FIV 273

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

miki01, anda82, maria08, amzulicamultumesc mult de gandurile bune! Asteptarea ma omoara
amzulica crede-ma ca exact la Sheri ma gandesc. Acum om vedea. Macar sa fie unu.
va pup si va tin la curent. Cred ca pe duminica bag un test

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Broscuta - ET din cate am auzit eu se executa prin ziua 19 a CM, eu am o prietena care face maine ET si maine va fi in ziua 19. Iti tinem pumnii.

Adhnana - hai ca tu o sa cuplezi baiatul cu Alessia lui Sheri si apoi pupezele 2 ale lui Sheri cu baietii tai sa vezi ce o sa iasaaa ...

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

amzulica ar fi o treaba, nu? Soacra cu 3 nurori
Tu mai incerci la inca unu sau gata?

Apropos de cele care au stresuri de varsta inaintata....au facut 2 doamne punctie in aceeasi zi cu mine, ambele de 48 de ani. Si erau super relaxate si optimiste. Interesant este ca una din ele a avut 5 ovocite din 6 foliculi. Super tare!
A transferat 2 buni in ziua 3 de 7 celule.

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salut fetutze..
Adhnana, sa fie puisorii sanatosi si lipiciosi.
Anda, super rezerva
Adipapazi si Amzulica, multumesc de raspunsuri, si sa dea DD sa va calc pe urme cat mai curand...ca noi ne mai pierdem speranta...asa pe ici , pe colo..
Inca nu am inteles daca din cei 4 fol care au fost vizualizati la ecografie cu o zi inainte , sau doua au fost scosi la punctie dar au fost goi, sau pur si simplu mi-a pierdut doc ovulatia, deci nu a avut ce sa mai scoata..
Am sa ma lamuresc mai bine in seara asta cand avem rand la doc pentru pregatirea protocolului urmator..uff eu vreau sa incep chiar luna asta...sper sa nu am crescut nici un croncobaur intre timp.
Si cum se poate fetelor sa fie goi....ca adica ce....?
Hai ca bat campii.
Mireluta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

mona, am cautat explicatie zile intregi, nimeni nu mi-a dat. toti drii mi-au spus ca sunt foarte rare cazurile si in carti nu sunt explicatii. dr albu mi-a zis ca pregnylul sau ovitrellul pot actiona mai devreme (nu se stie de ce).dar acuma tu sa te gandesti asa: gata, ai spart ghinionul, nu se mai repeta!baga un vin rosu!

Adi +8

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Adi, multumesc de sfat. Voi urma "reteta" intocmai chiar din seara aceast



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mona pup si eu la tine
nu te agita, data viitoare va fi bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

mona40 nu iti pierde speranta! poate asa a trebuit sa fie....eu cel putin cred in soarta si stiu ca nu am ce sa schimb. Iti doresc multa bafta, sa incepi tratamentul atunci cand va fi cel mai potrivit pentru tine si sa fie cu succes!

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve fete,
Neata buna.
Va invit la cafeaua de dimineata cu aroma .
Fost ieri la medic si lamurit un pic.
A scos 3 foliculi care au fost goi..
A zis si el ca asta nu inseaman nimic si ca organismul nu functioneaza dupa principii matematice ci biologice , asa ca nu inseamna ca data viitoare nu vom gasi fol viabili.
L-am intrebat de analiza AHM.
Mentionez ca eu am FSH pe undeva pe la 8..
El mi-a zis ca nu are nici o relevanta AMH pentru noi...
Adica , stim ca el nu are valori grandioase, stim ca rezerva nu este de tanara de 16 ani...si deci ce facem daca aflam? Ne oprim din incercari? Nu....
Deci nu are rost sa-mi scad moralul. Sunt sanse...asa de 10%, la varsta mea.
Asta avem, cu asta defilam.
In concluzie, ne-am intors la vechiul tratament cu decapeptil si cu Gonal F. Asta in situatia in care in Z2 la sange si US totul este bine si nu sunt Doamne fereste chisturi..
Deci, maine trebuie sa opresc Endometrinul ovule si cat de curand voi primi CM, dupa care la treaba.

O zi buna tuturor.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Mona: Bine ca esti optimista, cred ca e unul din lucrurile cela mai importante in FIV!!
Adhnana: Pe 13 e o zi atat de mare, e Inaltarea!!!! Doamne Ajuta sa fie ziua in care vei afla ca vei fi mamica!!!
P.S.: Stie cineva un hotel in Bucuresti care sa fie ok calitate servicii/pret?? Vreau sa raman in Bucuresti in ziua cu punctia( am un stres sa nu mi se intample ceva) si nu prea cunosc orasul...

Mergi la inceput