FIV Europa(31)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
rasar si eu din cand in cand, cand imi permite programul
Stiti un acupuncturist bun si sigur (ma refer la sterilizarea acelor - sau sunt de unica folosinta?) in Bucuresti?
Stiti sa existe un topic special de acupunctura in FIV?
Multumesc!
Noi ne pregatim de FET in iulie, asa ca...
Va pup

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bryny

Mona Doamne Ajuta!fii optimista fata si sa faci ceti place,sa manci ceti place ,alintate la maxim...laas aspirina si ia omega 3 de la herbalaife dublu in perioada asta,eu asa am facut sa incalzesc uterul sa e cuibareasca puiutii si sa ramana amandoi cu tine 9 luni!


neata gagici,
bryny....de ce zici sa las aspirina?nu e indicata?
omega iau 2 pe zi....e suficient?
socrela tocmai a facut somon in sos de smantana...yami..
eu am facut ieri cus cus...dupa moelul...se ia continutul pungii si se pune inr-un vas cu apa fierbinte pt 15 min.
am mancat cu pui la gratar...

pupi si weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bryny spune:

Mona mai inebunit cu soacrata ce mancaruri super iti gateste,ce norocoasa estI.Sa nu crezi ca sunt vreo gurmanda dar imi plac mancarurile deosebite si din alte tari,mam saturat de sarmaleEu am luat tromboass,nu aspirina,tot pt fluidizarea sangelui si o buna circulatie,si omega 3 am luat 6/zi de 3xzi,dupaET!cred ca partea asta cu circulatia sangelui este f importanta dupa ET,adica sa nu ai maini,picioare reci,burta si pulpele reci.eu asa aveam inainte!si Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

Mona bunutz somonul ala; poti manca cat iti doreste sufletul. Este o sursa naturala de omega 3, alaturi de unt. Trebuie sa potentezi omega 3 cu omega 6 pentru a avea rezultate optime. Iar omega 6 il gasesti in uleiul de masline si...iarasi , in unt.
O reteta bunutza de somon este prajit in unt de gatit, numai putin, aproximativ 2-3 minute pe o parte ( ca sa nu se sece inauntru), cand somonul e gata adaugi in untul din tigaie zeama de lamaie si menta alimentara si putina sare. Mai tii un pic pe foc, maxim 2 minute. Poti servi cu garnitura de orez sau cu cartofi natur. Daca ii faci alaturi o salata verde cu ulei de masline, ai obtinut combinatia ideala de omega 3 cu 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

pisucmic acele pentru acupunctura sunt de unica folosinta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

pisucmic uite clinici de acupunctura in Buc. Astia fac si fitoterapie http://www.romedic.ro/piq-clinic, iar astia au medic chinez http://www.romedic.ro/acupunctura-medic-chinez. Eu stiam un super doctor roman Ion Ladea, care a studiat acupunctura in China, dar am citit ca a murit. Poate are discipoli... Eu as alege un medic chinez, i-am intrebat pe cei de aici si mi-au spus ca in China se face facultate de medicina traditionala, 5 ani in care invata numai acupunctura. Dar probabil ca medicii romani care fac si scoala de medicina din Ro o sa stie chestii despre hormoni, sange, etc. Sa alegi cum crezi tu ca e mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Neata buna fete frumoase...
Eu la munci deja..
Byty, nu am inteles daca sa iau sa sa nu iau aspirina....de 100 micrograme...
Pisumic, si la mine acele de acumpuctura sunt de unica folosinta...
Acupuncturisul meu, pe care l-am selectat din reteaua de Clinicii medical la care sunt arondata ( si care atesta -garanteaza profesionalismul cadrelor medicale le care le angajeaza) , deci acupuncturistul nu este medic....
Este asistent cu studii de acupunctura in China, cu specializare in fertilitate...printre altele...
o zi buna va doresc tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Buna fetelor. in sfarsit am facut si eu histeroscopia: in Bucuresti , la mediplus. Totul e OK, uterul arata bine , am un polip mic dar care nu afecteaza implantarea, deci nu trebuie indepartat. rezultatul biopsiei il voi avea doar intr-o luna. Totul a decurs ok , anestezia nu a fost totala , asa cum ma asteptam , eram semitreaza; am simtit cum se lucra si chiar m-a durut putin probabil cand a prelevat material pt. biopsie, dar a fost o durere usoara. Singurul lucru care nu mi-a placut a fost faptul ca nu am avut nici o discutie cu medicul inainte de interventie. Am povestit doar cu asistenta despre antecedente, dar eu as fi vrut sa am o discutie cu medicul legata de ex bacteriologic ala endometrului( pe care mi l-au cerut cei din Austria)si care vad ca nu se face niciunde in RO. Cu dr Poiana am povestit putin cand m-am trezit , dar eu eram asa de ametita ca de abea ma puteam concentra la ce discutam; ce intrebari sa mai pun ... chestia asta nu mi-a placut... dar a zis ca pot sa-l sun daca mai am probleme si nelamuriri. Ma rog, bine ca am scapat si totul e in regula ; sper sa nu am ceva surprize la ex. histopatologic.
Mona tin pumnii!
BRUNIsa fie cu noroc de data asta!
Adriatu inca n-ai primit rezultatul de la ultimul Fiv si iti faci planuri pt. urmatorul? Poate nu e cazul! Fii optimista ! Am sa te tin la curent cu tratamentul prietenei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Adria , doar acum am vazut la Fiv Ungaria rezultatul... imi pare rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adria42 spune:

Adijo

Mona, aspirina de 100mg si tromboass sunt acelasi lucru (acid acetilsalicilic), asa ca poti sa iei linistita 1tb/zi. Te astept cu beta mare, nu te stresa prea tare la servici!

Sisi, m-ai stimulat sa ma apuc de acupunctura! Multumim pt informatii!

Bytzi, Brunadria
Bryny, sarcina usoara si la termen!

Mergi la inceput