""Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *135*""

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Liliana, esti tu dragutza, dar sa ma explic : nu am mancat 1 prajitura, am mancat asa: doua felii de tort a la Fragutza, vreo 4-5 prajituri de la Monica, o felie de tarta de la Lullaby si 2 bucati de cioco de la mine! Asta dupa ce bagasem carnati, cabanosi, mici, ceafa de porc si pulpa de pui!!!!!!!! Plus salata, bineinteles!!!
Eeeee??!?!!! Mai e vreuna ca mine? Eu cand mananc, apai mananc,nene, nu ma joc!


Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

I-am dat deja,mai multi,asa,usurei,sa nu il trezesc.Eei,lasati ca scap eu si de hopul asta,ajung eu la sentimente mai bune si nu mai scapati de mine.Si asa m-am tinut scai de voi pana m-a ascultat cineva Chestia este ca asa am fost intotdeauna,nu pot sa plang singura,trbuie sa ma tina cineva in brate,sa ma mangaie pe crestet,daca ma intelegeti.Am tanjit mereu dupa afectiune,dupa prieteni multi si adevarati,nu dupa d-aia care in fata iti spun "vai,saracutza" si in spae "i-ote a dracu' ".Nu bat apropouri,doamne fereste,dar pana sa ma mut de la tara numai fete de astea erau,si ma feream de ele.Sunt sechele multe,s-au adunat,toate au ajutat sa devin omul de acum.Ma si mir ca sunt asa optimista,ca mai pot inca sa zambesc chiar daca am lacrimi in ochi. Ma bag la somn,ca deja v-am impuiat capul cu problema mea.Va pup,noapte buna!

Lali de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Lali, cred ca asta e problema ta cea mai mare, ca te simti vinovata de tot ce s-a intamplat, probabil crezi ca ai fi putut schimba lucrurile. Trebuie sa accepti ca tu nu esti vinovata de nimic, noi nu suntem raspunzatori pentru faptele altora. Ai facut atita cat puteai tu face in acel moment. Si pe tatal tau e normal sa te simti furioasa, dar e normal si sa continui sa-l iubesti, probabil ca el a fost un model pentru tine mult timp, si din cauza asta dezamagirea este asa de mare. Eu cred ca si el sufera, dar nu arata asta. Nu ai cum sa ramai de piatra in fata unei asemenea tragedii. Ai sa iti revii numai dupa ce el va vrea sa vorbeasca cu tine despre ce s-a intamplat, sa-ti spuna ce e cu adevarat in sufletul lui. Dar daca o sa continui sa il acuzi nu o sa rezolvi nimic, el o sa se apere instinctual. Trebuie sa gasesti o cale sa ajungi la sufletul lui, si de-asta ziceam ca ar fi mai usor cu o scrisoare.
Nu cred ca este bine sa iti dau eu sfaturi, situatia este mult prea dificila si grava si mi-e teama sa nu iti zic ceva gresit. Te rog eu mult, du-te la un psiholog!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanna81 spune:

fetelor va doresc o noapte linistita. si o saptamana buna sa avem.



Ioana mama lui Carol Ioan


Pataniile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_ana spune:

Inca ceva si ma duc si eu la nani:
Raluk, am vazut pozele tale!!!! Le-am savurat pe toate,sunt MINUNATE!!!! Fetelor, sa va uitati neaparat la ele!!!! Ai un baietel adorabil, si ipostazele in care l-ai prins sunt de nota 20! Se vede ca il iubbiti mult de tot!!!! Ce jucarii frumoase are el, ce mandru e tati de baiatul lui, si ce curte minunata aveti!! SI pozele cu testele de sarcina, si cu tine cu burtica, mi-au mers la suflet!

Cristina, mamica de Andrei Eric (26.07.2007) si Emma Ioana (05.09.2009) )
POZE

POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimineatza! Va urez sa aveti o saptamana minunata,sa fie totul cum vreti voi!
aromata,fierbinte,buna pentru toata lumea.

Lali de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata!

Poftiti la mult asteptata pentru toate gusturile.

Ma bag la recuperarat, ca ati avut ceva spor azi noapte.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Asaaaa, deci vinul ala in sticlutele alea marfa adus de Hepilica face furori, si eu ca o tampita ce ma aflu nu am gustat deloc, desi vinul rosu este singura mea pasiune in ale bauturilor....asa imi trebuie daca stau cu ochii numai dupa copila, dar vorba Ioannei, e lumina ochilor mei si cu greu ma desprind de ea. Aaaa, si vreau sa va mai zic ceva, dar sa nu radeti de mine...eu am ratat ciocolata Cristine si numai la asta ma gandesc de sambata incoace...plus ca soazta din doatare imi spune:"Mai, parca ziceai ca aduce cineva ciocolata de casa(el e mort dupa asa ceva) ca eu nu am vazut"...nu stiu ce dracu am facut amandoi dar am ratat momentul si mor de ciuda.

Lali

Uka mai are oare rost sa iti spun cat de minunata e Karina?

Anomis uite asa se tine treaba asta scai de noi, pentru ca mancatul fetei a fost singura mea obsesie inca din maternitate, si dupa cum se vede, de ce ti-e frica de aia nu scapi...asta e, sper ca daca schimb laptele sa ii mearga iarasi bine asa cum s-a intamplat si cand am schimbat prima oara. Cat despre ochisor sigur ne da picaturi cu antibiotic, am facut si antibiograma deci vom merge tintit.

Elle sar'mana de sfat, la asta ma gandeam si eu, sa trec pe Milupa ptr ca am inteles ca e ceva mai dulce si bebeii il accepta foarte bine, ii voi spune si dr ce cred, sa vedem la ce concluzie ajungem....ei ar trebui sa ii dau un lapte ceva mai satios, adica sa nu trebuiasca sa bea cantitate mare ca aici avem o problema, dar stiu ca Topferul e asa, insa nu l-a acceptat bine...vedem, grele tare.

Liliac ma bucur ca va reintrati in ritm.

Dana felicitari pentru mica crestina si noi stam cumintele si asteptam pozici cu fete frumoase si finutze.

Raluk m-ati dat gata cu familia voastra superba!!!

Va doresc o zi minunata.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Alexandra super fericita de ALESSIA ZEINA (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Buna dimineata si de la mine. la toata lumea.

Am lasat piciul in deplasare si tre sa ma apuc de curatenie in cocina. DAr ma simt tare tare rau. Nu stiu ce naiba am ca deja am niste scenarii in minte de ma crucesc singura

Asa ca voua va doresc o saptamana frumoasa si usoara.

PS. DAnuta, felicitari pentru botez, sa va traiasca micuta crestina. Astept si eu pozicile

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Alex, Aptamil de la Milupa este satios si dulce. Noi pe el suntem si ai vazut ce monstruletz am eu Si din cate am inteles e laptele care se da la copilasi fitzosi ca sa pape. SI noua ni l-a dat intr-un moment in care Dragos nu se omora cu papa si imi si vomita dupa fiecare masa si urla etc. Acum vezi si tu ce zice si pediatra ta

Uka, tare dulce Carinuta DAr cred ca sti asta

Monica de Minune Dragos Alexandru(26.08.2009)
Povestea noastra
Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce",
trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte
Ingerasul Andrei

Mergi la inceput