Fulgusori de nov.dec2009 (66)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

salutare fetele la ceas de seara

Acum a venit pediatra la noi si se pare ca Matei e putin rosu in gat.
asa ca acum bem siropel, in rest e ok fontanele, tot.

ma bucur tare ca nu ne-ati parasit undele dintre voi si ca de acum inainte aici o sa fie o atmosfera frumoasa.

Apropo sa nu scoateti copii afara pe vant sub nici o forma.

va pupam

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxyaly spune:

Am uitat sa va zic ca se pare ca ne ies dintocii si noua.hmmm sper sa nu tragem prea tare.

dienutze chiar ca mi-am amintit de branza cu rosii faci cinste cu asa ceva???

mami Matei Constantin
roxyaly-poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragonitza spune:

laura in loc de calciu lactic poti incerca cu zeama de lamaie ... nu stiu insa in ce cantitate. important e sa se taie laptele ca sa zic asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Wow, Camy, diferenta de pret e mult mai mare decat m-as fi gandit ca poate fi. Mai mult ca sigur ca si aici sunt magazine si marci care sunt mai scumpe, dar nu cred ca ajung asa de sus...

Mai demult vroiam sa-ti raspund ceva legat de cerealele Nestle din Canada si despre termenul lor de garantie. E mai mult decat probabil ca legislatia privind ceea ce se cere sa fie scris pe pachetele cu alimente sa fie diferita de la regiune la regiune.
De exemplu pe cutia noastra de cereale scrie asa: faina de orez, prebiotice, minerale si vitamine si culturi "bifidobacterium lactis". Eu am ales cutia cu culturi naturale (cica), si acum zic si eu ca ori astea schimba termenul de expirare, ori mai e ceva pentru prezervare de care firma producatoare nu e obligata prin legislatie sa pomeneasca.



"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinica09 spune:

Am sosit de la farmacie...luat unguent cu ihtiol ADRIANA si unguent cu echinaceea EVY..sper sa-mi treaca fiindca pe 1 mai am o nunta si nu vreau sa merg cu nasul rosu.
CAMY si eu am mai patit-o odata cu stafilococul auriu si am cumparat vaccin tot de la cantacuzino...daca imi mai apare vreunul merg din nou acolo
Multumesc de sfaturi feteplor.
Eu am uitat sa-ntreb pediatra de dinti...de fapt sa se uite la el in gurita sa ne zica ce si cum...la verificat doar in gat.Banditelul meu baleste foarte tare si roade tot ce prinde-n mana.
ici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxyaly

salutare fetele la ceas de seara

Acum a venit pediatra la noi si se pare ca Matei e putin rosu in gat.
asa ca acum bem siropel, in rest e ok fontanele, tot.

ma bucur tare ca nu ne-ati parasit undele dintre voi si ca de acum inainte aici o sa fie o atmosfera frumoasa.

Apropo sa nu scoateti copii afara pe vant sub nici o forma.

va pupam

mami Matei Constantin
roxyaly-poze



spune-mi te rog cum se numeste siropelul.
Am auzit ca Stodal nu e recomandat pana la un an...am citit la "dovlecei"

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Evy30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxyaly

Apropo sa nu scoateti copii afara pe vant sub nici o forma.

va pupam

mami Matei Constantin
roxyaly-poze



EU l-am scos azi in curte . Nu e prima data , l-am mai scos .
de ce sa nu ii scoatem ? da-ne mai multe detalii te rugam .

Cristinica , o sa treaca si o sa fii cea mai frumoasa mamicutza de la nunta .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Flavius e la baitza cu tati...este ritualul lor, nu ma bag

Cristinica sper sa treaca si sa nu mai apara niciodata..desi stiu ca banditul asta de stafilococ poate sa recidiveze!!

