Fulgusori de nov-dec2009 (65)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Azi nu mai sunt asa lichizi, dar de supt suge binisor (bine ragaie de zici ca a baut 5 beri) de dormit doarme f bine asa ca o las in pace.

Miany, multumesc!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete





tare faza cu ragaitul...you're welcome!!!


tiusca si mie mi-au recomandat un nr.diferit de picaturi de Vigantol ..ii dau alternativ..

Laurici -am rechinasa sa ramana la stadiul de mucisori sporadici si chiar fara..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

legat de silabisit...al meu le cam "vorbeste",dar ,pe de alta parte,nu exceleaza la capitolul rostogoliri ,intoarceri etc...o face mai mult cand e la funduletzu gol...deci,fiecare cu ritmul lui..


gata..am savurat cafelutza de dimineata...ma duc sa trebaluiesc ceva pana motaie 'puiu'...va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Miany-baiatul meu cel mare nu s-a rostogolit.Asa ca nu-i bai.
De ce va intreb atat despre tv si silabisit.Prietenii mei au primit un diagnostic f.crunt ptr.copilul lor:autism.Semenele erau intr-adevar f.evidente inca de mic,daca ai fi stiut ce presupune autismul.Se uita f.mult la tv.,nu silabisea nimic,nu facea contact vizual....adica nu se uita prea mult in ochii tai.Acum paranoia din mine vb.De aceea vreau si sa compar cu copii vostri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Tiusca vad ca gandim la fel Asa este...si acesta este rolul acestui forum. Cat despre intrebarile puse de tine...Flavius al meu saptamana viitoare face 6 luni, gangureste..a ajuns sa spuna "mam" dar numai cand este obosit si marait. Nici el nu sta singur, trebuie sa fim ori eu ori tatal lui cu el in permanenta. De dormit..ziua are vreo 3 reprize de cate o ora aproximativ, cateodata mai mult, cateodata mai putin si noaptea...offfff...noaptea...vad ca de cand am trecut pe lp doarme chiar bine..Doamne Ajuta!!
De uitat la TV se mai uita, dar incerc sa ma joc mereu cu el, sa-l tin ocupat si sa nu-l las sa se uite. Cu diversificarea..la noi merge destul de bine din cate am putut citi de pe aici, dar nu a ajuns niciodata sa pape mai mulr de 100gr solide..si asta destul de rar... Am observat ca-i place banana si-i fac cu cereale..nu-i place marul sub nici o forma.

Va tin pumnii azi la vaccin. Sper sa mai intri pe aici.

Laurairina daca are mucisori de ce nu incerci apa de mare??? este recomandat copiilor...noi asa am scapat de mucisori. Gasesti nazomer 15ml cu 3,5 ron..si ii dai o data pe zi. Noi am scapat asa de ei, destul de repede. Sanatate!

Mai tarziu sigur ies la o tura de parc cu bebe!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui tiusca

Miany-baiatul meu cel mare nu s-a rostogolit.Asa ca nu-i bai.
De ce va intreb atat despre tv si silabisit.Prietenii mei au primit un diagnostic f.crunt ptr.copilul lor:autism.Semenele erau intr-adevar f.evidente inca de mic,daca ai fi stiut ce presupune autismul.Se uita f.mult la tv.,nu silabisea nimic,nu facea contact vizual....adica nu se uita prea mult in ochii tai.Acum paranoia din mine vb.De aceea vreau si sa compar cu copii vostri.


chiar ieri am citit un articol despre autism...ingrozitor!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Camy
Inca o intrebare:raspund cand sunt chemati pe nume?Intreb mamicile care au bbei ce se apropie de 6 luni.Ar trebui sa raspunda?Al meu raspunde uneori,in sensul ca intoarce capul,dar nu stiu daca o face ptr.ca-mi aude vocea sau chiar raspunde.
A fost aici pe site un articol despre autism.Multi zic ca exista o legatura intre tv si autism de aceea am preferat sa-l inchid sau sa-l intorc cu spatele la tv(ptr.ca seara mai este si cel mare care prefera desenele).Eu sper sa nu devin prea paranoica,dar este o "boala"(daca putem sa-i spunem asa)despre care se stie f.putin si terapiile sunt asa ambigueee si tara noastra este asa de "r...t"cand vine vb.de sprijin financiar si orice alt fel de sprijin ptr.acesti copii si multi altii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneasa

Diana, ma bucur ca e mai bine Teo. Sper sa scape repejor de mucisori

La chestia cu "in afara subiectului" ma simt... sper sa nu deranjeze prea tare postarile mele cu caractere mici




Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui tiusca

Camy
Inca o intrebare:raspund cand sunt chemati pe nume?Intreb mamicile care au bbei ce se apropie de 6 luni.Ar trebui sa raspunda?Al meu raspunde uneori,in sensul ca intoarce capul,dar nu stiu daca o face ptr.ca-mi aude vocea sau chiar raspunde.
A fost aici pe site un articol despre autism.Multi zic ca exista o legatura intre tv si autism de aceea am preferat sa-l inchid sau sa-l intorc cu spatele la tv(ptr.ca seara mai este si cel mare care prefera desenele).Eu sper sa nu devin prea paranoica,dar este o "boala"(daca putem sa-i spunem asa)despre care se stie f.putin si terapiile sunt asa ambigueee si tara noastra este asa de "r...t"cand vine vb.de sprijin financiar si orice alt fel de sprijin ptr.acesti copii si multi altii.


al meu intoarce cateodata capul..cateodata nu.. e cazul oare sa-mi pun semne de intrebare??????



Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiusca spune:

Camy-nu este cazul,stai linistita.Vroiam doar sa atrag atentia ca in afara de grijile pe care le avem cu mancatul,rostogolitul si multe altele trebuie sa-i observam si din punct de vedere"social"sa zicem asa.Deasi mai am un baiat mai mare ptr.mine este ca si cum as lua-o de la zero cu juniorul.Faptul ca stiu ca exista si alte boli care se depisteaza mai tarziu ma face sa-l observ mai bine.Stiam ca tv-ul este nociv si ca la un moment dat o sa preferam sa-l mai lasam si in fata lui cand avem treburi de facut.Asa faceam si cu cel mare.Acum m-am hotarat sa nu mai repet si cu R.Prietenii acestia imi sunt f.apropiati.Le este f.greu mai ales ca ei stau intr-un orasel de provincie unde le sunt limitate accesul catre terapiile specifice bolii.Sa nu mai zic de bani...in conditiile in care ei nu vor sa apeleze la societate ptr.ca nu vor sa recunoasca aceasta "boala".
Eu nu am vrut decat sa va aduc aminte ca este un forum despre copii.Nu vreau sa intru in polemici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Salutare...

Intru si eu repede, n-am citit nimic din urma...vroiam doar sa-i spun lui Andre ca am depus acuma banii pentru supozitoare.

Revin.

Mergi la inceput