FIV la Sibiu (12)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

camryna ,hai ca vin eu de luna viitoare...eu am fost azi la eco si este totul ok,am mai mult de sapte oute pe fiecare ovar,m-am programat luni pentru eco si daca ajuta DD miercuri facem punctia. gravidutele noastre si pe viitoarele gravidute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui johanas

camryna ,hai ca vin eu de luna viitoare...eu am fost azi la eco si este totul ok,am mai mult de sapte oute pe fiecare ovar,m-am programat luni pentru eco si daca ajuta DD miercuri facem punctia. gravidutele noastre si pe viitoarele gravidute


Woowwwww cate 7 outze pe fiecare ovar , eu abia am avut 5 amarate ( pe protocol scurt cu Gonal si Decapeptyl ) , pai o sa ai embrioni si pentru la anul , pt.bebe 2 !!
Te astept la odisee atunci ,chiar daca vei fi mami de ianuarie 2011....

Camrynna , mami de Decembrie
6+
http://picasaweb.google.com/118095978199782018084/Camrynna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danaisa20 spune:

Bravo Johanas! Felicitari pt productie! Pana miercuri stai cumintica si ai grija de outele tale! Sa dea DD sa fie bine! Iti tinem pumnii!Odiseea te asteapta!

danaisa20 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Multumesc fetelor ...asa sper si eu sa pun si ceva de-o parte,acum sa vedem ,sper sa fie totul bine,dar eu am o presimtire ca -mi merge totul asa cum mi-am planuit,sarcina usoara voua si asteptati-ma ca vin repejor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanas spune:

Yarina ,cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bonsai spune:

camrynna,
pt cultura noastra medicala internationala,cum e sa iti urmaresti sarcina intr-o tara atat de diferita -kuweit?

ca la noi in tara stim cum sunt obiceiurile,dar pe acolo?cum privesc ei FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camrynna spune:

Citat:
citat din mesajul lui bonsai

camrynna,
pt cultura noastra medicala internationala,cum e sa iti urmaresti sarcina intr-o tara atat de diferita -kuweit?

ca la noi in tara stim cum sunt obiceiurile,dar pe acolo?cum privesc ei FIV?


Pai sarcina se urmareste exact ca peste tot : ecografii , analize , acid folic administrat .Majoritatea medicilor care fac FIV aici au studiat in SUA , UK , Canada , etc. Deci sunt niste persoane deschise la mine chiar daca sunt arabi.
Fiv-ul este privit ca ceva ff normal , insa se interzice ca femeia sa faca cu material de la alt barbat decat sotul , sau cu ovocite donate .
La clinicile cu renume , majoritatea embriologilor sunt adusi din afara ( Belgia , Germania , etc. ) .Embriologul meu de acum este belgian.
De asemenea ,la o inseminare artificiala , aducerea la spital a unui recipient cu material decat cel al sotului ( unele femei au adus de la altcineva si medicul a avut dubii ) , se pedepseste cu inchisoarea , si chiar deportarea

Camrynna , mami de Decembrie
6+
http://picasaweb.google.com/118095978199782018084/Camrynna#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetelor , imi spuneti si mie daca se poate face histeroscopie cu biopsie endometriala la Polisano Sibiu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mocanitza, cu mine ai vbit la d-na dr uscatescu!

Adi +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bya_2009 spune:

buna fetelor,sunt noua pe-aici,sunt aspiranta de 6 ani,si acum ma gandesc la FIV,am citit fff mult despre domnu doctor Ispasoiu,oare cat dureaza sa te programeze?

Mergi la inceput