Bravo SORANA!Hai ALINETTERO!Liliac mai-iun'10 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns r_ocsy spune:

Vero : felicitari pentru eco !

Nici pe mine nu are cum sa ma bucure incompetenta institutului Cantacuzino ! Sper ca vaccinurile pe care le vom primi sa fie de calitate !

Ma duc sa iau un Reni ca i-ar ma termina hiperaciditatea .
Va doresc noapte buna !

R_ocsy 35 + Ana Sofia
AMR 4 saptamani ! Mai avem asa putin pana apare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

NANA ,R_ocxy multumesc pentru raspunsuri

Felictari si fetelor cu rezultate bune la ecografe si bebei grasunei

31+ Larissa

AMR 8 saptamani vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aly_ spune:

R_ocxy si eu sunt din Brasov cu ce dr nasti la Eva? Sora-mea a nascut anul trecut cu Anastasiu.Sper sa treca gatul de insanatosire.

31+ Larissa

AMR 8 saptamani vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Felicitari Murica!
Bun venit pe lume Evelyne-Maria!

Hello tuturor!

Azi am absentat pe motiv de net slab rau de tot.

Avem aici o vreme de de nu am avut chef de nimic toata ziua. Asa ca am stat cu Sabina in brate, pe burta, cu mine in pat si in pauze m-am uitat la Mizerabilii.

Simt ca prind radacini aici in camera.


Nana, ce ma bucur ca e bine Adelina; ce maricica o sa fie! Hai, ca mai ai un pic si va intalniti.

Vad ca sunteti necajite cu vaccinul. Va inteleg. Insa stiu bine ca la mijloc sunt f mari interesele si sumele de bani.....
Oricum, o procedura de import dureaza min 6 luni, nu va asteptati la mai repede.
Am dat si eu mail pediatrului nostru din ro sa il intreb de nu cumva e bine, tinand cont ca o sa venim in Ro, sa facem si noi acel vaccin, aici.

Rocsy, si pe mine ma incerca raceala ieri insa am luat ceva de raceala si vad ca-s ok. Ai grija de tine.

tuturor


Ioana,

Philip, Yann, Sabina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Theo, iti multumesc pentru modificari!

Crissy, Nana, , se pare ca aici nu se face decat anestezie generala. De acee nu e posibila nici nasterea naturala cu epidurala. Insa dupa cum ziceam, eu am toata increderea ca va fi OK, asa cum m-a asigura si doctorita.

Roxy, tare ma bucur ca sunteti bine si va da drumul acasa in curand. Tu cum te simti dupa operatie? cum suporti durerea?

cris, si noi am luat saltea cu nuca de cocos, pe aceleasi considerente de care vorbea si Crissy. Am luat-o din Cora si am dat pe ea 140 RON.

IubiriscaFrumoasa burtica!!! Dar ai trisat, ca voiam sa-ti vedem si fata

Corina, te inteleg cu starile astea... si eu sunt foarte irascibila si tare repede imi sare mustarul daca ma potrivesc sa-mi dau frau liber sentimentelor. Incerc totusi sa ma abtin, ca mama si tata nu au nicio vina... Dar daca ar fi Andreas langa mine cred ca ar fi vai si amar...

marylenac, burtica mea e la fel de mare. Da' sa stii ca la kg tot nu m-ai intrecut Superdulcel strengarul tau! Se face chitarist?

vero, imi pare bine ca ti s-a raspuns la intrebari. Cel mai important e ca te-a asigurat doctorita ca nu va lipsi de la nastre. Ma bucur ca rezultatele au fost OK.

Mary, sa te bucuri de sotul intors de departe! Cat a lipsit?

Rocsy sa-ti treaca gatul. Sunt tare neplacute durereile astea de gat.

mary,Ana,corina, va multumesc si voua pentru urari

Inchin si eu steagul... Ma pun in pat sa mai citesc putin, dupa care voi face nani. Am inceput sa adorm la ore mai normale, adica 2-3, in loc de 4-5. E bine si asa...

