Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisuletzul

adica?.....sau caute direc in odiseea sarcinii in 40 de saptamani la pag 2...si sa intre de acolo !

7+






Ii greu... am mai pus o data link-ul .



In curand ii propun dourei sa intram in greva sa mai invatati si voi sa deschideti subiecte . Daca nu am intra noi doua ati ajunge la pagina 60 fara capitol noi !

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

eu nu mai am parola...am cerut-o si nu mi-a dat-o nimeni (nu ca sunt prea des pe aici )..azi mi-am expediat copilul la socri, 2 case mai incolo.

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 12+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui liana.berbec

Joy21,
Unde ai citit ca un beta mic poate insemna sarcina cu baietel. ca acum m-ai facut si mai curioasa.



6+


Uite aici am citit. La vremea respectiva eram cam ingrijorata ca mi se parea mic beta, mai ales comparat cu sarcina precedenta. Si ma gandeam la extrauterina si tot felul de bazaconii. Asa ca am "cercetat" mai mult pe Internet, si in special pe site-uri straine care sunt ceva mai relevante.

Acum stiu ca bebe e bine in burtica, i-am vazut inimioara la ecograf si am si uitat ca am avut nivelul de hcg scazut

Victoria, mami de Anna Sofia, 10+ cu inimioara

Sofia, 1 an si 5 luni


"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

mirunam....eu as putea sa deschid capitole noi.....dar am zis sa nu ma bag!


imi este somn....cred ca imi pun desene animate si ma bag la nani!
am lucrat destul pe ziua de azi

7+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

v-am zis ca revin in forta cu paranoia.Inafara ca ma tine burtica jos ,mi-a iesit un cos mic.e normal??????????
edit:cosul e pe nas

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

v-am zis ca revin in forta cu paranoia.Inafara ca ma tine burtica jos ,mi-a iesit un cos mic.e normal??????????
edit:cosul e pe nas

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Pai nu, nu e normal sa iti iasa un cos, pe nas, in timpul sarcinii. Adica, cosul ala poate fi orice, cine stie de la ce virus l-ai facut. Eu in locul tau m-as programa de urgenta la dermatologie si as face o biopsie a cosului!

Mey, tu ai inebunit??? Zau ca si daca era pe burta era ok! Une mai pui ca sunt femei care in sarcina au mari probleme cu tenul! Sa te tii daca apare al doilea...

Deja mi te imaginez in casa, cu lupa intr-o mana si mous-ul in alta cautand probleme si explicatii

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisuletzul

mirunam....eu as putea sa deschid capitole noi.....dar am zis sa nu ma bag!


imi este somn....cred ca imi pun desene animate si ma bag la nani!
am lucrat destul pe ziua de azi

7+


Lasa ca fac un training dar astept mai multe inscrieri , ca daca inveti doar tu ajungi ca noi si nu am facut nimic!





MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Ana, nu stiu ce e cu saculetul aplatizat; ma mir ca ti-a facut echo la 5 saptamani - la varsta asta oricum inimioara inca nu bate si cat timp nu bate inimioara, nici un ginecolog nu-ti va onfirma 100% ca e sarcina ok. Abia in saptamana a patra oul se implanteaza in uter... asa ca un pic de rabdare! de ce te gandesti direct la sarcina oprita in evolutie?
In principiu daca ai ceva simptome e ok; pe de alta parte simptomele de sarcina (poate cu exceptia oboselii si somnolentie) apar de regula ceva mai tarziu, pe la 6-7 saptamani...
...in rest...am avut eu o sarcina oprita in evolutie la 5 saptamani, si nici la 8 saptamani nu voiam sa cred ca medicul are dreptate si tot speram intr-o minune; apoi, pe la 9 saptamani dr. a declarat ca e prea mult si ca nu mai asteptam declansarea naturala a avortului ...dar n-am avut nici un fel de semn/simptom...doar inexistenta simpotomelor normale de sarcina, cu exceptia lipsei menstruatiei.
Dar in cazul tau sincer nu vad de ce ti-ai face griji acum...

Diana - mami de Adriana(n.14.02.2006) si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

gabriella......cum stai cu viata sexuala?....ca daca prost....atunci ai o explicatie clara pt cos...plus praful din aer,plus faptul ca ai uitat o data sa te cureti cu lotiune tonica...plus plus plus....esti figura!!!!

mirunam....ok:)......ziceam si eu

7+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunam

Citat:
citat din mesajul lui gabriella1

v-am zis ca revin in forta cu paranoia.Inafara ca ma tine burtica jos ,mi-a iesit un cos mic.e normal??????????
edit:cosul e pe nas

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"



Pai nu, nu e normal sa iti iasa un cos, pe nas, in timpul sarcinii. Adica, cosul ala poate fi orice, cine stie de la ce virus l-ai facut. Eu in locul tau m-as programa de urgenta la dermatologie si as face o biopsie a cosului!

Mey, tu ai inebunit??? Zau ca si daca era pe burta era ok! Une mai pui ca sunt femei care in sarcina au mari probleme cu tenul! Sa te tii daca apare al doilea...

Deja mi te imaginez in casa, cu lupa intr-o mana si mous-ul in alta cautand probleme si explicatii

MIRUNA cu Alexandru si Aricelul 11+




mi-ai facut ziua !

Gabriela


"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput