FIV Europa(31)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sisipisi

adijo de ce ti-a fost cerut din Austria sa faci aceste examinari?

Sisipisi , cred ca au vrut sa aiba toate datele problemei in mana inainte de Fiv. Eu am la activ 6 luni de stimulari cu clomid, 2 iui si 2fiv nereusite facute in Ungaria, o sarcina oprita in evolutie in sapt 6. Histeroscopia a fost singura analiza-investigatie pe care nu o facusem; cred ca au vrut sa vada daca nu am probleme la nivelul uterului care sa impiedice fixarea.
( problema mea principala e lipsa ovulatiei - am sindrom de ovare polichistice)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Bruni,!
Cred ca daca nu ai probleme hormonale, nu e cazul. Mai ales ca nu a trecut asa mult timp de la ultimul Fiv.Iar medicul iti stie istoricul. Cand incepi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve fete.
Urez tuturor celor care se simt copii si care se vor copii, un calduroas La multi ani..
Bruni, eu ma simt bine..nu am nici un simptom, ma mai inteapa ovarul dr, dar banuiesc ca nu are nici o leg...
Despre analize, ele nu trebuie refacute de la fiv la fiv, sunt valabile macar 6 luni...
Inafara de monitorizarea ecografica si Estradiol + progesteron in Z2 din CM in care faci fiv nu trebuie refacut nimic...
Monitorizarea de Z2 este pt a vedea ca nu ai vreun chist si ca organismul e pregatit de start..
Pupi tuturor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Fetelor, uite o super veste de pe frontul de vest al FIV-ului (din People):
"Céline Dion's dream to expand her family has come true. The singer, 42, is pregnant with twins after undergoing her sixth in-vitro fertilization attempt and turning to acupuncture to improve her chances of a pregnancy"
Deci si Celine, dupa 6 FIV-uri intr-un an din cate am inteles, a facut acupunctura si a reusit!!!
Sunt din ce in ce mai convinsa. Inca nu m-am lamurit unde... Aveti idei pe incercate? Pe Visarion? un chinez super bun? dr Ionescu pe Victoriei? sau ce ati mai auzit de la persoane cu succese in FIV?

va pup!

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Pisucmic, asta este o veste tsre buna pt mine! Imi da sperante!
Si eu vreau sa ma apuc saptamana viitoare de acupunctura.

Moni, Brunadria, Sisipisi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Adijo, imi pare rau ca ti-a crescut prolactina. Ai un adenom hipofizar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Draga Adria, si unde mergi?

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

salutare..
eu incep peste vreo 14 zile fiv 4 , in prima zi de cm..
sper sa nu se modifice ceva, vineri merge sotul meu la dr si vedem ce zice..
bafta tuturor si numai bine

"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Citat:
citat din mesajul lui adria42

Adijo, imi pare rau ca ti-a crescut prolactina. Ai un adenom hipofizar?

Nu am adenom hipofizar; dar am sindrom de ovare polichistice; deseori , in cadrul acestui sindrom, alaturi de alte dezechilibre hormonale, apare si o crestere usoara a prolactinei. Val. acum e 700,iar limita max. e 637, deci nu e asa mare. Eu am mai avut astfel de cresteri pt care am luat dostinex sau bromcriptina. Cei de la Wunsch sunt adeptii bromcriptinei , care insa e tare rea...
Adenomul hipofizar merge cu valori mult mai mari ale prilactinei( duble sau triple fata de limita max)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve fete,
Brunia, ma bucur ca ai deja o data de incepere...nici tie nu-ti place sa pierzi vreme...asta e de bine.
Temina tu examenele si apoi te vei concentra spre fiv-ul castigator..abia astept...
Pupic in grup

Mergi la inceput