Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (43)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

'neata fetele...
cris d. multam de cafia...ana e mortala cred ca si radu ar face la fel,ca m-a intrebat "ce gust are laptele tau,mami,ca am uitat?" pupici sa treaca febra mai repede

gratiana succes cu pregatirea botezului si sa aveti distractie placuta! buburuza e din ce in ce mai frumoasa

lucia ce frumi poze. bb teo

andre_linace harnicutza...de buzunar nu intreb. patriotul o fi stiind el ceva de a inceput sa-l pape pe jiji... ce dulci trebuie sa fi fost amandoi

ma bucur tare mult ca MIRUNA este bine!

la multe lunitze
dragos andrei
mara ioana
dominik gabriel
sebastian petru
george ioan

la multi ani,baly!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

eu obosita oarecum, am niste nopti culcate tarziu, dar nu din cauza piciului ca el saracu adoarme pe la 10.30, terminat projectu, pot sa dorm lishtinita, cum s-ar zice... si am reusit si teza la istorie (copilul mare cl VIII) - am invatat ieri si alaltaieri de ne-am facut creierul muci - m-am si certat cu taica-su ca i-am incredintat lui recapitularea materiei si el ii tot baga in cap povesti de adormit copii "s-au luat de cap", ca "s-au umflat orezu in toti", ca "au cam luat-o pe coaja"... am facut un tambalau mare - trebuia s-o invete asa: "protectoratul rusesc a fost inlocuit de garantia colectiva a statelor semnatare cu mentinerea suzeranitatii portii" sau "s-au declansat ostilitatile" sau "in urma atentatului asupra printului mostenitor" - eu inteleg rolul si rostul povestilor, de cate ori i-am zis de aia cu garantia colectiva a statelor semnatare de tot atatea ori o si uita, insa la lucrare nu avea cum scrie ca "s-a umflat orezu" si ca "i-am caftit pe nemti" sau ca "am spart gashca cu bulgarii cand le-am luat cadrilaterul", so... sa vedem rezultatul, data trecuta "m-am descurcat" destul de bine la romana si istorie, sotul 'a luat" nota mai proasta la mate, au rupt si matematica in doua, au tot stat cu ecutatiile lor de gradul 2 zilnic... si asa nu prea a avut cine sta cu copilul si am ramas eu indispensabila, dar AM TERMINAT PROJECTU...


felicitari si pt proiect!

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Neata fetele!!!

Ma bucur ca avem vesti bune despre Miruna.

Mariucasara, de cand citesc despre diversificare tot cam asa ma gandesc si eu: sa-i faca diversificare nevasta-sa!

Plateea, bine ai revenit!! Cred ca bag si eu o tura de analize, dar eu aveam fierul in sarcina la limita de jos... acum cred ca iese cu minus.

Nik0le, paste integrale am luat de la Barilla si de la plafar(astea contin amidon de porumb).

Cris.dogarel si Haircut, exemple de mancaruri: piept de pui la cuptor cu vin, rozmarin, busuioc si alte ierburi si garnitura de fasole verde cu rosii, usturoi, ceapa. Aseara pulpa de vita la cuptor (cu aceleasi ingrediente ca puiul) + ciuperci umplute cu piciorusele din dotare, ceapa si usturoi. Saptamana trecuta am mai zis de vinete umplute, dovleceii grecesti cu somon, respectiv pastrav la gratar.

Am uitat sa va spun ca am inventat o reteta de biscuiti cu o ceasca de faina integrala, o ceasca de faina neagra, o ceasca de tarate si o ceasca de faina de ovaz, trei lingurite de gghimbir, bicarbonat de sodiu, amoniu, esenta de vanilie, trei linguri de fructoza, trei linguri de lapte degresat si ulei de masline ca sa se lege, intinsa o foaie, decupati biscuitii si coapta un sfert de ora la foc minim - deliciosi!

Si am uitat sa va spun ca m-am hotarat de azi sa incep sa ma bucur de cate ceva. Azi: mi-a inflorit trandafirul japonez greu incercat de iarna (credeam ca l-am pierdut).

Ma duc sa mananc si revin.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Nu inainte de a ura La multe lunite sarbatoritilor de azi: Dragos, Mara, Dominik, Sebi, George si La multi ani! Baly!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatza si de la noi

cris...ms de cofe..si jiji mare o facuse devreme dar n-aveam laptopul langa mine sa va anunt ca e gata...


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret

poze



AMR....,7.5, LA NAIBA, nu-i de bine.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

neata fetele
nici azi nu cred ca recuperez,ptr k am foarte mult de calcat si tre' sa am duc sa depun dosarul ptr inscrierea lui Mario la alta gradinita,aici in Jilava

la multe lunite puiolr de azi

la multi ani baly


Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre_lina spune:

buna dimineata!

suntem fresh la datorie, durere de spate, nu zic,suntem tolaniti amandoi in pat, el ma trage de bluza si se suceste pe toate partile... si comenteaza.. a facut kk deja de 2 ori...

ooff. cafea nu beau, dar merg sa beau un ceai ...cu ceva bun... apoi plec in dedeman cu patrioticu... treb sa vad o paleta de culori la o decorativa de exterior...


abia astept intalnirea noastra. pana la urma ramane pe 9, prima?

ia sa pun pozele cu jiji si patriotul si cateva noi cu mine si cu patriotus, sa va minunati si de noi!

=============================================================================
Andreea, de BEBE PATRIOT Tudor Andrei, grabitul odiseei (01.12.2009)
Doamne, iti multumesc pentru fiecare zi in care sunt mama!
poze - Viata de Patriot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristies spune:

Fac un capitol nou inainte sa ma apuc de calcat?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

am vazut ca asa a ramas cu int ...super,abia astept sa cunosc muuulte dintre fete

catalutza,pls am si eu o intrebare ... baiatul sotului are 9 ani(in sept implineste 10) si este in custodia mamei,care intre tmp s-a casatorit,ea vrea ca baiatul sa se mute akl cu ea,dar copilul vrea sa ramana in apartamentul in care a locuit cu ambii parinti si la sc unde a invatat pana akm,nu vrea sa se mute de akl...poate avea grija de el mama sotului,precizez k akm tot ea se ocupa de copil,ex-wife,venind extraordinar de tarziu aks.....si akm intrebarea: poate decide de la varsta de 10 ani,unde vrea sa stea,in custodia cui???? asa citisem undeva,dar nu mai am idee unde... ms frumos

Andreea Alexandra Elena 02.02.2010+Mario Andrei 16.08.2005+Andrei Daniel 09.09.2000
www.flickr.com/photos/43981940@N03/" target="_blank">poze
o printesa grabita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Fac un capitol nou inainte sa ma apuc de calcat?

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc

te rugam


cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex

Mergi la inceput