*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (110)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Anca, nu merge rochita care am avut-o ca nasa...la aceasta nunta nici nasa nu cred ca va avea rochie lunga.E o nunta mai...nici nu stiu cum, nasii au f multi bani, dar nu le au cu rochiile lungi, costume cu lavariere si tot asa.
Am vorbit acum cu o vara de-a sotului care isi tot cumpara rochite pt. diverse ocazii, e mai petrecareata si mi-a trimis poza cu ultima achizitie...o rochita superba care sper sa-mi vina...ea are sanii mai mari decat mine, dar sutienele cu bureti sa traiasaca!Saptamana viitoare mi-o aduce s-o probez.Dar pantofi tot va trebui sa-mi cumpar...cand si cu ce bani...habar n-am...si al meu sot trebuie sa-si ia o camasa si pantofi, dar ma gandesc ca poate el se scoate cu ziua lui...Onomastica mea e in mai...sa cer si io cadourile mai devreme?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturasha23 spune:

Multumesc pentru urari.

Si Iulia a cazut cu tricicleta. S-a ridicat in picioare in tavita de sustinut picioarele si s-a lasat intr-o parte. S-a speriat destul de tare si s-a zgariat pe fata. Dar o sa sa-i treaca. Asta acum 2 zile. Iar de ieri are o viroza cu tuse si febra. Nu stiu de unde a cules-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Fluturasha felicitari . Sarcina usoara si fara greturi! Multa sanatate Iuliei.

Eu pe la 4 plec la coafor sa-mi tund varfurile si poate fac si un solar .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

hop si noi!!!!!!!

Fluturasha - felicitari pentru burtica, sa ai o sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos si voinic ( poate vine un fratior pt Iulia)

Multa snatate tuturor burticilor, sa aveti grija se voi si sa treaca repede perioada cu greturi si stari nasoale sa va puteti bucura de primavara, de puiutii vostri si de burtici

Noi dam de baut azi sucuri si shake-uri pentru toata lumea si cate o portie de strudel cu mere pentru ca pe Lory o mai cheama si Georgiana. De chefuit chefuim maine ca si nasul e George asa ca ne strangem pentru dubla petrecere.

Ramo, sa-ti traiasca sotul , sa fiti sanatosi si sa aveti grija de puiul mic.

Parca s-a mai intrebat o data dar nu mai stiu exact raspunsul - putem sa dam puiutilor fasole? sau ciorba de fasole? Am facut pentru noi si nu stiu daca sa-i dau si ei. Ce ziceti?

Pupici pt toata lumea.

Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008)
http://community.webshots.com/user/loryd81

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

OTILIA, te referi la cosuletul ala roz? Daca da, e de pe ebay luat. nu mai stiu exact producatorul, dar o sa caut cd e cineva pe acasa, sa stea cu zanica, ca eu scru un mesaj in etape, ca ea e calare pe tastatura.
Anca, am citit si eu de patania lui Z. Pupam sa treaca repede si sa se vindece frumos. si Arianna si-a muscat f rau limba, cu sange, cred ca acum vreo 10 zile si inca e vanata acolo, dar eu nu am facut nimic. La capitolul lovituri, cred ca luam coronita. e vanata pe un obraz, zdrelita l aun genunghi, limba vanata in 2 parti, gingia zdrelita ca a cazut si avea ceva in gura
de fasole, eu i-am dat, dar nu a fost incantata. a mancat vreo 6 linguri de ciorba (linguri de ale noastre) si doar cateva boabe de fasole, ca in rest le scuipa...
fug...revin mai tarziu

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 11+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Loryd LA MULTI ANI pt Lory si petrecere frumoasa maine
si La multi ani tuturor care-si serbeaza ziua de nume astazi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo2007 spune:

Sarei i-am dat fasole batuta cu usturoi un pic acum ceva timp...si a papat cu pofta, nu i-am dat multa de frica sa n-o doara burtica.
Chiar acum am pe foc fasole...tot batuta o fac, ca ne palce f mult, eu o pap chiar si rece.O sa-i mai dau si astazi sarei.
La multi ani Lredanei, sa creasca mare si frumoasa!
Corina Arianna cu semne de buna purtare.Pupam si burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryd spune:

babyzapi multumim de urari. . Si eu m-am rasfatat putin azi, am fost la manichiura dimineata dar cu Lory dupa mine ca nu am cu cine o lasa si a fost f cuminte. Era fascinata de tot ce vedea la salon si fetele de acolo s-au jucat tot timpul cu ea . O sa fie o cocheta daca de acum umbla din salon in salon . As fi vrut sa ma pot duce la sala dar cum sotul ajunge tarziu mereu nu am cum, asa ca m-am gandit sa ma duc la masaj - acolo o pot lua pe Lory.

Am mai pus cateva poze cu ce a primit Lory de ziua ei http://family.webshots.com/photo/2421083830105215654PMGcRy

Dana, mami de Loredana Georgiana (06.11.2008)
http://community.webshots.com/album/577343643zxIkLu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Otilia, uite link-ul: http://infanzia.shop.ebay.it/Culla-/20423/i.html?_nkw=fabimax&_frs=1&_trksid=p3286.c0.m359

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 11+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Corina, nu mai tin minte de e-bay ci ca era cineva din Germania, parca asa. Gata, am vazut poze, acela este. Mersi mult !
Da stiu ca-i nazdravana foc Arianna, te tine in priza.
Loryd, foarte util cadoul, ale mele se bat pe bucatarioara, noroc ca sunt 2 ochiuri de gatit
Eu i-am dat fasole in multe forme. Mai nou ii place sa culeaga boabele.
Da, Bebecris, ne-a lasat in suspans. Poate nu are net, nu stiu.
Eli, te intrebam si ma gandeam ce situatie delicata. Ca normal tu cu burtica, dupa aceea vei fi mamica fericita cu doi copilasi. Fara sa vrea ea va face corelari ca ar fi fost si copilul ei de varsta cu al tau. Trebuie sa fii atenta la ce spui/ce faci sa nu fie interpretabil in sensul rau ma refer. Eu am incercat sa citesc pe tema aceasta si m-am convins ca am o constiinta mult prea sensibila, peste tot se povesteste de regrete tardive.

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 24+ Iulia Alexandra

Mergi la inceput