Copilasi de Iulie - August 2004 (46)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

In fine..nu va mai bat la cap cu mancarea ca deja sunt de rasul lumii.

Rox am vizionat pozele, ai una cu Eva care-i chiar de coperta iar tu... arati mult prea relaxata pentru o persoana cu zugravii-n casa Intrebare intrebatoare (scuze daca indraznesc...) mi se pare mie sau lui Patrick ii fuge un pic un ochi? Stiu ca eu am obsesii cu oftalmologia...si probabil bat campii.

eh... ma solicita Vic la nani.. deci o noapte buna va doresc fara eruptii in Islanda si cu temperaturi placute

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata, dau eu cafeaua aburinda de dimineata ca sunt free
Andries, Giulik nu accepta mancarea verde inafara de castravetii proapseti pe care-i consuma asa fara nimic si musai cu coaja spanac, nu, mazare nu, broccoli nu. Insa nu rateaza ardei umpluti si sarmale. Supe accepta doar supica pe pui si ciorba de vacuta, cea de cartofi si atat. Carnita de oricare dar sa nu fie deloc gumoasa Orezul cu lapte daca e pilaf stramba din nas ... Ii plac salatatele de cartofi,beuf,vinete, zacusca

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata!
Andries, nu, nu a avut niciodata probleme de genul asta si chiar am fost la control la oftalmo... dar da-mi si mie te rog poza care ti-a sarit in ochi! musai sa verific. (cand am plecat zugravii deja nu mai erau in casa - cred ca asta era motivul)

Citat:
citat din mesajul lui leeloo2004

Mai, mie pina acum nu mi-a sarit in ochi in pozele tale, marturisesc cinstit!
hihihi eram eu sigura.... . care e gutuiul japonez???? pliz arata si mie poza
din pacate Oliv a avut alta aventura urata aseara, l-au muscat niste caini pe Luca. destul de nasol, in spatele genunchiului. Olivia trebuie sa plece azi la bucuresti sa rezolve ceva .. asa ca Luca va sta cateva zile la bunici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Vai ce veste :(, multa,multa sanatate lui Luca

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Oliv, mai, nu te supara pe mine, dar eu zic sa te mai duci pe la biserica...prea vi se intimpla toate...multa sanatate lui Luca, spoer totusi sa nu fie nimic rau!

Roxana - asta e gutuiul japonez...si uite si puiucul meu....

Andries, daca nu ai zis cumva in gluma, sigur ca vreau tufanele!!! Mie imi plac tare mult - asta toamna am luat de brico un ghivecel mic si l-am plantat in gradina - dadusera citeva frunze acum in primavara, dar mi-au omorit-o muncitorii care au sapat santul la aspersoare... Asa ca da-mi de veste pls, daca ai tufanele de dat!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Poza 36 ...dar nu te lua dupa mine, ca ti-am spus ca eu sunt paranoica dpdv al oftalmologiei.

Eu trebuie sa ii programez pe copii la oftalmo si la analize, off si asa am un kef lipsa!!

Gabi tufanele la oferta de la mama, cand aduc in Bucuresti (poate week endul asta, poate next week end - depinde de programul ei) te sun. Ca la mama in curte cresc ca nebunele.
O sa-mi iau si eu sa-mi pun in curte desi printre mormane de gunoi si lemne si fiare acum nu stiu unde as putea sa le pun.

Kim multa sanatate!! Mai draga, cainii n-au nici o treaba cu mersul la biserica...sunt atat de periculosi!! Eu am in fata casei pripasiti fix 6 maidanezi, atat de rai incat au omorat un alt caine care le-a incalcat teritoriul!! Nu l-au alungat...nuuu... au tabarat pe el si l-au muscat de jugulara!!!

Asa ca ...cat sunt eu de mare iubitoare de animale, o sa-i raresc pe tovarasii patrupezi, chit ca ma iau la harta cu o vecina care ii hraneste. Trag nadejde ca o sa-i treaca, mai ales ca e gravi si peste juma de an n-o sa-i convina sa sara cainii la carutul copilului!! Ca la ai mei copii sar!! Si asa cum eu mi-am impuscat ciobanescul propriu si personal pentru ca devenise incontrolabil (extrem de agresiv...dupa ce a sarit de doua ori la copii pe strada am zis kaput!!) tot asa o sa scap si de astia.


Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui leeloo2004
Roxana - asta e gutuiul japonez...si uite si puiucul meu....

aassssaaa deci! eu, mare botanista, juram ca e din familia trandafirului cainesc. adica rosacee. edit: hihi, chiar e din Rosaceae, il cheama Chaenomeles japonica.
Andries, am vazut, gata. acolo se uita spre mine. mai verific data viitoare la oftalmo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Helou,
Ufff... imi pare tare rau de patania lui Luca si eu sunt mare iubitoare de animale, d-aia m-am chinuit cumplit cu dragul meu Mastino in apartament in Buc... dar subscriu la ideea ca nu au ce cauta pe strada, cine-i vrea sa-i ia acasa, restu byebye
Magnolia mea are mugurii umflati-umflatei, la unii au inceput sa se vada petalele in varf, saptamana viitoare sper sa vin cu poze cu dedicatie speciala pt Gabi Nu am apucat sa ma laud si io... am plantat duminica un zmeur, un agris, niste fragute, niste dalii, si diverse semincioare
Vazut pozele cu Giulia si Rox, Patrick, Eva Toti copiii superbi, Eva e desigur cea mai dulce pt ca e cea mai micuta iar tu Rox esti neschimbata, exact cum mi te amintesc de acum 6 ani la Mamaia, mai tii minte? chiar ce o mai face Monica (Bibi) mai stiti ceva despre ea?
pup trupa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Unde a disparut toata lumea??
Mi-ati facut o foame de lup cu discutiunile astea despre mancare... se pare ca eu cu Giulia ma potrivesc la preferinte culinare... auzi la ea, vinete, zacusca, salata boeuf Eva e fan verzituri, kiwi, mazare, broccoli, castraveti, orisice numa spanac sa nu fie
Si zau daca pricep de ce nici una din fetele mele nu suporta crema de zahar ars... nici nu am facut de ani buni din cauza lor e clar... mi-e foame si nu vreau sa mananc ca ma pregatesc de concediu asa ca sad aci si visez la una-alta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

prizent, ma gindeam daca ai scris pin urma unde`o dai pe eva
olivia, imi pare rau pt uka

Mergi la inceput