noi, sagetatoarele (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte....

Ieri ne-a prins ploaia prin oras.... Ei i-am pus pelerina de ploaie, dar pe mine m-a facut.... fleasca.... Acasa am facut un dus fierbinte si m-am ales doar cu un gat iritat.... Insa domnisoara astazi de dimeneata ne-a dat trezirea cu o tuse.... care.... Eu am zis ca nu a afectat-o ploaia, ca ea era uscata cand am ajuns acasa.... poate de la baie, ca s-a balacit cam mult....

tnicoleta, si eu m-am gandit la ceeasi metoda.... Asta am aplicat-o cand a aruncat cu mancare pe jos.... si am pus-o sa stranga si de atunci nu s-a mai repetat... dar daca gasea tat-su mobila mazgalita ne manca pe amandoua.....

Dragaica, ma bucur ca ai mai reusit s aintri. Cum te mai simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Fetele, sunt bine, Dragaica , de cand n-am mai intrat ati si vazut sambureii si pus nume.

Nico, Alex e la scoala? Lasa-l in pace, c-o sa invete acolo sau ti-e teama ca nu?

http://family.webshots.com/album/577299753CEJWhI Noi.

Promit sa vin mai des.

Muncim si noi la bb2 da` ramanem cu muncitu` , poate pt ca alaptez, insa stiu mamici ce au ramas alaptand. Si n-o intarc pe z doar ca sa raman. Dar, poate, daca va ganditi si voi la noi, iese.

O duminica magique, cat a mai ramas!

Mami de Sara (8 dec 2008)
============
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici
..........................................
Si pt mine, si pt tine, si pt el, si pt ea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte....

Stefy tuseste, dar nu foarte tare... I-am dat Eurespal si ceai cald....cu lamaie, lapte cald cu miere.... Speram sa ramanem aici....

anca, spor. Sa dea DD sa fie cum vreti voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte..... si ma duc.... ca ieri am avut o zi plina si azi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va las o fierbinte, proaspat facuta.... ca aia de ieri nu v-a placut....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Lacra Mai tuseste Stefi?
Anca Spor la treaba, sa fie cum va doriti.

Eu an reusit, pentru prima oara in viata mea, sa ajung cu piciorul in gips. Am calcat ieri stram, de mi-am intors laba piciorului pe dos, si uite asa am facut o entorsa. Acu sunt intr-un picior timp de 3 saptamani.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

tnicoleta, mai tuseste, vad ca mai rau.... Multa sanatate.... Lasa ca eu la sfarsit de 2008 am cazut pe scari si mi-am facturat si nasul, mi-am rupt ligamentele de la genunchi..... ca ma doare si acum.... Si am cazut dintr-o prostie....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si fug la treburi.... ca si azi sunt full.... Va doresc o zi frumoasa.... Sper ca Gaza mea sa fie mai bine azi.... Aseara am facut aerosoli.... cu ser si ulei volatil.... ca altceva nu cred ca e cazul.... nu tuseste mult, dar tuseste si nu vreau sa ajung iar cu gatul.... rosu. Afara e bine, alearga cu gura cascata si urla cat ii tine gura si apoi zice sa-i dau vitamina C ca o doare gatul....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Lacri multam' de cafea. E tare buna in fiecare zi dar nu prea ajung eu sa o savurez .
Sanatate printesei!
Nicoleta recuperare rapida. Am avut si eu o entorsa cu ani in urma .... urata treaba.
Anca munciti voi cu spor ca sigur vine si bb2. Poate mergeti in concediu undeva .
Frumusica foc printesa ta . Si mi-a placut si tortul .
Dragaica imi plac numele bb-ilor. Te-ai apucat de cumparaturi sau astepti pana nasti?

Alex e in ultimul an la gradinita dar ... pana incepem scoala trebuie sa stim alfabetul (cica asa e programa iar la gradinita educatoarea nu prea lucreaza cu ei). Nu are rabdare, se enerveaza usor. daca e un copil mai bun decat el se supara si nu mai spune nimic.
Nu stiu ce metode sa mai aplic. Imi e teama ca la toamna voi fi depasita de situatie. E un copil inteligent, prinde repede, dar sa nu il soliciti mai mult de 10 min. Pana la urma o scoatem noi la liman.
Suntem si stresati cu casa. Acum incepem la finisaje. Abia astept sa fie gata.

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

salutare fetele!

Anca, tinem pumnii..sa va iasa cat mai repede... dulcica gongutza...si marisoaraaaaaaa....

Lacri, sanatate printesei...sper ca sunteti mai bine...

Nico, si tie refacere rapida...cred ca e nasol...ufff...

Nico, o sa vezi ca va fi bine cu Alex la scoala...acu sunt mititei, e firesc sa nu aiba rabdare...dar si asta se cultiva...si cand va fi in colectivitate, cu siguranta va face ce fac si ceilalti...


sa aveti o zi superba!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 30+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput