Burtici cu ursuleti de nov - dec 2010 (14)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Ana Ladycat, o sa ma duc la 6 saptamani la eco. Asa am fost si la prima sarcina si mi-a facut transvaginala, la care am vazut minunea si am auzit inimioara.

Alinushca, nu stiu daca voi naste in apa, nu stiu ce inseamna. Nastere normala, cu epidurala, ca si prima vreau.

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

ii trasmitem multa sanatate lui Iustin de mami sashenka si multi ca sa se faca bine repede..iar tie sashenka iti spun sa ai grija de tine .spitalele de peste tot din lume sunt colonizate de virusi si bacterii asa k inceaca sa fii cat mai atenta....si acum sa le urez si eu bun venit si o noilor burtici..mie imi merge prost forumul si imi ia mult timp pana fac modificari la lista ..azi am dat f5 de 100 de ori......allinushca unde esti sa mai scrii si tu la lista pleaseeeeeeeeeeeeeeeeeee...




Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pissi78ro spune:

Hello. Am venit de la medic. Nu mi-a facut echo pt ca mi-a zis ca e prea devreme pentru asta. Mi-a zis sa incep cu acid folic, sa iau cate un NoSpa atunci cand simt ca ma doare burta sau am simptome ca si cum mi-ar incepe menstruatia. Si Utrogestan 100 mg doar, mai mult pt linistea mea, ca suflu si in iaurt. A fost f dragutza cu mine, suportiva, m-a incurajat. De acum trebuie sa astept 2 saptamani sa vedem ceva. Mi-a zis ca nu e nici un dubiu ca e sarcina daca au iesit testele pozitive.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

tocmai am devorat 3 ecleres divineeeeeeeeeeeeee si un fresh de mere verzi




Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna seara Fetele!

Am fost la doctor. Sunt inca in soc si nu pot realiza. Dupa ce il masoara, ii asculta inima tace. Tot face eco in continuare dar nu zice nimic. Dupa care "cred ca se mai vede ceva aici". A mai descoperi unul! E doar putintel mai mic..I s-a auzit si lui inimioara..

I-am zis sotului in sala de asteptare si ramasese si el socat.. DOI PUFICI MICI!

Crede ca sunt identici. Dar ramane de vazut peste doua saptamani.

Va ziceam eu mai devreme de necazul cu dr de familie ca nu imi dadea reducere de program. Ei acu nici nu am deschis gura bine, ca a zis sigur, trebuie sa ai program redus! Mi-a dat hartie. Dragutele, ce fac cu ea? Ma duc la tuta aia de fam iar sau direct la dr de medicina muncii de la serv? Voi ce ziceti?

Fix peste doua sapt mai am o alta programare pt eco. A zis dr sa ne vedem si atunci.

Va pup dulce si ma duc sa incerc sa realizez ce mi se intampla. Poate Dumnezeu a vrut sa ni-l dea acum si pe cel din toamna care s-a oprit din evolutie.

sugubina +7

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui sugubina

Buna seara Fetele!

Am fost la doctor. Sunt inca in soc si nu pot realiza. Dupa ce il masoara, ii asculta inima tace. Tot face eco in continuare dar nu zice nimic. Dupa care "cred ca se mai vede ceva aici". A mai descoperi unul! E doar putintel mai mic..I s-a auzit si lui inimioara..

I-am zis sotului in sala de asteptare si ramasese si el socat.. DOI PUFICI MICI!

Crede ca sunt identici. Dar ramane de vazut peste doua saptamani.

Va ziceam eu mai devreme de necazul cu dr de familie ca nu imi dadea reducere de program. Ei acu nici nu am deschis gura bine, ca a zis sigur, trebuie sa ai program redus! Mi-a dat hartie. Dragutele, ce fac cu ea? Ma duc la tuta aia de fam iar sau direct la dr de medicina muncii de la serv? Voi ce ziceti?

Fix peste doua sapt mai am o alta programare pt eco. A zis dr sa ne vedem si atunci.

Va pup dulce si ma duc sa incerc sa realizez ce mi se intampla. Poate Dumnezeu a vrut sa ni-l dea acum si pe cel din toamna care s-a oprit din evolutie.

sugubina +7

felicitariiiiiiiiiiiii pt cei 2 ursuleti sugubini..acum esti de 2 ori fericita




Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_o spune:

In sfarsit, alaturi de voi!
Va pup pe toate si ma bucur sa fiu aici, printre viitoare mamici de noiembrie-decembrie!
Noi avem 11 saptamani si cateva zile, vineri mergem la al doilea echograf si sunt foarte nerabdatoare sa aflu cum s-a dezvoltat bebe in ultimele 4 saptamani. Din cate citesc pe site si in cartile pe care le am, a crescut binisor...
Astept sa trecem de primul trimestru, ca sa putem merge mai departe cu pregatirile. Inca nu m-am obisnuit cu statutul de viitoare mamica... aveam numai planuri de vacanta pentru anul asta, ultimul meu gand era ca voi avea un bebe.
Cam atat acum, sunt entuziasmata, nerabdatoare si un pic ingrijorata pentru ce va urma, ca-mi doresc bebel sanatos si frumos, la fel cum ne dorim toate.
Multe imbratisari virtuale pentru voi si pretioasele voastre burtici!

11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

ce-mi place de voi.alexa(douradoudou spre ca am scris bine) ma bucur ca te integrezi aici.dincolo la noi e jale.tot pleaca fetele.
va pe toate dar in special pe fosta noastra colega(ca a mai postat si cand am aparut eu).

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui grigore_tina

ce-mi place de voi.alexa(douradoudou spre ca am scris bine) ma bucur ca te integrezi aici.dincolo la noi e jale.tot pleaca fetele.
va pe toate dar in special pe fosta noastra colega(ca a mai postat si cand am aparut eu).

Mami de Bebe George-Stefan (15.11.09)

http://picasaweb.google.com/105038517007457819848
te ...sa stii k eu chiar sufar pt fosta noastra odisee..nu ma mai regasesc deloc acolo asa k nu o sa mai scriu




Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_o

In sfarsit, alaturi de voi!
Va pup pe toate si ma bucur sa fiu aici, printre viitoare mamici de noiembrie-decembrie!
Noi avem 11 saptamani si cateva zile, vineri mergem la al doilea echograf si sunt foarte nerabdatoare sa aflu cum s-a dezvoltat bebe in ultimele 4 saptamani. Din cate citesc pe site si in cartile pe care le am, a crescut binisor...
Astept sa trecem de primul trimestru, ca sa putem merge mai departe cu pregatirile. Inca nu m-am obisnuit cu statutul de viitoare mamica... aveam numai planuri de vacanta pentru anul asta, ultimul meu gand era ca voi avea un bebe.
Cam atat acum, sunt entuziasmata, nerabdatoare si un pic ingrijorata pentru ce va urma, ca-mi doresc bebel sanatos si frumos, la fel cum ne dorim toate.
Multe imbratisari virtuale pentru voi si pretioasele voastre burtici!

11


bine ai venit ana_o....scrie 10 msg repede ca sa scapi de moderare si sa te citim in timp real...te asteptam cu datele pt lista




Alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri
10+

Mergi la inceput