"Dovlecei de septembrie-octombrie 2009 *136*"

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moni_iulia spune:

Suede,asteptam sa intri cu vestile bune!

Mamica iubitoare de Tudorita Mihaita(18 oct) in asteptarea primaverii
Romania- The land of choice




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Buna seara, mamici drage de dovlecei!
Am intrat si eu si am apucat sa arunc un ochi pe ultimele pagini din capitolul anterior, asa cat sa nu pic exact ca nuca in perete.
Mi-e tare dor de voi dar... timpul si cei doi stapani nu-mi dau voie decat sa va visez noaptea uneori, cand imi dau ei voie sa visez.

Imi dati voie sa particip si eu la discutii chiar daca sunt mai pe dinafara?

Capitolul olita: si noi am inceput sa o utilizam decand a inceput sa stea mai bine in sezut. Isi are locul in baie si atunci cand facem o vizita in camera respectiva, Mosorelul se aseaza pe olita lui si mami pe a ei. Asa se obisnuieste cu obiectul si invata prin imitatie la ce foloseste. Cand va incepe sa inteleaga mai multe cuvinte, o sa-i scot Pampersul cand sta pe olita si o sa-i laud ... realizarile. Pentru mine, invatatul al olita e o treaba care dureaza cativa ani...


_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Monica, eu fac parte din categoria mamicilor care nu s-a putut descurca fara premergator. Il pun cu masura, cand am cate o treaba urgenta si e destul de incantat pentru o perioada scurta. Dupa aia se plictiseste si de el.
Ce sa-i faci, in epoca dintilor plansul e din nou la putere. Si eu raportez una bucata plangacios neconsolat.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

Bia nice to see u

am vazut si eu in sfarsit poze MINUNATE cu Alexutz de Raluk, filmuletul cu scumpa de Ana de Dana, cat de dulce rade si botezul lui bebe Michelin de Anomis
Hepi a ascuns pozele minunate (din auzite) cu Maia

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA 0-6 luni
POZE URSULICA 6 LUNI +
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Selen, am inteles ca printesa ta a facut primii pasi? Falicitari!


_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Meli, condoleante!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Ellenuta, a trecut cu bine operatia prajituricii tale dulci? Ma bucur mult daca e asa!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Cristina, imi pare rau ca merge mai greu invatatul la olita alui Andrei.
Sunt unii copii care isi dobandesc mai greu controlul sfincterelor si identifica mai tarziu senzatiile care preced ... fenomenul . Am cunoscut si eu un astfel de baietel care a invatat pe la 3 ani sa faca la olita. Dar totul a fost in regula pana la urma. Asa va fi si Andrei.

Offf, ce bine ca a trecut cu bine incidentul Emmei.

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Dana am vazut pozele cu frumoasa crestinatå!E adorabilå!Ce se distreaza cu tati..

mary condoleante!

Hepi eu ii fac baita in baie , in cada mare.Tot acolo ii fac si masajul , care uneori e mai rapid din cauza de måråiala si alteori tine mai mult ca isi gaseste el cate ceva si nu ma baga in seama cand eu il intorc pe dos..temperatura eu mereu am avut-o intre 21-22.Si noaptea el doarme dezvelit , oricat as incerca eu så ii pun påturica pe el.

Fetelor si noi avem una bucata måråit..E clar ca a venit luna neagra/norul de cenuså

Azi tat-su si-a schimbat look-ul( s-a ras in cap)..ei bine cand l-a vazut a plans juma de ora cum nu a facut-o NICIODATÅ..Si apoi inca o alta jumate de ora suspine din alea de ti se rupea inima..El såracu se chinuia så vb cu el så ii spunå ca e tati....a luat ceva timp så se 'impace'

Nu am crezut vreodata ca o så reactioneze asa.El la fel reactioneaza la socru-miu.Nu il iubeste deloc..Si e singurul la care face asa.In rest rade la lumea de pe strada in hohote.



www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

ce liniste! am zis ca mi s-a stricat tasta F5 si nu mai refresh-uieste. eu va doresc o noapte cat mai odihnitoare, mai ales pt mamici cu dovlecei maraiti (inca ma bucur ca nu fac parte din clubul lor ); al meu deocamdata, e tot un zambet ... si daca te mai joci putin cu el, deja e in extaz. mai nou are un zambet de strengar de mama mama, dar mi s-au stricat acumulatorii de la cam foto si nu pot sa imortalizez; poate reausesc maine sa iau altii. hai ca iar m-am dat la vorba
noapte buna tuturor

POZE

Mergi la inceput