Copilasi de Iulie - August 2004 (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

eu il mai ajut la imbracat..si mancat...pt ca mereu sintem pe fuga
mananca numai la TV (acasa)..si nu am de gind sa intreprind nimic..nu mai suport nici macar ton rastit in jur..ca sar la jugulara..sa va feriti deci!

de imbracat si mancat singur..sint sigura ca va face..si cum stam intr-o grasoniera...imi este greu sa pretind ordine (ar trebui fiecare lucru sa-si aiba locul lui)

Cori felicitari pt alegerea facuta..si pt dr!
Robi am inteles..super bine daca o sa stati singuri!!Te invidiez..Cu apartamentul tipa cu creditul..nu suna..sun doar eu ..ea spune ca totul este ok..nici nu stiu ..sa sun tot eu??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giuli nici de amorul artei nu boceste Se uita sa fara mimica si cred ca injura in gand
Eu strig si ea se enerveaza. Ce nu intelege inca, desi trag sperante, ca daca in momentul ala ma roaga frumos, o ajut Si-i si zic si se incapataneaza si mai tare
Duminica m-am suparat ca dupa ce a zis sa o dau cu oja k n am mai dat o demult, am venit home toate bune si frumaose am mers in bucatarie sa spal vase si sa prajesc pulpele.
Intre timp Giuli s-a autoservit la duzolvant si lacul roz.
M-a suparat pt ca daca mi cerea voie o lasam si stateam langa ea, morale della storia juma de pijama era de diluant si degetele varza de lacuri
Ma supara cand face asa, desi stie ca nu i interzic absolut deloc asa ceva, doar sa mi spuna, dar ink ii este greu sa deschida guraaa

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corianai spune:

Iar am uitat ceva... Carmencita zicea bine ca sunt pe drumu bun
Asadar mult succes Mariei la concurs draga de ea, ce bine ca nu are emotii, ca aveti voi destule si pt ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Gabi, eu te imbratisez strans strans. cuvintele nu isi au rostul.
Patrick nu mananca singur decat cand are el chef si nu se imbraca singur decat tot asa cand are chef. in rest are nevoie de slujitori. sa i se bage in gura si sa i se comande "inghite Patrick, mesteca Patrick, inghite Patrick". raspunsul e "mestec!".
nu mananca in schimb in fata tv-ului.
Cori, a fost ok la congres. cam putina lume in schimb, comparativ cu editiile precedente. nu stiu de ce... ca inscrisi erau tot asa in jur de 1000.
Cristal, super Maria!! imi creste inima cand aud de progresele ei.
nu mai stiu ce sa zic.
cu renovarea merge ok, apartamentul nostru a fost terminat, sper ca pana la sfarsitul saptamanii sa ii mutam pe parintii lui Mugur in locul nostru.
de copii imi e dor de mor, Eva deja ma cam ignora... ieri seara cand m-am intors iar in casa plina de cutii si pustie m-a cam pocnit amocul
http://picasaweb.google.com/roxana.pavlicu/Aprilie201002# am pus aici ceva poze de luna asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Olivia, eu m-am fript cu primii cu creditul si la tura urmatoare am tinut aproape... adica am gasit o prietena la o banca, care s-a interesat de dosar la agentia cu pricina din Bucuresti, sa stim macar ca a ajuns acolo si ca e in procesare. In rest, ii sunam pe cumparatori cam la 3-4 zile sa ii intrebam ce mai stiu. Ei tineau in permanenta legatura cu banca lor si cand aveau o noutate, ne sunau. Dar voi ati fost cu ei la banca sa semnati precontractul?
Bafta in continuare!!

In legatura cu copiii, si Matei mananca numai la TV, m-am lasat si eu de educat in sensul asta (si eu tot la TV mananc iar in copilarie ma certa mama non-stop pentru ca avem obiceiul sa citesc la masa).

Si el insira toata casa lucruri mici-mici, daca nu strang eu el nu strange decat in cazuri (rare) de forta majora.
Si eu tip de 10 ori pana face ceva (daca face ) si ce ma enerveaza cel mai tare e ca in special in public ma ignora total

Ieri, la tara, i-am zis de 10 ori sa mearga sa faca pipi, in zadar, era prea ocupat cu joaca si l-am gasit un pic ud pe chilotei, asa ca a incasat doua palme la fund de la Petro. Asta ma enerveaza la el, nu vrea sa mearga la baie la timp, sa nu piarda joaca...

Roxi, vazut pozele, ma termina Eva (baiat am si eu da' fata ma topeste ) iar tu arati super domnisoara!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Roxana, foarte frumoase pozele, am admirat piticii, l-am admirat si pe dl. Tudor - imi place tare mult de el, nu stiam ca sunteti prieteni!

Sincer asta ma enerveaza si pe mine la Stefan - trebuie sa-i spun de o mie de ori sa faca ceva...ca sa catadicseasca, iar asta mic il imita in absolut orice! Plus ca sunt amindoi total fascinati de parfumurile si fardurile mele, la care stiu evident ca nu au voie, asa ca, atunci cind prind un moment de neatentie - sunt calare peste ele, iar eu iau foc...

Nu mai stiu daca v-am zis - dar ariciul este si el "pasionat"d e gradinarit ca si mine - este numai cu miinile in pamint, cum ma vede pe mine, pune incontinuu apa la flori (tot cum ma vede pe mine, dar el pune pina le umple de apa...), cara cu lopatica pamint, taie/rupe frunzele (evident nu pe alea uscate...)...

Ai mei maninca amindoi singuri, dar ii mai ajut si eu cu cite o lingura ca altfel nu mai terminam...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Citat:
citat din mesajul lui leeloo2004

Roxana, foarte frumoase pozele, am admirat piticii, l-am admirat si pe dl. Tudor - imi place tare mult de el, nu stiam ca sunteti prieteni!

Gabitz, Radu e cumnatul meu. si l-ati mai vazut in muulte poze in ultimii 6 ani dar na, de abia acum daca e pe sticla sare in ochi mai tare
chiar citeam in urma de magnolii si de faptul ca iti plac si ma gandeam ca o sa iti placa si una din fotografiile cu magnolii de la Caciulata - era plin!!! niste copaci cu flori asa mari rar am vazut in Bucuresti ( e o zona in spate la bd Burebista cu case si pe acolo mai sunt asa....)
si am mai citit ca Ioana are sustinere de teza zilele astea asa ca zic succes si tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Mai, mie pina acum nu mi-a sarit in ochi in pozele tale, marturisesc cinstit! Evident il stiu de la tv, il urmaresc cu placere in emisiunile lui Gidea!
Nu numai magnoliile m-au "omorit" in poze, si gutuiul japonez in floare!!! Si al meu a inflorit, dar e miiiiic, mititel!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Rox, vazut pozele frumosi voi cu totii, frumoase peisajele
Musai a fost sa comentez la Eva cu palarie pt ca e superba

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Gabi dar te-a lovit microbul gradinaritului rau de tot!! Nu vrei si niste tufanele autohtone?

mie imi e greu sa vb despre parastase... sunt 3 ani de cand a murit bunica si nici la cimitir nu am ajuns anul asta...suntem intr-o alergatura cum nu s-a mai vazut...macar sa dau niste bani la tantile alea sa curete acolo ar trebui.

bag de seama ca al meu plod nu e unicul exemplar cu fitze si figuri in capul lui de capos de 6 ani e adevarat, eu merg pe principiul mai militaros, nu prea suport sa spun ceva si ei sa nu faca, mai ales daca e o regula bine stabilita... offf ... de exemplu in seara asta am facut o lista cu mancaruri preferate si mancaruri "scarboase", sa va zic preferatele:

cartofi prajiti, pui prajit sau gratar, curcan, mamaliga cu smantana, piure moale si un pic mai sarat cu chiftele, branza cu smantana si cu dulceata, cereale cu lapte, fructe si rata la cuptor, clatite cu dulceata, mici la gratar, sandvis cu salam de sibiu, pizza numai daca nu are masline, ardei si rosii.

Orice altceva e mai mult sau mai putin detestat. azi dimineata ne-am luat de par de la 2 sandvisuri cu sunca de praga (meda, de cea mai buna calitate ) parca manca kkt (scuze).

Scarboasele: spanac, salata, rosii, pilaf galben, ardei (umplut), peste, crabi (fructe de mare), ananas, alune.

Orice altceva este "asa si asa", in traducere il inghite, dar cu mare circ. Marea mea problema este dimineata, cand chiar am nevoie sa manance intr-un delta t rezonabil... si nu vreau sa ii dau eu in gura vreau sa il determin sa mestece ritmic, fara sa se uite pe pereti si fara vaiete. Seara...mai gasesc timp sa ii fac teoria batului de chibrit ars, dar dimineata nu pot, cateodata trebuie sa ii duc la gradi si apoi plec din bucuresti direct la client ... si nu pot totusi sa ajung la ora pranzului acolo ca nu mai am cu cine vorbi

ei bine, ce fac eu in aceste conditii? ca ei iau micul dejun si la gradi... dar si acolo daca nu ii place lasa in farfurie, oricum nu au salam de sibiu in meniu, doamnele nu il pot forta...asa ca pe mine ramane baza cu micul dejun...nu mai zic ce festival imi face in week end cand trebuie sa manance supa...ma stiu vecinii de la doua scari de bloc, pe stanga si pe dreapta...

Andries

Mergi la inceput