FIV 273

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

amzulica ce mult m-au incantat pozele cu voi!
Ai reusit sa ma scoti din butoi...tocmai mi-am facut un test care e mai mult decat negativ. Si era Clear Blue. In sfarsit..asta e. Ma gandesc la Sheri care a incercat de 3 ori pentru fetite.
Urmeaza etapa septembrie-octombrie

pup si seara buna

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Adhnana - in ce zi esti de la ET? Eu am facut cu blasto si liniuta roz pal mi-a aparut abia prin ziua 12 desi imi facusem deja beta si era pozitiv. Si repet era cu blasto. Asteapta testul beta, nu te descuraja.
(tot Clear Blue am facut si eu, sotul meu imi aducea in fiecare seara cate unul din ziua 8 si erau toate negative).

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Hai ca am cautat in urma - pai azi esti ziua 6 de la ET nu-i asa? Si vrei sa ai test pozitiv? Hai ma Adhnanaaa ... Mai stai inca vreo 6 si mai baga un test . Mai sunt si embrioni de 3 zile ... Ia sa vezi tu ce pozitiv o sa iasaaa.

Cami lui Luca Alexandru 25 Februarie 2009
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

amzulica nu mai tineam minte ca ai facut cu blasto, stiam doar ca ai avut valoare mica la beta
Multumesc de incurajari, ma mai testez intre timp. Ce sa fac...intre timp am mai imbatranit si nu ma mai tin nervii

Te pup si data viitoare sa-mi spuneti si mie de intalnire. La ultima intrevedere mi-a dat Sheri mesaj, dar nu am putut veni.
Pupici si lui Luca, nu-mi vine sa cred ce mare s-a facut.

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaT spune:

Buna fetele, mai primiti inca o aspiranta printre voi?

Dupa ceva asteptari si sperante am hotarat sa luam taurul de coarne si ne-am prezentat pt a discuta despre un posibil FIV.

Marti aveam rezultatul cel mai actual al spermogramei si vom sti daca vom face sau nu ICSI.

Am facut analizele si eu si sotul si din pc de vedere hormonal si serologic stam bine.Mie mia iesit Rubeola IgG-ul, da asta e bine ca inseamna ca am anticorpi.

In urma istoricului pe care il avem dr ne-a facut deja un plan,acum depinde doar de spermograma de marti si apoi de noi sa ne hotaram daca incepem luna viitoare.
Planul de medicamentatie ni l-a dat deja, din cate am citit eu despre FIV-uri ar fi procedeul scurt.
Incepem ziua 3 cu Gonal F pana in ziua 6, apoi eco si eventual dupa acea pe langa Gonal F introduce si Orgalutran, ziua 8-10 apoi iarasi eco si apoi la 11 noaptea injectia cu Predalon.In ziua 13 punctia dupa care in ziua 18 embrio transferul.

Sincer va spun imi este o frica de mor.Am oroare de injectii.

Asa cum imi doresc mie, va doresc si voua cat mai multe vesti de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

ioana bine ai venit si sedere cat mai scurta!
sa ti ajute d zeu sa reusesti din prima! bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Amzulica, multumim mult pentru poze! Am vazut 2 burticute cu gemenasi tare frumoase. Sheri, Criss un mare de tot! Si sa nu uitam burtica in crestere tot cu gemenasi a lui Adipapazi.

Imi pare rau ca nu am putut ajunge.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki01 spune:


Adhnana, ce ai mai mama cu test de urina in Z6? Hai, lasa prostiile pana prin Z10 si atunci cu test de sange. La Andrei, nici la mine nu a iesit la testul de urina si beta a fost pozitiv Z10 (mic, dar pozitiv). Si nici ca am mai facut vreun test de urina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanutz spune:

fetelor la mine Z12 de la ET beta <1,20 deci nimic sunt distrusa nu stiu ce o sa mai fac daca mai incep un alt FIV....va pup si sa va ajute DD pe toate...daniela multumesc de sustinere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dandanutz

fetelor la mine Z12 de la ET beta <1,20 deci nimic sunt distrusa nu stiu ce o sa mai fac daca mai incep un alt FIV....va pup si sa va ajute DD pe toate...daniela multumesc de sustinere


valeuuu
m ai lasat masca

Mergi la inceput