul pt primul trim. este 11.5-90. Deci e bn.
Sper sa se opreasca petele si bucuria mea sa nu mai fie umbrita de nimic.
Multumesc!
Aditule, iti pregatesc medalia!

incepand cu anul 2010 voi fi o fericita!


MTHFR C677T heterozigot, proteina S 51%, PAI 4G/5G heterozigot
Am avut un vis: mergeam pe o plaja iar Dumnezeu pasea alaturi de mine, iar pasii ni se imprimau pe nisip, lasind o urma dubla... Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri reprezentau o zi din viata mea. M-am oprit ca sa privesc in urma... Dar am observat ca in unele locuri in loc de doua urme nu mai era decit una singura.Am revazut filmul vietii mele. Locurile in care nu se vedea decit o singura urma corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele: zile de neliniste si de rea-vointa, zile de egoism sau de proasta dispozitie, zile de incercari si de indoiala, zile de nesuportat... Zile in care eu fusesem de nesuportat. Si atunci intorcindu-ma spre Domnul am indraznit sa-i reprosez: Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele! De ce m-ai lasat singur in zilele cind aveam cea mai mare nevoie de Tine? Iar Domnul mi-a raspuns: Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut decit o singura urma de pasi pe nisip sunt zilele in care te-am purtat pe brate...
Dupa Ademar Barros, poet brazilian.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

tamy, vai ce frumos!!!!!!!!!!!bravo!!!!!!!!!

Adi +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Heeeeei Tamy, BRAVO!


Ce fericire maaaaare! Mana buna are PK!
Iti urez sarcina usoara, BB sanatos si papacios!

URAAAAAAAA!!!!!!!

Tinem pumnii pentru Pamy!!!!!!!

Irina, +12 si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

pamy, te asteptam miercuri cu acelasi rezultat!

Adi +8

Mergi la inceput