FIV 273

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

miki01 si buburuza multumesc de intrebare, chiar acum ma pregateam sa scriu.
Am avut embriotransfer ieri, am 3 embrioni de ziua 3 la purtator. Dupa un inceput mai mult decat promitator, adica 10 embrioni perfecti dupa 24 ore, am ramas la 48 de ore cu 4 si in final 3.
Se pare ca e o problema la calitatea ovocitelor mele. In fine...de unde ajunsesem sa punem problema de blaso si congelare, am ajuns in final sa stau cu inima stransa daca mai am ceva de transferat.
Oricum sunt super multumita...probabil ca asa trebuie sa fie.
Acum astept data de 13 mai pentru test si mi se pare ca mai e o eternitate pana atunci. Cam asta despre mine...
Multumesc inca o data celor care s-au gandit la mine!
pup

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:



Doamne Ajuta! Poate stie DD ca ies gemeni acum si nu te mai chinuie pentru al 3lea, nu? Tin pumnii sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buburuza: Sigur ca bb-eii sunt bine, asteptam vesti de la echo!
Adhnana: Si eu am patit acelasi lucru la primul FIV: 10 embrioni de ziua 3 "perfecti" si pana la blasto am ajuns doar cu 2 si nu prea "straluciti"!! Tare ma bate gandul sa-i transfer si eu in ziua 3 de data asta.......sunt cu pumnii stransi pentru tine, incearca sa te relaxezi pana la test!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Fetelor va pupp pe toate cu drag!

Mi-a venit si mie rezultatul la AMH si mi-a iesit 6,1 aproape de limita maxima care este 6,8. Oare ce inseamna!?

Saptamana care vine, ma duc la Giulesti cu dosarul. Adhnana astept cu sufletul la gura rezultatul tau...sa ma bucur pt tine!!! si te rog spune-mi daca stii ceva de dr Cocei este plecata saptamana viitoare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

anda un rezultat foarte bun
felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ice_cream spune:

Dna dr Cocei este plecata in China pana pe 12 mai. Rezultatul la AMH este foarte bun. Inseamna ca stai foarte bine cu rezerva ovariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Fetelor sper sa fie asa...oricum am un singur ovar..dar totusi e aproape de limita maxima...
Multumesc pt informatia legata de dr. Cocei este f pretioasa pentru mine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mona40, ai incredere in sansa ta. am patit exact acelasi lucru la fiv1: 5 foliculi, unul a ramas mic, altul s-a spart, in ziua cu punctia am ramas cu 3, toti goi, smuls parul din cap, nicio explicatie de nicaieri. la urm fiv am schimbat protocolul, iar acum vezi rezultatul la semnatura. ti-am scris pt ca am fost disperata atunci pt ca nimeni nu mai patise punctie oarba care sa fie pe forum si sa ma lamureasca ce a facut dupa. tin pumnii

Adi +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mirela, bafta!

anda, e excelenta valoarea, esti mama iepuroaicelor, cred ca numai la 15 ani aveam asa AMH. bravo, bravo, bravo!

ioana, finei tale ii urez multa putere. mi-am pierdut mama in acelsi mod. cuvintele sunt de prisos si golul de neacoperit. fiti puternici alaturi de ea!

Adi +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Adhnana - in sfarsit nu mai stiam nimic de tine, iti tin pumnii stans - ce-as rade sa iasa gemeni ca la Sheri nu?

Adipapazi - pai cum nu stii de nimeni de pe forum care sa fi trecut printr-o punctie oarba la primul FIV - uite eu sunt una ... la primul FIV am avut 14 foliculi, toti goi la punctionare, apoi Ioanatugs la fel la primul FIV a avut punctie oarba, Kineta ... la fel si azi are 2 gemeni ... suntem o gramada ... Eu personal am schimbat protocolul din scurt in lung si am reusit.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput