Licurici de ian-feb 2009 (102)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Mona nu te speria asa tare de la inceput, foii tare, stai linistita, o sa mergi la cei mai buni medici si va fi bine, poate nu e chiar asa de rau.

Mami puiutului Vlad Mihai

Cutiuta cu bijuterii


"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Bee, fii curajoasa, suntem alaturi de tine, eu cred ca nu e asa rau cum crezi acum!

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Salutare tuturor!
Flower nu te ingrijora si orice ar fi gandeste pozitiv. Cum sa nu fii acolo pt fetita ta (si eventual alt bb)?
Nici nu te gandi! O sa fie bine. Tinem pumnii.
Eu nu apuc sa mai scriu, caci daca ma asez pe scaun la calc se miorlaie. Deci clar, nu am voie
Suntem, bine acum, si ma gandesc sa il programez la vaccin. E ok o sapt dupa ce a terminat antib sa fac vaccin?
Iulia felicitari pt casa. Aici nu iau nici un bedroom apt cu banii aia
Au innebunit cu totul la pretul la case.
IrinaC sanatate multa si putere de muncaNu iti face ganduri ca platiti voi pana la urmaO sa fie bine.
Rox, am mare noroc ca eu nu stiu ce si cum cu alinutza
fata frumoasa.
Cami sanatate si tie si orice gand negru sa se risipeasca.
Anca voi ce mai faceti?
Ledi ai primit ceva? Pupici la david mic si lasa frate treaba, ti-am mai explicat
La mine arata de parca a cazut bomba mereu, da am renuntat sa mai imi bat capul.
Al meu nu zice mai nimic, doar mama si tata, da are conferinte la greu, deci ceva are el de zis numai nu am invatat noi sa intelegem
Dark
Gata ca m-a prins de picior si abia ce mi-au trecut ceva vanatai
A, Alinuk ca tot vreau sa zic
Si pupici multi la toate fetele si bbeii lor. Ca nu imi mai aud gandurile in cap

Numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

bee, sanatate multa, multaaaa!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliacris spune:

Daiopri, imi pare bine sa aud ca sunteti bine, merci, gata de vaccin. Si a mea face pe scandalagioaica daca ma pun la calculator.
Cat despre casa, am stiut noi ce facem cand am ales Bloomingtonul in loc de Toronto...
Tu cum te mai simti?

Poze...

...si iar poze

Iulia & Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Bee imi pare rau ca nu au iesit bine analizele. Sper sa descoperi cauza cat mai repede si sa fie ceva minor.
E adevarat ca dupa ce ai un copil te gandesti cum sa fii sanatoasa sa te poti ocupa de el. Inainte nu eram asa atenta.

Ciufik ma bucur ca v-ati intors acasa si ca sunteti bine.

Iulia parca la tine am citit de casa si am vazut si poze. Tare mi-a placut, mai ales ca e mare, spatioasa.

Daiopri nici Marius nu e vorbaret, zice mama, tata si ham ham..in rest doar pe limba lui. Esti o mamica curajoasa si te am mereu in minte ca exemplu.

Cami, ledi, bebelusi, cristi... va pup pe toate si va doresc sanatate.
Mi-i dor si mie de Miere care nu mai scrie.

Cami nu stiu de unde sa iei vaccinul mai ieftin, dar poate vorbesti cu doctorita macar sa o intrebi daca nu cunoaste distribuitori de unde sa ia. Oricum de acum mare parte din vaccinuri s-au facut dar mai urmeaza si bebe 2.

La noi de ieri iarasi ploua si Marius e suparat ca sta in casa. Aseara l-am scos 30 min afara pe o burnita marunta si a fost asa fericit. A bagat manutele prin balti ca i se pareau ceva curios..de fapt mai mult baga un degetel sa incerce sa vada ce e.

Nu stiu cand v-am mai lasat poze cu noi dar va mai dau linkul cu luna aprilie in care am mai adaugat cateva poze:

http://picasaweb.google.ro/rn.paula/MariusBaietelLunaAprilie#

Eu pozele cu bebeii vostri le vad de acasa pe cele mai multe ca la sevici multe siteuri sunt filtrate, exceptie picasaweb.

O zi buna si mai frumoasa ca a mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna fetelor,

A trecut o noapte si m-am mai linistit. Zilele astea merg la Institutul de Hematologie de la Fundeni la un dr care mi-a fost recomandat si sper sa ma lamureasca cum sta situatia si ce trebuie sa fac in continuare.

Orice ar fi, trebuie sa lupt pana la ultima suflare pentru ca nu sunt lasa iar lui Dumnezeu nu ii plac lasii. Daca Dumnezeu considera ca trebuie sa trec prin incercari sau ca menirea mea s-a sfarsit, atunci "faca-se voia Sa". Nu ne putem impotrivi.

Acum prioritatea mea, o data in plus, e Alexia. Sa fiu cu ea cat mai mult, sa ne jucam, sa invatam amandoua si sa mergem inainte. Nu ma mai gandesc la al doilea copil, imi doresc si ma rog la bunul Dumnezeu sa imi dea zile pentru ca sa imi vad copila mare, pe un drum, in siguranta. In definitiv, daca totul e bine si nu voi mai putea avea copii, exista si adoptia si astfel poti salva un suflet nevinovat de la o viata amara.

Sunt intr-o pasa proasta si nu vreau sa va plictisesc cu ale mele.

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza..
Daiopri,ce ma bucur ca sunteti bine.Da,da,am primit.Si nu pot mai,ca are numai sosete albe..ti-am mai zis eu.Fiecare dim incepe cu treburi administrative..curatenie..ce sa fac,ca n-am incotro.

Fetelor Aidan nu este bine din pacate.Este mai mereu bolnavior si tare rau imi pare pt el,dar si pt Miere care e foarte suparata si sigur epuizata de atatea probleme.Aidan a fost diagnosticat cu astm,apoi diagnosticul s-a schimbat,insa nu am retinut exact si din pacate este si alergic.Cand se va simti in stare sigur va explica ea mai bine.
In rest,ati vazut si voi din poze,ca a crescut si e un frumos si un dulce.
Eu o mai citesc pe Miere la americance.Nu am vrut sa scriu pt ca am zis ca daca ea doreste si are timpul si energia necesara va scrie ea despre Aidan,dar cum mi-a dat unda verde sa scriu,v-am scris.
Acum e iar bolnavior..off,deja eu am pierdut sirul imbolnavirilor lor,iar Miere cauta o bona pt a-l tine acasa o perioada.
Miere,personal va doresc multa,multa sanatate si putere sa treceti cu bine peste aceste incercari.


Flo,suntem alaturi de tine si ne rugam sa fie doar ceva minor.

Paula mamica si baietel dulcel.

O zi linistita tuturor.

POZE CU NOI
de David Christian

Speranta si incredere pentru David
Bazar general

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

draga Mona

sunt sigura ca in ciuda aparentelor esti o persoana puternica (eu te-am vazut asa ...o mamica gingasa si delicata)

sper din inima ca totul sa fie bine si sa te linistesti ...

sunt alaturi de tine si daca te pot ajuta cu ceva o sa o fac cu tot sufletul



Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

ufff Miere
multa sanatate lui Aidan, l-am vazut ..e un scump, a crescut ..un adevarat barbatel!

sincer, imi pare rau ca ai decis sa nu mai treci pe la noi...

sa stii ca orice discutie ar fi fost aici nu o vad asa de importanta ..(parere personala)
consider ca scopul pt care ar trebui sa ramanem unite este tocmai cel care ne-a adus impreuna...copilashii nostri scumpi

Miere
Irina

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


un vis pentru ei, pentru micutzii mai putin norocosi

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput