FIV Europa(31)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

adijo te-ai gandit sa folosesti tratamente naturale pentru a iti tine in frau prolactina? Am citit despre cazuri in care prolactina era influentata negativ de tratamentele cu medicatie, dar raspundea foarte frumos la tratamente naturale. Vitex agnus-castus
PS; eu sunt chimist si am lucrat in companie farmaceutica. Am o puternica rejectie la medicamente, si mai ales la tratamente hormonale. Unde nu pot fara ele, inghit in sec si le iau, dar unde se poate sa le evit, ma duc pe ajutorul natural, macar naturalele nu au efecte secundare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sisipisi

adijo te-ai gandit sa folosesti tratamente naturale pentru a iti tine in frau prolactina? Am citit despre cazuri in care prolactina era influentata negativ de tratamentele cu medicatie, dar raspundea foarte frumos la tratamente naturale. Vitex agnus-castus
PS; eu sunt chimist si am lucrat in companie farmaceutica. Am o puternica rejectie la medicamente, si mai ales la tratamente hormonale. Unde nu pot fara ele, inghit in sec si le iau, dar unde se poate sa le evit, ma duc pe ajutorul natural, macar naturalele nu au efecte secundare.

Pana luna asta ( de vreo 3 luni)chiar am luat vitex. Luna asta am opritpt ca nu mai gasisem . crezi ca trat. naturiste sunt eficiente? eu am luat pana acum tot felul dar nu prea am rabdare sa ma tin de ele perioada lunga . am sa caut din nou vitex, sa vad daca sub el imi scade prolactina. Bomcriptina imi da niste stari groaznice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Adria eu sut bn ,ieri am fost la vestitul ecogravist Herghelegiu,mia spus cu o probabilitate mai mult ca sigura ca e baiat,dealfel mia si aratat ceva acolo intre picioare,o sa nasc in jur de 2 decembrie...totul este f bine,am 14 saptamani...ce sa mai zic...ca numi vine sa cred ca in sfarsit mi se indeplineste visul!IMI e ptin frica cu valorile la anticorpii de la chlamidia,dar doctora mia sp ca este k,tare mie frica ca ea nu vrea sami dea antibiotice si o sami spuna sa fac cezariana si gata sa rezolvat prob din punctu ei de vedere...Ininte de fiv2 am facut o detoxifire a organismului cu antioxidantii,ceva viatmine naturale,acid folic,omega3 si 6 si am incercat sa beau ff multa apa!Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Mona cand faci beta?auzzi da plimbari faci seara asa...iesiti sa mergi pe jos?sa te mai misti prin birou nu sta numai pe scaun cautati de drum...dacati permite si jobul...seful...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Pisucmic, m-am programat la un cabinet de acupunctura din Iasi. Am prima sedinta lunea viitoare. Vedem cum este si daca nu e bine o sa ma orientez spre Bucuresti ca acolo am se unde alege.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

]Bryny, ma bucur mult pt tine! Sa-ti traiasca puiutul si sa creasca sanatos pana la 9 luni la mama lui in burtica! Doamne ajuta!

Brunadria, succes la FIV, sa fie cel norocos!
MMona, te astept cu beta MAAAARE!
Adijo, poate merge cu naturiste,te cred ca te=ai saturat de medicamente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve fete dragi,
Sunt in butoi ca ma simt ca de CM
Marti pe 8 iunie tre sa fac beta( adica peste 5 zile)...daca nu vin uratii pana atunci
Bryny , ce mari ati crescut...bravo voua
De plimbat...asa scurtut...mai ies .si in birou mai ma misc de colo colo...ma stradui sa nu stau lipca pe scaun
Bruni
Mirelo, pe unde esti...pupi si tie
Adria, Adjo, pisumic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

bryny sarcina usoara in continuare!
buburuza
adria merci , sper sa fie ok de data asta!
monalisa nu pica in butoi , nu ai voie, trebuie sa gandesti pozitiv , deocamdata esti gravi, nu supara bebeii!
adijo

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

adijo eu sunt convinsa ca naturistele functioneaza. Principiile active din plante sunt tot niste compusi chimici cu rol in vindecare, numai ca sunt naturali. Daca te uiti la medicina chinezeasca ei combina sute de plante. Pentru fiecare pacient si fiecare caz in parte se compun ceaiuri personificate (si din punct de vedere al compozitiei si din punct de vedere al dozajului). La ei functioneaza de mai bine de 2000 de ani si nu au renuntat la acest mod de a vindeca. Daca nu era bun nu ar fi rezistat asa de mult. Medicina noastra are pacatul ca nu personifica suficient de mult tratamentele si medicamentele. Bromcriptina aia o dau la toata lumea care prezinta un anumit simptom, dar unii oameni au nevoie de altceva, functie de particularitatile organismului lor. Fiecare om e unic, medicamentele au aceeasi formula pentru toata lumea.Trebuie sa te echilibrezi. Incearca sa te relaxezi psihic, sa mananci mai bine. Rezerva-ti timp pentru tine fa lucruri care iti plac. Gandeste pozitiv, bucura-te de fiecare zi. Nu uita sa traiesti prezentul. Viitorul e o chestie ipotetica si nu preszinta garantii pentru nimeni. Foloseste plante pentru puterea lor vindecatoare, evita ce stii ca iti face rau, ce iti streseaza organismul. Orice stres in plus conteaza.
Mona repede afara din butoi!. Nimic nu e pierdut. Sunt atatea cazuri cand fetele au simptome de menstruatie si de fapt bebelacii nu fac decat sa se cuibareasca mai bine. Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Sisipisi, tone de
Mirela, felicitari pentru cele 2 inimioare...
Lunga ti-w fost tie calea, dar iete colea ce satisfactie...

Mergi la inceput