Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Cristies ne spui si cum ai facut pastele integrale? Am si eu o cutie prin casa si as vrea sa le prepar. Multumesc!

Mirela fericita de Mara Ioana



Sosul l-am zis pe pagina anterioara. Pastele le-am fiert 9 minute (asa scria pe cutie), pus in farfurie si apoi sos in farfurie. Mie imi place sa simt sosul si d-aia nu amestec intr-un bol pastele cu sosul, dar am vazut si asa...

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


cristies, imi faci o poftaaa... Vai de silueta mea (care?!), deocamdata zic mersi ca n-am mai pus, ca de slabit, nici vorba... N-am fost atenta daca ai spus de unde ai luat pastele integrale, se gasesc la hypermarketuri?

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Da...trebuie sa invat sa adorm cand trebuie si sa pun telefonul pe silent neaparat. Nu stiu ce am avut azi dar m-am simtit foarte obosita, n-am scos nici macar gaza afara. Am atipit de 2 ori langa ea, cand am avut norocul sa adoarma, si m-au trezit telefoanele dupa 10 minute.
Cristies credeam ca e sosul pt orez. Am si eu reteta de sos similar cu al tau, doar ca eu pun si ciupercute, iar in loc de iaurt pun smantana de gatit. Si mai e varianta cand pun numai smantana, fara sos de rosii. amandoua.
Eu ma laud cu 3 kg pierdute in ultima vreme, dupa ce stagnasem vreo luna . Pacat ca mai sunt ata de muuullltttttee de dat jos.

Nikole eu pastele integrale le-am luat din carrefour, era un pachet promotional cu spaghete, penne normale si pene integrale.

Haircut mult de tot mititica.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Haideti fetele!!! Inca putin pana la doua stelute!!!


_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Multumim pt incurajari! Hai ca nici tu nu mai ai multe pana la 4. La ce nr de mesaje le primesti....3000?

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nik0le

Ne-am intors din parc, s-a facut frumos afara, cald si nu prea mai bate vantul.

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)





Pacat ca azi chiar nu ma simt in stare sa o scot.


Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Cris.dogarel cred ca e plecata deja...

Distractie placuta si tie si Mariucaisara si sa iasa totul cum v-ati propus!

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Unde face cris.d botezul? Distractie placuta si din partea mea!
Mariucasara tinem pumnii sa iasa totul cum iti doresti si asteptam poze de la evenimente.:P

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Mai scrieti si voi ceva....nu ma lasati sa aberez singura ca ma simt prost.

Sa umplem pagina sa trecem la urmatorul.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

haideti fetele sa facem capitol nou si sa va luti stelutele!!!!

Merci de raspunsuri asa stiu si io, in maternitate la fel mi-a zis: 2 picaturi, dar dr asta la care mergem acum (pediatra) a zis ca nu are de-a face fontanela, e imp sa previn rahitismul ptr ca Yannis in 3 luni si-a dublat greutatea si a crescut aprox 10 cm si ca se dezvolta repede si sa nu cumva sa faca cine stie ce carente de calciu

Raportez zi de vaca locca azi copilul meu a plans cat pentu cele 3 luni de pana acum can nu prea a plans, el facea scandal cand ii era foame dar numa atata apuca un pic de scandal, rareori ajungea la plans si mereu se potopea cu bibe.
ei ... azi ...a avut o zi ciufuta rau: plans, smiorcaiala, plans iscat din senin, s-a trezit la 8 jumate si pana acum a dormit 1 ora cu toate atzipelile adunate si el de regula dormea o ora pe la 11-12, si inca 2 ore undeva intre 3 si 6...azi nimic atzipea un pic si se trezea zbierand ca din gura de sarpe de zici ca-l taia cineva, nu am putut sa il linistesc in majoritatea cazurilor..il apuca din senin de la te miri ce si ii trece tot din senin...lucrurile care pana acum il calmau (suzeta sau anumite jucarii) acum il faceau sa urle si mai tare iar alte lucruri banale carora nu le acorda interes l-au interesat azi f tare, azi radea la el in oglinda (pana acum se incrunta si intorcea repede capul) sau isi privea cu mare interes si concentrare mainile sau jucaria care o are atarnata la carucior si careia nu i-a acordat vreo importanta pana azi....
nu stiu...ii trce cand ii schimb pozitia/perspectiva sau camera si il apuca din senin , apoi iar ii trece si rade ....in rest nu ma plang, a facut caca normal, a facut pipi normal si a mancat foarte bine, mesele la distanta potrivita si in cantitati bune (minim 140, maxim 200 la o masa) dar scartzaielile astea din senin a plans chiar juma de ora fara sa il pot opri indiferent ce as fi facut!!!!!

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

miremia felicitari ptr kg pierdute! la mai multe (daca zici tu ca e cazul...)

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nik0le spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Nikole eu pastele integrale le-am luat din carrefour, era un pachet promotional cu spaghete, penne normale si pene integrale.


Mirela fericita de Mara Ioana


Multumesc! O sa ma uit si eu sau mai bine zis, o sa le trec pe lista, ca zilele astea nu prea mai fac cumparaturile personal... Ia uitee, mai ai putintel si primesti stelutele galbene!

Nico de Isabela (2007) si Irina (01.02.2010)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

miremia felicitari ptr kg pierdute! la mai multe (daca zici tu ca e cazul...)

de Yannis


AMR 7 kile.... si nu vor sa plece singure


Multumesc si pupam Yannis scartait! Au si ei zile proaste mititeii.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput