Prietene la bine si la greu!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

Intru si eu repede sa va salut de casa noua, , prajitura mai pe seara.
Pitica mea e racita de ieri drrept urmare un pic mai maraita, dar ne descurcam noi si cu asta.
Ramonika
Hai sa va povestesc ceva pe scurt, aseara dupa postarea lui RamoC m-am culcat, si bineinteles ca toata noaptea am avut treba cu certurile de pe forum si ma gandeam in vis ce ar fi daca dimineata as deschide un nou capitol "Mamici Zen de fulgusori" , dar cum a trebuit sa fug pe la banci si sa stau cu pitica am tot amanat,(delasarea ce sa-i faci )
Va pup si ma duc sa-mi strnag prin casa ca fuge si imediat mi se trezeste si mamaruta, nu stiu la voi cum e dar cand mi-e sotiorul acasa dimineata, abia apuc sa fac cate ceva, doar dupa ce pleaca el pot sa ma desfasor

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lalu_79 spune:

As mai scrie despre noi dar las pe mai tarziu ca e urlaciosa Ari.Abia astept sa fie iar frumos afara sa mai iesim, ca m-a terminat zilele astea.

Pupiiiici, de data asta chiar fara exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

bun venit tuturor!

la Iasi intr-adevar e urat afara, sta sa ploua si bate vantul, cred ca nu iesim nici azi, dar maine sigur.

nu le-am trimis PM cu noua locatie a subiectului la fetele din lista care nu prea activeaza, pt. ca nu le cunosc prea bine, insa daca stiti ca sunt de buna-credinta, va rog sa le invitati.




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

URAAAA....Doamne ce ma bucur ca am plecat cu toatele din atmosfera aia care pe mine ma deprima...

RAMONIKA - sau cine a fost cu ideea deschiderii de subiect nou - parca ne-ati citit gandurile.

RAMONIKA LA MULTI ANI pt cei 3 ani de casatorie. Multi ani fericiti inainte....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

uf, am terminat si cu masa de pranz... azi am papat prima data dovleac, le place la amandoi, dupa experienta cartoful dulce care de asemenea le-a placut... dupa ce au papat s-au intors afara cu amandoua bunicile dupa ei... a plouat cat au mancat ei, s-a oprit... acum e innorat dar e cald, i-am mai scos pana incepe din nou ploaia

si pe ai mei ii deranjeaza sunetul tastelor, asa ca pana nu adorm amandoi sa-i parchez in patut (Emi adoarme in patutul lui, dar Dragos adoarme prin diferite alte locuri- leagan, carucior, canapea, etc) nu pot nici eu sa particip la party diseara...

oricum, ideea e ca sunt alaturi de voi, da?

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissa13 spune:

iupiii ce bine e aici!!!

Ramonik
La multi ani pt cei 3 ani de casnicie!!
Chiar ma gandeam sa nu mai scriu nimic, acum cand incepusem si eu sa fiu mai activa.

Ma duc sa ii fac de mancare sotului pt diseara si revin.



mamica implinita de bebe Robert Andrei (14 decembrie 2009)
poze bb Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si eu am hardughia de calculator in dormitor si langa patut, ca nu pot aranja altfel mobila...
de asta seara nici eu nu prea pot spune prezent, insa e bine si ziua. bine ca suntem noi intre noi




Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

nu e numai meritul meu cu subiectul asta nou, m-am sfatuit si cu DianaR si cu alte fete. plus ca multe dintre voi s-au gandit la asta, numai ca nu au apucat sa faca ceva concret.



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Si eu vin cu drag in casuta noua ,super ideea Ramonika ...dincolo eram urmarite din nou cu p u l a n u l .
Ma bucur din suflet sa va revad ,sper sa apara toate fetele dragi!!!!!Mi-au lipsit discutiile noastre degajate de pe vremuri .

Ramonika sa aveti multi ani fericiti de casnicie ,sa va iubiti si sa va intelegeti la fel de mult ca si acum.Iar Ruxi si flatioala (sau flatiolii) sa va lumineze fiecare clipa a vietii voastre.
Ia zi-ne de relatia lui Vladut cu printesa Ruxandra.

Cuscra mea draga mi-era dor de voi,cum mai e burtica lui Sabi?Ati scapat de constipatie ,da?Poze noi ai mai pus?Avem si noi de la botez ,sper sa reusesc sa incarc zilele astea. pt Sabi si pt mami curajoasa care a spus adesea lucrurilor pe nume.Sa va traiasca buni si super ca ii faceti asa surpriza frumoasa.

Diana iubita noastra doamna doctor , spune-ne ce face piticuta?A trecut raceala?Si Iustinut a avut vreo doua zile vreo 3 muci dar acum au disparut complet.

Lavi de ce nu tai unghiutele luibb cand doarme?

Strumfy va fi bine la vaccin ,tinem pumnii. printesei tale

Monica sunt sigura ca asa bine si cald va fi mereu aici.

Ariadna sper sa ai vreme mereu sa scrii aici despre ce vrei tu.Si da ,important e ca esti alaturi de noi. si sa fie papaciosi tare mogaldetile tale.

Raluci sa iei multe bunataturi pt diseara ,k?

RamonaC nu ti-am spus cat de mult ma bucur de vestile bune de la Timisoara.Eram sgura ca -i bine broscoiul nostru preferat.

Miany si eu ma bucur mult sa te vad

Lalu bine ai revenit!Acum vom putea folosi din nou expresia ta celebra asa ca pt tine fara numar.

Biara deci ai fost gand la gand cu Ramonika .Hai incoace cu prajiturica

Lidia ia spune detaliat ,ce probleme de sanatate ai avut?Ma bucur sa te vad aici.S-a terminat AMR-ul ala?

Astept toate superfetele si supermamicile aici.Stiu ca si Douradoudou era trista din cauza atmosferei de dincolo.

Noi suntem la fel ,nici o schimbare ,va pup si ne vedem mai tarziu

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia74 spune:

SHTEPHY am avut probleme cu gatul...AMR-ul inca nu s-a terminat, dar nu mai e mult. Acum important e sa rezolv cu gatul ca indopata de antibiotice numa bebe nu pot sa fac

Mergi la inceput