FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

Bubu, repede repede se face miercuri si intri in saptamana 37. O sa fie bine! Sa iti dea Dumnezeu sanatate tie si celor doi puiuti!

danaisa20 14+



Multumesc asemenea va doresc si voua



Ruxi 35 + cu
AMR ... cine stie ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui danaisa20

Camry, cand am zis luni, ma gandeam ca atunci s-ar putea sa ii auzi si inimioara, dar cred ca poti vedea saculetul si joi! Hai ca mai e un pic! Ar trebui sa te afli abia in saptamana trei, dar depinde si cand s-a facut implantarea. Cand se va vedea bebelul si il va masura, doctorul iti va spune si varsta pe care o are!

Aristica, Iti doresc implinirea visului cat mai repede! Ai incredere in sansa ta!

Bubu, repede repede se face miercuri si intri in saptamana 37. O sa fie bine! Sa iti dea Dumnezeu sanatate tie si celor doi puiuti!

Succes tuturo fetelor care au inceput deja stimularea, succes si tie monaramona la comisie (sa fie totul ok) si numai vesti bune asteptam!

danaisa20 14+



Buna seara ! Am fost din nou la ecografie !! la gynecolog de data asta , o doctoritza in varsta , cu experientza , mi-a spus ca SE VEDE CUM FORMEAZA ENDOMETRUL O LINIE , CARE VA FI SACUL !!!!!!!
Asta la endo abdominal !!!
Mi-a spus sa continui progesteronul , si sa mai vin peste 2 saptamani .
Azi am avut scurgeri inkise la culoare , galben -maronii ..Sunt ceva grav ??
Am observat ca la progesteron si repaus ma lasa durerile...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Camry vezi ca a fost bine pana la urma?
Eu m-am luptat cu niste si somn cronic. Dar trecem noi si de astea...mai avem 2-4 saptamani.
la toate fetele care s-au gandit la mine.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata, fetelor

Ce faceti?Fetele in focuri, noutati?
pentru gravidutele noastre
Eu inca astept CM, mi-am cumparat Gonalul si Ovitrelle, stau cuminti la frigi. Gonalul de 450 a fost 752ron la Sensiblu, iar Ovitrelle 160ron, dar daca e musai....
Am tinut o cura de slabire drastica inainte de Pasti, am slabit 4kg in 4 zile(pe care le-am pus la loc, desigur)si asa am reusit sa-mi dereglez CM care venea regulat la 28 de zile. Acum sunt ziua 39 si sper sa vina odata sa ma apuc de injectat.

O zi frumoasa tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Haideti sa va povestesc, dar mai pe scurt: am 27 de ani, in august se implinesc 3 ani de cand incercam sa facem un copil. Problemele sunt asa: trompele infundate la mine (una foarte scurta si foarte lunga), uterul asezat in partea dreapta, sotul a avut oreon la 17 ani si are diabet de tip 2 (non insulino-dependent, deci 16% dintre spermatozoizi sunt mobili, dar nu avanseaza, se misca pe loc. Am inceput analizele anul trecut, in august, apoi tratament, apoi stimularea ovariana, in urma careia am avut 7 foliculi, 3 dintre ei introdusi in decembrie si restul de 4 congelati. In decembrie nu am ramas gravida, asa ca am dezghetat embrionii pe 13 aprilie, din care au supravietuit doar 2, dar nici de data asta nu sunt gravida. Fiv-ul l-am facut cu D-na. Dr. Miciner Silvia, la Anais Medical. Acum...ce sa va zic, initial ma gandeam sa adopt, caci nu prea mai voiam sa incerc, apoi mi-am amintit de fiv-ul cu blastociti si am inceput sa caut informatii pe internet. Am auzit multe lucruri bune despre clinica din Sibiu si chiar am sunat acum 2 zile. Mi s-a spus ca trebuie sa trec prin 2 CM, apoi sa fac o programare si sa ma duc la prima discutie, impreuna cu sotul si sa am la mine toate analizele de pana acum.
Eu am vazut ca au multi docotri, dar sincer, am nevoie de ajutorul vostru. Imi puteti spune, din experienta voastra, care este doctorul care are cele mai multe reusite, cu blastociti de la Sibiu?
Si ma intereseaza si care ar fi pensiunea sau hotelul ideal pentru cazare, caci noi suntem din Bucuresti si sunt convinsa ca daca aleg Sibiul, va trebui sa si stam cateva nopti pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Simonete dar dupa ce a trecut de limita a zis ca nu mai are sens sa incerci IA sau asa ai ales tu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Aristica multa bafta! Daca am avea o statistica per medic ar fi bine dar nu...Sunt 3 medici care fac FIV la ei, eu am facut cu dr Ispasoiu. Aici suntem fete care mergem fiecare la cate un medic deci n-am putea sa-ti dam un sfat obiectiv...depinde de tine.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

Iti multumesc mult yarrina. Ma gandeam la Dr. Ispasoiu. Am vazut ca numele lui apare cel mai des, dar problema mea este ca n-am fost niciodata la un dr. barbat ginecolog...stiu ca oamenii-s doctori si-s fac meseria, dar am o mica retinere Tu la ce doctor ai facut fiv? de fapt, vad ca tu esti o graviduta fericita, tot prin fiv, sau prin IA?

Camryna, la tine vad ca e o dilema, ai un test cu 2 linii care se vad bine si unul la care nu se vad foarte bine. De ce nu te duci sa-ti faci bhcg-ul sa stai linistita? Iti tin pumnii, dar sunt convinsa ca e sarcina.

Este adevarat ca se intra pe grupe la fiv? O fata de pe alt forum spunea ca cei de la Sibiu i-au spus ca la ei toate stimularile incep ijn zi de vineri, desi ei ii venise CM la inceput de saptamana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

scuza-ma yarrina, am compilat mai greu ca mi-ai zis doctorul si procedura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta7 spune:

Buna fetelor,
Misspii, prima data m-am operat la Elias, dr. Tutunaru (care mi-a dat si tratamentul cu diph), iar a doua oara m-am operat la Giulesti, dr.Dracea

Mergi la inceput