"Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *137*"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Doresc si eu La multe lunite sarbatoritilor de azi!!!

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uve_got_mail spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissa.81

buna fetelor.vreau sa va spun ca va citesc cu placere de cate ori am timp sa intru pt. ca imi place foarte mult cum scrieti si asa ma mai documentez si eu . imi place f. mult sa ma uit la pozele cu dovleceii vostri pt. ca am si eu o dovlecica de 6 luni si pe care o cheama Melissa.poze as pune si eu cu fetita mea dar nu stiu unde sa intru.am si eu o intrebare daca a mai facut cineva la bebelasi ROTARIX ul dar dupa Povestea aparuta la TV.eu maine ar trebui sa i fac a doua doza si cum noi locuim in Spania am fost si am intrebat daca se mai face si asistenta mi a spus ca da sa i iau ROTADET asta fiind o alta marca de vaccin.deci va rog daca cititi cele care au facut acest vaccin sa mi spuneti.le doresc dovleceilor pofta de mancare ca vad ca unii au nevoie.nici fetita mea nu prea mai mananca asa bine de un timp.poate ca i ies dintisorii ,nu stiu ce sa zic.multa sanatate tuturor.




La multe lunite si multa sanatate Melissei; eu nu am facut bebitei pt ca la 3 spt a luat rotavirusul din spital...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mai fetelor, exista cineva cu 3 mese de solide pe zi si 2 lapte? Si daca DA, cat lapte papa bebeii la cele 2 mese. Sar'mana.

Nu intreb degeaba, dar mandra mea tocmai a mancat fabuloasa cantitate de 90ml lapte, iar dimineata a mancat 150ml....si nu stiu daca nu este extrem de putin, in conditiile in care diseara nu o sa ii pot da mai mult de 150ml.

Va rog mult...poate imi spuneti si mie voi cum faceti.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Mai fetelor, exista cineva cu 3 mese de solide pe zi si 2 lapte? Si daca DA, cat lapte papa bebeii la cele 2 mese. Sar'mana.

Nu intreb degeaba, dar mandra mea tocmai a mancat fabuloasa cantitate de 90ml lapte, iar dimineata a mancat 150ml....si nu stiu daca nu este extrem de putin, in conditiile in care diseara nu o sa ii pot da mai mult de 150ml.

Va rog mult...poate imi spuneti si mie voi cum faceti.



alex, noi avem 3 mese de solide, si 2 de lapte, solide nu mai zic cat papa , si lapte dim si seara 210 ml apa cu 7 masuri de lapte; termina tot; ba am avut cateva zile cand a baut 240 ml apa cu 8 masuri de lapte, dar i-a trecut repede.
acum ce sa zis sunt pui si pui, daca nu plange de foame inseamna ca e satula si nici slabuta nu arata, asa ca lasa fata in ritmul ei

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamaria1979 spune:

La multe lunite sanatoase dovelceilor aniversati azi!
Alex nu te pot ajuta ca al meu dovlecel imi pune creierii pe moate cu haleala. Iar mai nou nici laptic nu prea vrem, ne-a spus doctora ca apar dintocii de sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Mamideandrei nu vreau sa fac comparatii ptr ca fiecare bebe e cu ritmul lui, asa cum spui si tu, vroiam numai ceva orientativ....pana acum asa am zis si eu ca asta e ritmul ei (nu a plans niciodata de foame...adica nu cere niciodata de mancare) dar mai nou nu mai ia in greutate, si de aici si agitatia mea.

Maine o sun pe dr sa vad daca imi da unda verde la branzica si iaurt, mancar sa stiu ca isi ia necesarul de calciu si alte chestii din mesele de solide...poate pur si simplu nu prea mai vrea lapte.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

nu gandi asa... poate inca nu ai gasit formula care sa o pape cu placere...pupam printesa dulce

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

nu gandi asa... poate inca nu ai gasit formula care sa o pape cu placere...pupam printesa dulce

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Deja am schimbat laptele de 3 ori de cand papa lapte praf....am schimbat chiar saptamana asta, degeaba...nu pare a fi de la tipul de lapte, pur si simplu dupa ce papa o cantitate mica se opreste si nu mai vrea sa deschida gura. Acum papam Aptamil, dupa Nan, dar practic nu e nici o imbunatatire, l-am schimbat degeaba.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

offffffff, ce e si in sufletul tau... sper sa isi revina repede si sa gasiti calea cea dreapta;
pe mine simt ca ma cuprinde din ce in ce mai tare raceala, ma ia cu friguri, am ochii tulburi, si sunt fara nici o putere, si trebuie sa fiu sanatoasa pentru Andrei, mai rau e ca n-am unde sa-l duc ... asa ca stam nas in nas ... poate trece repede ...

POZE
TOT ANDREI DAR PE PICASA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Hello!!

Am venit si noi acum de afara...de la 2 si ceva suntem plecate la plimbarica. Am obosit.

Mai...si eu vreau sa trec la 3 mese solide, dar nush cum sa fie a treia.(nu,nu ma gandeam sa fie alcool) Am vb cu doc si voi adauga si galbenusul. Ea mi-a zis si branzica, insa cand i-am amintit de probl cu dermatita, a spus sa mai stam si vb cand ne vedem, ceea ce va fi maine sau duminica, ca vreau sa o consulte cu tusea asta putina dar de durata.

Sophie a zis aseara "avuvu mama mama" Incepe sa silabiseasca. Pana acum, nu prea.

Ma duc sa mai citesc din urma. Poopus!

Mergi la inceput