LauraB cum e vorba aia????? Stam in Ro si asta ne ocupa tot timpul??? pai cam asa este... Sunt ferm convinsa ca ei stiu mai bine dedesubturile si scriu numai ce le convine...din pacate...si zici sa mai ai incredere



Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:


Ca sa lamuresc cu statul/plecatul/parasitul- din punctul meu de vedere nici o teama:

- cu cat pare mai dificil, cu atat sunt mai tenace

- nu am primit nici o oferta pe PM (fie din cauza ca mi-am exprimat de la inceput dorinta de a sta aici, fie pentru ca nu corespund vreunui standard)

- aici e si locul meu. Precizez ca la fulgusori, nu la robotei. Nu am plecat nici cand am citit generalizari jignitoare (nu mai retin exact expresiile, dar una a fost ceva de genul ca cine nu a fost aici vizibil trebuie acum sa-si castige respectul, nu sa-l cerseasca, de parca de-asta vin si eu aici si bat la tastatura, ca sa ma asez in genunchi sa rog pe x, y & z sa fiu acceptata, dar uite ca mi se da peste nas si-s pusa la locul meu…haaaa????), nici cand s-au discutat chestii absolut fara fond (iarasi vin cu exemplu inventat de conversatie: “Am facut un ceai fierbinte, hai pe bancuta, va invit”, urmat de nspte raspunsuri la fel de informative: “Eu aduc zahar”, “Vreau niste miere mai bine”, “Uite si biscuitii”. etc). Ei, da, au si subientele astea farmecul lor, dar o perioada le-am vazut chiar zilnic… s-a gandit cineva ca poate de asta s-au suparat unele fete si au spus ca sunt ignorate, pentru ca aparent discutia despre ceaiul fierbinte e mai interesanta decat mai multe raspunsuri la binete. Eu am ales sa ignor ce nu mi-a placut, interesat, sau cand mi s-a parut ca s-a sarit calul. Mi-am zis ca suntem aici la subiectul numit “fulgusori”, ca sa impartasim experiente, bucurii si tristeti, in primul rand despre copii dar si despre noi, ca sa socializam placut, civilizat, impreuna, asa cum am inceput, si nu sa faca cineva scoala, educatie sau sa puna la punct pe altcineva, si asta indiferent de educatie, mod de exprimare, afinitati, prietenii, etc.

- si eu chiar sper in continuare ca fetele care au plecat sa fie asa cum le-am crezut: mature, echilibrate, rationale, sa regandeasca motivatiile, sa le cantareasca si, imi doresc, sa decida sa revina. Pentru ca aici e si locul lor. Pentru ca s-a gresit de ambele parti; dar astea nu sunt cele mai rele lucruri in viata. Si pentru ca nimeni nu are de castigat cand se rup puntile.



Zic si eu... poate am drepate... sau poate gresesc... poate cineva citeste si se gandeste inca o data "la rece"... sau poate am pierdut o jumatete de ora din viata degeaba...



"At first, dreams seem impossible, then improbable, and eventually inevitable. " Christopher Reeve
"A man who removes mountains begins by carrying away small stones" William Faulkner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

buna seara,
intr-un final am ajuns si noi acasa...ma dor picioarele de atata plimbat, dar tare bine a fost...
my_lady, si david isi roade buza de jos...asta inseamna ca vin dintii? roade ce apuca, dar nu exagerat de mult si adoarme greu si in 30 min ii cu ochii mari cascati...pot sa pun ceasu dupa el...pe mine ma distreaza ca el nu se trezeste asa ,,incet'', somnoros, ce el in secunda asta doarme adanc si in secunda urmatoarele are ochi cat cepele si incepe sa rada...
lauraB, wow ... trage lingurita cu mancare spre ea, ce fain ca-i place asa mult... fetita mancacioasa...(bine spus )
roxy, dintii sa iasa fara pb...bine ca-i bine in rest...si ce-i cu vantul? stii ceva? ca noi toata ziua am fost afara si a fost si vant...
cristinica, eu ti-am spus doar ce i-a folosit mamei mele........sper sa-ti foloseasca si tie...daca nu iti este bun, sa nu dai dupa mine
lavi, daca te rog te poti uita pe cutia de biscuiti...sunt la fel ca cerealele si trebuie folositi in 3-4 sapt de la deschidere?...sper ca nu...

revin dupa ritualu de baita, mancat, culcat...



A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput