Viitoare mamici de Septembrie-Octombrie 2010! (40)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sabu_dk spune:

Citat:
citat din mesajul lui aniast72


Iunia, multumim pentru lectura...eu am si varianta volanta dar mi se pare mult mai interesant si mai complet ghidul Dr. Spock.

Andreea, in 20+ cu si bb Vladimir (03 septembrie 2007)


Neata, frumoaselor! Ieri am avut o zi imposibila la servici, si de-abia, de-abia am reusit sa tin pasul cu voi si sa va citesc. Chiar am vrut sa dau si eu cate un reply, dar pana cand sa termin eu de scris, venea cate unu/una si trebuia sa stau sa ii explic... Uff, si uite asa nu am mai reusit eu sa scriu nimic.

Vream sa va spun ca sunteti niste fete superbe, am vazut poze frumoase ieri, si mi-a facut o adevarata placere sa pun un chip asa de frumos peste pseudo-numele de pe forum. Am vazut si rochii superbe, parca totul a fost uimitor de frumos ieri. Asta in ciuda vremii de afara, ca si aici in Danemarca, a plouat toata ziulica. Asa ca sunt datoare cu un MARE MULTUMESC pentru toate zambetele pe care mi le-ati pus pe fata ieri.

Vream sa va mai intreb: am vazut ca Iunia a postat cartea lui dr Spock, insa pe mailul comun. Puteti sa imi spuneti si mie care este acesta? Ca sunt ffff interesata de carte, eu vream sa o cumpar de pe Amazon.

In rest, Oramona, fff buna cafeluta, eu va invit aici la mine la un pahar de laptic cu niste traditionali Danish Butter Cookies... Yummy :).

V-am pupacit pe toate, si de-abia astept sa citesc vestile bune ale fetelor de la eco


Sabina 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabu_dk spune:

vanyy LA MULTI ANI, cu multa sanatate si tot ce iti doresti. Te pup dulce


Sabina 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Buna dimineata fetelor!

Astazi schimbam semnatura...am intrat in saptamana 21!
Am fost ieri la ecografie si avem vesti bune: am ramas tot baietel, sunt foarte vioi si tot timpul m-am agitat prin burtica stiind ca mama si tata se uita la mine!
Ceea ce a fost neplacut consta intr-o asteptare de 2 ore fata de ora programata pentru eco. Imi pierdusem rabdarea si chiar am avut impresia ca ma simt rau de la atata stat pe scaun intr-o sala de asteptare relativ mica, din care gravidutele intrau ca pe banda in cabinetul medicului. Eco a fost 480 ron (morfofetala, trim 2 sarcina, doppler) si nu 600 ron cum scrisesem initial. Spre deosebire de celelalte viitoare mamici am stat peste 30 minute (erau unele care ieseau si dupa 10) asa ca sper ca totul a fost facut profesional. Medicul a insistat pe fiecare zona in parte cu masuratori si fotografii din toate unghiurile iar la sfarsit am primit 2 pagini scrise numai de bine si vreo 20 de fotografii.Va doresc tuturor sa plecati macar la fel de multumite cum am plecat noi...cu toata asteptarea!
Acum voi recupera ce ati scris ieri caci nu am reusit sa citesc tot!

TINA,cu(21+) sifetita(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Aniast multumesc mult Sper sa trec si eu cu bine peste asta. Dar totusi 20 ml de lichid mi se pare f mult, oricum voi vedea ce si cum, sunt sigura ca stie dr ce face, va vedea si el la eco cat lichid e, nu cred ca il lasa pe bebe fara. Plus ca cei de la Medlife inainte de amnio te duc prima oara la un genetician pt a ti se oferi toate informatiile, cand o sa intreb ce ma doare. Poate fug de acolo fara amnio
Si-a luat sotul liber maine si am chemat-o si pe mama de la Buzau sa stea cu Dariuca, ca sa pot sta in pat.

E Cernat la prima sarcina am constientizat miscarile bebelui (ca de simtit sigur el s-a facut simtit mai devreme dar eu nu prea realizam ce si cum) abia pe la 20 saptamani. Plus ca gandeste-te el e f mic acum, mai mult te mangaie cu manutele si cu piciorusele. Ia sa vezi dupa vreo 27 saptamani ce picioruse simti.

Fulguta 28 superba rochia insa te-as sfatui sa-ti instruiesti sotul sa nu prea te calce pe rochie la vals sa nu cumva sa-ti cada de pe



Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 17 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabu_dk spune:

Citat:
citat din mesajul lui office

Buna dimineata fetelor!

Astazi schimbam semnatura...am intrat in saptamana 21!
Am fost ieri la ecografie si avem vesti bune: am ramas tot baietel, sunt foarte vioi si tot timpul m-am agitat prin burtica stiind ca mama si tata se uita la mine!
Ceea ce a fost neplacut consta intr-o asteptare de 2 ore fata de ora programata pentru eco. Imi pierdusem rabdarea si chiar am avut impresia ca ma simt rau de la atata stat pe scaun intr-o sala de asteptare relativ mica, din care gravidutele intrau ca pe banda in cabinetul medicului. Eco a fost 480 ron (morfofetala, trim 2 sarcina, doppler) si nu 600 ron cum scrisesem initial. Spre deosebire de celelalte viitoare mamici am stat peste 30 minute (erau unele care ieseau si dupa 10) asa ca sper ca totul a fost facut profesional. Medicul a insistat pe fiecare zona in parte cu masuratori si fotografii din toate unghiurile iar la sfarsit am primit 2 pagini scrise numai de bine si vreo 20 de fotografii.Va doresc tuturor sa plecati macar la fel de multumite cum am plecat noi...cu toata asteptarea!
Acum voi recupera ce ati scris ieri caci nu am reusit sa citesc tot!

TINA,cu(21+) sifetita(2 ani)


Ma bucur mult sa aud vesti bune dis-de-dimineata. Bravo, office, super, super, super tare! Sa ai in continuare 19+ saptamani sanatoase si fericite!



Sabina 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Sabu_dk: Multumesc frumos si la fel si tie!

TINA,cu(21+) sifetita(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Office felicitari pt eco.
Acum poti sa te bucuri mai mult de sarcina.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007) si 17 + cu un mare dolofan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Ddanagh: Multumesc mult!Astept vesti bune de la toata lumea!

TINA,cu(21+) sifetita(2 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

office, felicitari!

Lora, mami de Iustina si 21+

Bazar DC - ajutati copiii

Teledon pentru Dan
www.inimacopiilor.ro


(Niciodata sa nu spui niciodata!)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucianna_83 spune:

office, felicitari pt eco

ddanagh, bafta multa maine, iti tin pumnii si sa vii cu vesti bune.

13+ si mamica de baietel nazdravan, Raul 22.08.2008

http://picasaweb.google.com/luciana.oprea/Forum?authkey=Gv1sRgCPrmy5DtoaXAPw#

Mergi la inceput