BRAVO ROXY, LAURA! Liliac de mai-iun 2010 (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinettero

Buna fetelor!
FELICITARI LAURITA! MULTA BAFTA ROXY!
Asteptam vesti de la voi, vesti numai de bine desigur!
Daca totul decurge bine si la noi vine barza sambata, atunci e d-na dr de garda.
Joi implinim 38 de sapt, merg sa fac analizele pt operatie si apoi asteptam.
Patutul e luat si montatat la locul lui, bagajelul e facut, mai tb cate ceva de adaugat in el.
Deci se dechid nasterile si la baietei. Nu prea imi vine sa cred ca acea clipa pe care o astept de 9 luni de zile e asa de aproape. Parca l-as mai tine putin in burta
Va pup si aveti grija de voi

37+ Tudor Andrei


curaj,te asteptam cu vesti bune,deci sambata avem galerie


NIKOL36+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 3 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

HAI ROXI !!!!!!!

Tinem pumnii sa treci usor peste nastere, sa te recuperezi repede, sa vina Diana sanatoasa, sa va bucurati de ea.


Noi azi am fost la dr, nu am facut eco, doar m-a vazut pe masa si mi-a spus ca se cunoaste ca nu ma mai agit asa tare, ca am redus efortul fizic, ca am stat mai mult in pat, etc...se pare ca bb tr sa mai stea la caldurica un pic. Oricum voi merge pe 28.04 din nou la control si atunci vom decide ce si cum. Stiu ca dna dr. nu vrea sa fortam cu nimic lucrurile daca bb nu e absolut pregatit. Si eu sunt de acord cu dansa insa mi-ar fi fost mai usor - psihic - sa stiu ca nasc cu dumneaei pe 29.04 cand e de garda.

Maine merg si eu la eco la dr. Pop sa vedem cum mai e bb, de-abia astept ...am emotii, cred ca va fi ultima eco inainte de marele eveniment.

Mami de Matei nazdravan si 34 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aniska80 spune:

HAI ROXI!!!!!!!!!!!!
Ufff,nu am mai intrat de 2 zile si ati dat gata deja 2 capitole!Le-am citit,acum astept vesti de la ROXI!
Multumesc fetelor pt felicitarile in legatura cu rezultatele de la dr ginecolog!
Am fost intrebata cum ma mai simt cu....hemoroizii...sunt mai binisor acum,dar tot nu-mi dau pace,m-am dat cu creme de aloe cu propolis,galbenele si am luat si ceva special pt hemoroizi de la farmacie,care este permis in sarcina....s-a mai ameliorat durerea!
Peste 2 zile este ziua baietelului meu,Denis face 7 anisori iar pe 23,adica vineri,merg la control din nou...sa vedem daca ma opreste pt cezariana sau ramane pe 1 Mai!Aseara am montat patutul...cu frumoasa lenjerie pe care i-am luat-o printesei,este frumos foc,de-abia astept sa stea printesa in el,sta asa singurel acolo...de-abia o asteapta si noi la fel!!!
Va pup,intru mai tarziu!!!Poate aflam vesti de la ROXI!

Anamaria,mami a lui Denis(22.04.2003)&36+cuMELISSA
AMR...2 SAPT!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

joi galerie pt. Murica


sambata galerie pt. Alinettero



NIKOL36+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 3 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

se mai anunta cineva saptamana aceasta??


se vede ca au inceput sa infloreasca florile de liliac


NIKOL36+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 3 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

Anamaria 23 aprilie sau 1 mai

felicitari,nu e cam devreme 23 aprilie,o sa ai 37 sapt???



NIKOL36+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 3 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleesicoo spune:

feteleeee dar sunteti hotarate toate sa nasteti a?
doamne ce frica si emotii am !!!
trec sapt astea atat de repedeeee
asa ca motatele noastre nu se vor odihnii deloc sapt asta!!
pai daca tot "ploua"cu bebei , sa fie numai bebei sanatosi si necoliciosi

asa creste bebicu
pozici cu noi
ale cu printesa Karina Florentina in33 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte
AMR:6 SAPTAMANI SI VINE PRNTESA!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Sorana, imi pare rau ca tr sa treci prin asa un chin cu Mateutul tau. Eu, te inteleg perfect, si nu trebuie sa iti faci griji ca esti off topic cu discutiile despre baietel. Sunt lucruri din care poti invata cum sa procedezi daca vei fi nevoit sa treci prin asa ceva. Eu, care am si eu un Matei (desi nu e ata de sensibil ca al tau, bine..e si un picut mai mare..), stiu ca e cumplit sa-ti vezi copilul suferind. Slava Domnului, eu nu am patit asa ceva cu Mateiul meu. Sper din tot sufletul ca vei lua decizia potrivita in privinta gradinitei...
Eu azi am fost fff mandra de Matei...am mers sa ii recoltam sange pt analize, apoi exudat faringian, etc. Si a fost asa un baietel curajos..... L-am pregatit de cateva zile, i-am luat si un ou Kinder drept rasplata ca a fost cumintesi bietul de el nu a zis nici pis...cand i-au introdus fluturasul ala. La un mom dat a zis sa-i scoata aia dar era pe sfarsite treaba, acum nu mai asteptam decat sa fie rezultatele bune. Evident, eu eram terminata de frica pentru el (eu care nu am nici un fel de treaba cand mi se ia sange...) dar a fost ok, si asistentele de acolo au fost dragute si i-au dat si ele un cadou, mi-au zis ca ffff rar intalnesc asa copii linistiti.

Mami de Matei nazdravan si 34 s

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolett2445 spune:

m-am uitat la zodiiac 20 aprilie inclusiv vor fi berbecutii bb-ii

incepand cu 21 aprilie vin taurosii,caposii,cred ca o sa am parte de doi taurosii


NIKOL36+ ANTONIA si DAVID (15 MAI 2006)

AMR 3 saptamani,in asteptarea printesei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Hola burtici!

Sa scot si eu motatele si pe ziua de azi pentru Roxy! Poate poate ne da cineva un mesaj sa ne spuna cum se simte!

HAIDE ROXY!
Mai fetelor, muncite vor mai fi majoretele noastre saptamana asta!

Murica, Alinette, pe locuri, fiti gataaaa
Mult curaj si rabdare ca mai aveti un pic si o sa va tineti floricelele de liliac in brate

Cristina, fericita 32+ cu Patricia

AMR 7+

Mergi la inceput