Pupici la burtici si mamici

Mira fericita 35+cu Maya Alesandra

AMR 3 saptamani

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Neataaaa!!!!!!!!!
Unde sunteti?
Fac cinste cu o cafeluta si o gustarica,azi nu se pune,ca implinim 38 de saptamani.Ne-am facut mari
Sotul meu s-a trezit cu idei noi,ca nu mai vrea sa-i punem numele Sebastian,ca noua ne place Sebi dar ce ne vom face cand va fi mare?Nu o sa mai mearga sa i se spuna Sebi.
Hai pupici


poze



Cristina38+ cu Sebi
AMR:14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronicach spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_09

Neataaaa!!!!!!!!!
Unde sunteti?
Fac cinste cu o cafeluta si o gustarica,azi nu se pune,ca implinim 38 de saptamani.Ne-am facut mari
Sotul meu s-a trezit cu idei noi,ca nu mai vrea sa-i punem numele Sebastian,ca noua ne place Sebi dar ce ne vom face cand va fi mare?Nu o sa mai mearga sa i se spuna Sebi.
Hai pupici

oare ce a visat sotul tau azi-noapte?
eu mi-am pus un cantecel http://www.youtube.com/watch?v=NpSX0unOmno&feature=related si sper sa adorm la loc
m-a trezit un vecin la 7 ca s-au furat capacele de la canalizare...daca sotul s-a facut presedinte suport consecintele...desi la ora aceea el era deja la serv
felicitari pt aniversare...acum iarasi ne simtim micuti

36+ Matei ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Neatzaaaaaa!

cris_09, felicitari pt aniversare!

Eu ma simt ceva mai bine azi, asa ca am zis sa impartasesc cu voi melodia care ma binedispune mereu:

http://www.youtube.com/watch?v=oNgSeJzLJFc

Enjoy si sa aveti o zi cat mai buna!


Corina 30s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Deci toata lumea e bine-dispusa aziAtunci hai sa-i sarbatorim pe cei ce isi serbeaza ziua de nume cu o www.youtube.com/watch?v=5AfTl5Vg73A&feature=related" target="_blank">lambada ....He heeee,ce de amintiri!!!

poze



Cristina38+ cu Sebi
AMR:14 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

'Neata burtici, mamici si bebici !

Am avut o iubirice tare agitata aseara si azi noapte. S-a intors si s-a sucit pe toate partile, ca la un moment dat nu mai puteam sa respir: isi impingea un piciorus cred exact la mine in coaste si mi-a prins ceva (muschi, sau ficat, sau altceva ) intre! Apoi, undeva pe langa buric (ceva mai sus) a iesit o galma mica, mica si pe cuvant ca am avut impresia ca e un degetel, simteam si cum ma zgarie o unghiuta! Si normal, cat timp am atipit am visat doar manute si talpite care se vedeau prin burtica !

Iubirisca, Marilena, cate un pentru burticile frumoase si pentru "locatarii" lor!

Corina, felicitari pentru schimbarea prefixului !

Mary, si noi iti dorim sa ajungi cu bine la termen! Cat despre vesti legate de vaccin, pur si simplu nu imi fac iluzii si nu ma bucur de nimic; am vorbit deja sa imi fac rost din Ungaria, sau in cel mai rau caz sa ma prezint cu iubiricea la primul spital peste granita si sa platesc sa-l fac acolo.
Apropo fetele, cu restul vaccinurilor ce se intampla? Parca in maternitate (intre 0 si 7 zile) se facea si vaccinul antihepatita, asta l-or fi avand? Sau nu stiu eu bine?

Vero, felicitari pentru vestile bune de la control !

Rocsy, mersi pentru felicitarile legate de eco . Din fericire eu nu am nici gat, nici dinti sensibili, asa ca sunt in stare sa mananc un kil de inghetata fara repercursiuni (daca nu luam in considerare stomacul )! De baut rece, pur si simplu nu imi place... sa treaca durerea de gat!

Ioana, iti multumesc si tie pentru ca ne impartasesti bucuria legata de vestile despre Adelina ! Vreme buna si o plimbare frumoasa, sa scapi de "radacini", iti dorim !

Mira, mie tot mi se pare ciudata faza cu anestezia... Pai acolo la spital nu au anestezist?! Au doar un student la medicina care la modulul de anestezie n-a reusit sa deprinda decat generala?!

Cris, felicitari! Wow, ce putin mai ai! Nu ca noi am fi departe ...


Felicitari pentru toata lumea care isi serbeaza onomastica azi!


Nana 36+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana
amr: -4sau mai putin ?!

Mergi la inceput