Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Ana suntem alaturi de tine, tu stii cel mai bine ce este bine pentru tine si pentru BB. Stiu ca vei lua decizia cea mai buna pentru tine.

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

fetele,stiti daca am voie sa ma vopsesc?

Gabriela
6+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DIMITRA_R spune:

ANA,te inbratisam cu drag,,si mult optimism,darga mea

LARISAdeDIMITRA(2.02.2007)
8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Gabriella, eu inteleg defectele, daca sunt logice. tot timpul am ales sa inteleg, ca sa pot trece peste o greseala, mica sau mare.
eu cu iubitul meu nu ne-am planificat copii... el cu jobul, vise de promovare, cariera, cariera, cariera; eu, prietene, vacante, cumparaturi...
Am petrecut Valentinul la Viena, romantism, spa, iubire multa, pasiune.... si bebe on board!
Dragobetul l-am petrecut in Cipru... certuri, fara iubire, nicio clipa tandra... am nimerit in camera cu patutz de copil, chiar mi s-a parut amuzant atunci (nu stiam de sarcina). dar pe drum inapoi, am avut o discutie care m-a pregatit pentru ce va urma.... cum ca noi nu ne-am protejat(el spunea asta) si nici nu vrea sa se gandeasca la un copil, pentru ca nu e momentul. am decis ca nu vor mai exista contacte neprotejate, dar cand am ajuns acasa si am facut testul(imi simteam sanii diferiti), am fost socata. pentru ca stiam discutia din avion si certurile dintre noi din saptamana aia.
reactia lui.... "de ce alegi varianta care ne desparte?"- varianta care ne despartea, fiind copilul!
intr-un final, au "invins" sentimentele, am crezut ca totul va fi ca-n povesti... iubire si protetie am simtit! pentru o saptamana!!!!
a revenit la rautacisme, ca nu avem bani(cred ca e putin frustrat din cauza situatiei materiale diferite, dintre noi), ca el vrea cariera, ca ar fi mai bine sa renunt la copil

12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

n-am terminat, mi s-a blocat laptop-ul!!!! mamii lui!



12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

Gabriella, eu inteleg defectele, daca sunt logice. tot timpul am ales sa inteleg, ca sa pot trece peste o greseala, mica sau mare.
eu cu iubitul meu nu ne-am planificat copii... el cu jobul, vise de promovare, cariera, cariera, cariera; eu, prietene, vacante, cumparaturi...
Am petrecut Valentinul la Viena, romantism, spa, iubire multa, pasiune.... si bebe on board!
Dragobetul l-am petrecut in Cipru... certuri, fara iubire, nicio clipa tandra... am nimerit in camera cu patutz de copil, chiar mi s-a parut amuzant atunci (nu stiam de sarcina). dar pe drum inapoi, am avut o discutie care m-a pregatit pentru ce va urma.... cum ca noi nu ne-am protejat(el spunea asta) si nici nu vrea sa se gandeasca la un copil, pentru ca nu e momentul. am decis ca nu vor mai exista contacte neprotejate, dar cand am ajuns acasa si am facut testul(imi simteam sanii diferiti), am fost socata. pentru ca stiam discutia din avion si certurile dintre noi din saptamana aia.
reactia lui.... "de ce alegi varianta care ne desparte?"- varianta care ne despartea, fiind copilul!
intr-un final, au "invins" sentimentele, am crezut ca totul va fi ca-n povesti... iubire si protetie am simtit! pentru o saptamana!!!!
a revenit la rautacisme, ca nu avem bani(cred ca e putin frustrat din cauza situatiei materiale diferite, dintre noi), ca el vrea cariera, ca ar fi mai bine sa renunt la copil

12



nu-ti pot spune ce imi vine sa-i spun lui d-nul consort al tau.Da' trimite-l pana la mine ca io-s greu de deplasat ,ca mi-s gravida,babette si cu junghiuri.
stai ca ma iau nervii pe specimene din astea. Io nu te judec si nici pe el n-as face-o dar.... nu-l trimiti pan' la mine? sa-i explice sotul meu una, alta, asa ca de la barbat la barbat !
Buey, daca acest copil va desparte, te ajuta noi . Nu ma fa sa ma declar tatal copilului, dar sa nu nasti in aceeasi zi cu mine ca nu pot veni.Ma duc sa ma racoresc afara si revin.

Gabriela
6+

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexxia_m spune:

Off Ana.
Cred ca inteleg prin ce treci, cat de cat.
Nici reactia sotului meu nu a fost tocmai cea mai potrivita, dar in final este totul bine.
Eu tocmai ce ramasesem fara servici, cu cateva zile inainte sa aflam de bb. Si sotul tot asa este cu vise de cariere, promovari, foarte concentrat pe munca. Dar totusi isi doreste copil. Poate nu tocmai acum dar isi dorea oricum.
Pana la urma am rezolvat cumva sa imi mearga cartea de munca desi imi platesc darile singura.
Asta e, am zis ca acum vedem noi cum ne descurcam.
Si sotul a fost putin crispat la inceput dar acum este ok si ma intreaba ce face BB. Nu pot sa zic ca ma rasfata ca este mai mult la servici dar este ok.
Sunt sigura ca pana la urma si sotul tau va dori copilul, si mai ales cand il va vedea. Nu poti rezista unei asa minuni!

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

de Florii a mers la parintii lui si le-a spus clar ca el nu vrea copilul, nu ma vrea nici pe mine, el vrea doar cariera si bani. eu sunt cu ale mele, el cu ale lui, el e rautacios si asa a trait pana la 33 de ani, asa vrea sa traiasca si in continuare si ca mai bine sa nu mai insiste nimeni cu mine, pentru ca el nu ma vrea. punct.
asta a fost discursul.
eu am aflat si va puteti imagina ultima luna din viata mea.
se pare ca dupa post( a tinut aproape tot postul Pastelui), a mers la spovedit, unde preotul i-a spus cam ce pacat mare a facut... si cam cat de grava e fapta lui.
ideea e ca e prea ambitios sa-si ceara iertare, prea orgolios. suntem 2 tauri, amandoi cu personalitate. dar problema nu e la mine.
momentan nu simt decat o raceala si atat. nu ura, nu resentimente.
dar mi-as dori sa-l pot ierta, pentru bebe.
amandoi avem parinti minunati, care ne iubesc si care ne vor impreuna, fericiti.
de aia spun, numai Dumnezeu poate sa-mi sadeasca in suflet iubire si iertare. altfel n-o sa pot.
oricum, bebe e foarte iubit!
sunt eu nebuna? radicala? nu e normal sa nu vreau sa aud de el? ( nu s-a "inghesuit" cu semnele de viata, un mesaj de Paste, la care nu am raspuns si un telefon tot de Paste, la care iar nu am raspuns.. probabil spera c-o sa-l sun de ziua lui-never!)

12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

ms pentru vorbele de incurajare.
sunt optimista si am incredere ca va fi asa cum trebuie sa fie!
destul cu subiectul asta, ca avem teme importante aici si mai vesele!
bebelu, am si eu o folie de utrogestan. deci... dc nu gasesti, anunta! eu vin miercuri in bucuresti!

12

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

Gabriella, nu s-a demonstrat legatura intre vopsea si placenta, dar te poti vopsi linistita cu nuantator. eu am trecut de la blond la brunet si ma simt extraordinar cu nuantatorul de la Matrix, 5A.
Joico si Matrix sunt ok, gama de colorare fara vopsire, adica nuantatori.

12

Mergi la inceput