Albinute & bondari de mar-apr '07 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Salutare la tot stupul!

Mady, imi pare rau pentru patanie, bine ca nu ai patit nimic. Cat despre spaima, incearca sa ti-o tii sub control, sa te incurajezi singura si sa nu te lasi coplesita, desi e greu. Si eu am avut un mic incident acum mai bine de o luna, in timp ce ma intorceam acasa cu Vlad. Un tembel cu o masina de teren a depasit toate masinile din spatele meu, a stat in "fundul" masinii mele la 1 m (in conditiile in care sensul opus era liber) si apoi m-a depasit acrosandu-ma cu laterala masinii lui in oglinda, eu intrand in derapaj. Sincer ma vedeam intrand cand in stalpul din partea dreapta a drumului cand in cel din stanga. Multumesc lui Dumnezeu ca nu venea nimic pe contrasens si am reusit sa ma redresez cam in 200 m. Norocul si mai mare a fost ca Vlad are scaun de masina si ca eu nu il port altfel si asa a scapat cu bine si, din fericire nu s-a nici speriat (din cauza de prea multa adrenalina la el).
Mi-au tremurat picioarele abia cand am ajuns acasa.
De atunci sunt putin stresata cand ma depaseste cate o masina prea "din scurt", adica taindu-mi fata.


L-am inscris si eu pe Vlad la gradi si am avut norocul sa dau peste o educatoare pe gustul meu. Sper ca va fi si pe gustul lui Vlad si ca va reusi sa scoata ceva bun din el.


Va pup cu drag si va doresc o duminica minunata!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

MADY -imi pare foarte rau ca ai trecut prin asa ceva si sper sa-ti revii repede.

MARIA a fost ieri(de fapt doar de la ora 16 incolo) un copil imposibil. E prima data cand scriu asa ceva dar asta am simtit si eu si taica-su. In primul rand pentru ca la pranz a dormit f prost, a visat urat, a plans, am stat cu ea si nu am reusit sa o linistesc si bocetele au tinut mult si bine. Intr-un final s-a calmat dar se vedea ca nu e in apele ei si facea numai prostii, se incapatina sa fie ea impotriva tuturor. Am lasat de la noi, stiam ca e suparata si nici nu am certat-o dar degeaba, mataieli, mataieli si pozne. Am crezut chiar ca i-e rau. Deja ma apucasera grijile. Dar seara a adormit usor si dimineata s-a trezit cu zambetul pe buze si e iar fetita noastra cea binecunoscuta. prin urmare am fost la Mrea Comana. A fost f frumos doar ca putin cam frig. Am stat la slujba, am stat si afara, Mariei i-a plaut mult muzeul (e cam mult spus muzeu dar e un fel de crama cu tot felul de lucruri vechi si miroase ca atare).

Gata am pus-o la somnic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Madi, bine ca esti ok

Sa nu renunti la sofat, treburi de-astea se intampla mereu (in Bucuresti sunt in medie undeva la 110 tamponari pe zi), si eu am agatat pe cineva in decembrie cand incercam sa schimb banda... de atunci sunt ceva mai atenta si chiar n-am mai avut nici cea mai mica problema.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

da va multumesc din suflet!Mai..eu mergeam pe banda 2 linistita iar pe prima banda o caruta,dobitocul respectiv a vrut sa faca stanga pe o straduta si nu m-a vazut a intrat in mine,eu am tras stanga intrand pe contrasesn m-a mai lovit un pic si in spate,si apoi si-a continuat drumul...cand am vazut calul in fata mea nu stiam ce dracu sa fac,de fapt nici nu am gandit,nu am apucat sa vad daca vine cineva de pe contrasesns,pur si simplu am tras...la sofat nu renunt,dar momentan ma linistesc...

Ioana ce mai face matei?dar tatal?


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene spune:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri la intrebare, legat de faptul ca Anda mea e putin speriata de copii de varsta ei! Singura solutie pe care o vad momentan e sa socializam cat mai mult cu cei de varste apropiate...

Vad ca discutati acum foarte mult legat de "copil captiv". Nu am citit foarte mult la acel subiect, am citit doar ce ati scris voi. Din propria mea experienta, pot sa va spun ca cel putin la noi in tara legatura cu familia e foarte stransa si te marcheaza pe viata. Bunica mea a suferit foarte mult cand unchiul meu a plecat in State si vazand acest lucru, eu nu am incercat prea multe sa plec din tara (desi mi-as fi dorit acest lucru, iar acum e cam tarziu), ca sa nu ii fac pe ai mei sa sufere. Iar ce se intampla in momentul de fata - fetita e de la 1 an la bunici si peste 3 saptamani urmeaza sa o luam definitiv la noi. Chiar azi mama mi-a spus "Vai, ce ma fac eu fara ea?" "Ce goala va fi casa" "Ce urat imi va fi fara ea" (desi e la 60 km distanta si poate veni oricand la noi sa o vada). Ideea e ca ma face sa ma simt prost, de parca as abandona-o, doar pt. ca imi iau copilul sa mi-l cresc singura. Eu vad asta tot ca pe un santaj sentimental - dar raman tare pe pozitii - locul copilului e langa noi, deja am lasat-o prea mult acolo (dar atunci ni s-a parut a fi cea mai buna solutie) si desi stiu ca o iubeste foarte mult si ca a avut grija mare de ea, TREBUIE sa stea cu noi, parintii ei. Na ca imi descarc si eu frustrarile... Sper sa nu fi iesit foarte mult pe langa subiect...

Va pup si sper sa scriu mai mult in viitor, caci imi este de mare ajutor sa aud sfaturi si impresii de la mamici cu copii de aceeasi varsta.

Anca, de ANDA - 28 februarie 2007 si 26 + cu [baiat]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns menuet spune:


...daca am putea fi autorii cartii destinului tau,l-am scrie astfel incat dorintele sufletelului si a inimioarei tale ...si toate bucuriile vietii sa fie frumoase ca in povesti..iar tu ai fi cea mai fericita din lume.Cu infinita dragoste mama si tata. LA MULTI ANI!
Fiicei noastre Ana-Maria la implinirea celor 3 anisori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Ana-Maria

Foarte frumos ai scris, Rozi!

Selene am toata intelegerea si pentru mama ta, banuiesc ca asa simte - ca o sa-i fie pustiu fara micuta ta - dar n-ar trebui sa te impovareze cu asta. Nici nu cred ca asta e intentia ei. Sper sa treceti cu bine peste momentul asta si tu sa te bucuri mai mult timp de domnisoara ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, Ana-Maria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaalina spune:

LA MULTI ANI ANA -MARIA!

Anaalina , mami de Catalina Teodorahttp://community.webshots.com/user/anaalina(30.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Ana Maria

Diana de Alex (23 aprilie 2007)
"If you want to win something, run 100 meters. If you want to experience something, run a marathon." (Emil Zatopek)
When you cross that finish line - no matter how slow, no matter how fast - it will change your life forever. (Dick Beardsley)

Mergi la inceput