Bobocei de sept-oct 2008 (280)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piolica spune:

Lumi, vai prin ce ati trecut Multa sanatate lui Robi si tie mult curaj! Edia a stat acasa? Doamne, nici nu vreau sa ma gindesc ce e in sufletelul tau. Te imbratisez cu drag.

Ada, multa sanatate si o noapte linistita fara tuse si fara febra.

Nocom, dar de unde!!!! Nu am facut niciun test, stiu, sint nebuna de legat, dar nu vreau sa vad o liniuta! Prefer sa astept.

weekend placut. Noi iesim la picnic in weekend, abia astept. pupicei

Piolica si Lizuca (12.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kllemi spune:

lumi Doooaamnnee nu-mi vine sa cred, prin ce a-ti putut sa treceti ...capu sus mami...hunisorii au mare nevoie de tine acum....chiar ca nici eu nu inteleg, cum adica otita nedescoperita la timp??? ..multa,multa,multa sanatate

nusha mami incearca sa nu te mai obosesti sa nu se intample ceva...doamne fereste... sanatate multa

ada in viziunea mea, trebuie sa fi tare puternica sa treci prin toate astea ..sanatate multa

Chiar ca a inceput cap. asta detul de urat, zic eu

fericita de AMALIA-ANDREEA (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Luminita, imi pare tare rau de voi, multa sanatate si refacere grabnica va doresc.

Otita s-a produs de la racelile precedente?

Ada, si voua va doresc multa sanatate si sa va refaceti rapid!

intrebare generala:
Doctorii ce spun, in cat timp dupa intrarea in colectivitate, va deveni sistemul imunitar mai puternic?
Va citesc pe voi si revad filmul multor copilasi care faceau raceala dupa raceala odata cu primul an de gradi.....la timpul acela nu am acordat prea multa atentie, insa acum ma trec toti fiorii gandindu-ma ca ne va sosi si noua vremea.....

Nushulica, mare grija zilele astea, poate ar fi bine sa te ajute cineva cu david, poate nu sa il duci de acasa ci sa vina la tine.
Eu am avut prin saptamana 21 colul un pic intredeschis, am avut noroc si s-a inchis. Insa pentru asta am ascultat cu sfintenie sfatul doctorului, am stat 5 saptamani numai in pat, fara niciun fel de efort.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Lumi, te imbratisez! te cred ca simti ca nu mai poti! va trece si asta! sanatate multa!!!

Ada, forta multa si tie si sanatate!!

Nushu si mie mi se pare buna ideea de a lua pe cineva sa te ajute cu David, acum mai ai o viata de ocrotit si sa auzim de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi offf off imi pare atat de rau...nici nu stiu cum sa te incurajez decat atat iti pot spune sa fii tare pt puii ei au nevoie mare de tine.asa ma incurajez si pe mine.Te astept maine cu vesti mai bune.Multa sanatate si o noapte linistita.

Ada multa sanatate va doresc si voua greu tare e si pt tine cu amandoi bolnavi.Dar cum le pescuiti si voi pe toate.O noapte linistita.Aerosolii isi fac efectu?Incearca si adrenalina daca e laringita (scuze daca ai incercat cumva nu am citit din urma)

Nusha si eu zic sa ai grija si cred ca ar fi bine sa ai pe una din bunici ajutor daca e posibil macar la treburile casei.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

da fetelor aveti dreptate si m-am gandit si eu s-o aduc pe mama dar eu stiu f bine ca david tot de mine va sta agatat,poate mai scap de el cand il scoate afara

ma rog intr0un fel sau altul trebuie sa ma descurc si sa stau cat mai mult in pat



de David si 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

neata!
hai la si !
sper ca ati avut o noapte mai buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Neata!

Claudinna, multumim de cafea!

Anamona, din ce am vorbit cu alte mamici(nu cu pediatru) cam dupa 1 an de gradinita nu se mai imbolbavesc foarte usor. Bine, acum sa nu te gandesti ca 1 an de zile se imbolnavesc tot timpul foarte rau,mai degraba le curge nasul in permanenta

Asteptam vesti bune de la bolnaviori

Mihnea nu mai are chiar atat de multi muci, mai tuseste ceva...pser totusi sa il duc luni la gradinita, dupa cum evolueaza. Poate reusesc doamnele de acolo sa il convinga sa isi dufle nasul, ca mie nu imi iese



Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,

nushu mami tau te poate ajuta si la treburile casei, iar tu sa stai doar cu Davidutzu... E oricum bine sa mai fie cineva cu tine, cand simti ca ai nevoie de un time-out sau un somnic.... si ai grija de tine!

Ada mai ce nasol stati! Nu dispera, cand or sa inceapa sa-si faca efectul pumnii de medicamente va fi mult mai bine brusc...

anamona dap, primul an este mai greu, iti spun din experienta proprie. Desi a inceput gradinita vara, toata toamna si iarna a fost mucios si tusacios... :(. Dar chiar din al doilea an a fost f bine, nu a mai racit decat de 1-2 ori si aia usurel... O sa supravietuiti voi si gradinitei...

lumi sper ca ati avut o noapte linistita, acasica.....




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexaM spune:

Neatza fetelor.

Multa sanatate puiutilor bolnaviori si multa putere mamicilor!!!!

Matei Gabriel 24.08.2008 foto

Mergi la inceput