FIV Europa(31)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Neata fete.
Va invit la cafeluta de weekend..
Cea mai dulce a saptamanii..
Sa va zic ce ajutatoare iau eu...
Inafara de acid folic, magneziu + B6, Omega 3, si am inceput asa cu de la mine putere sa iau Aspirina de 100mg...iar de ieri am inceput si ceai de gingseng, de doua ori pe zi cate o juma de lingurita de praf ...
O zi buna tuturor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

sisipisi, pe langa ce ti-a raspuns cristal, as mai preciza ca AMHul se poate face in orice zi de CM, el fiind un hormon care nu prezinta variatii ciclice (sursa: http://www.synevo.ro/hormon-anti-mullerian-amh/, paragraful 'Recomandari pentru determinarea AMH') si daca il faci la Synevo dureaza ceva (la mine a durat cam 10 zile, ca au trimis analiza in Germania) - iti spun asta ca sa stii cum te organizezi cu timpul cand vii aici.
Probabil ca exista in Bucuresti clinici care lucreaza AMHul si de pe o zi pe alta.


12+
mutatia MTHFR C677T heterozigota + mutatia protrombinica (G20210A) heterozigota + mutatia PAI 4G/4G homozigota
insuficienta venoasa cronica bilaterala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

Fete am uitat sa va spun ca acupuncturistul mi-a zis astazi ca dupa ET sa astept cateva zile FARA ACUPUNCTURA...macar 3-4...si doar dupa aceea sa
vin la sedinta ...
Salve..

Mona

zuza


Mona in primul rand iti doresc multa bafta si sa fie fivul norocos!!! Cat despre acupunctura, nu stiu ce schema de tratement ai tu ( de fapt, nici pe a mea nu o stiu in termeni stiintifici ) Dar mie mi-a recomandat o sedinta a doua zi dupa punctien astfel incat sa poata ridica nivelul energiei, care evident a scazut mult in urma punctiei, iar dupa transfer, nici o alta sedinta, pana la aflarea rezultatului. Se pare ca mie mi-a prins foarte bine schema asta, desi dupa cum tot citeam pe net, ma gandeam ca poate imi face totul pe dos, mai ales ca nu era specializata pe ginecologie. Dar si-a dat interesul si s-a informat foarte mult si mi-a facut tot ce se putea, si moxibutie, si auriculara...Acum, eu doar ti-am relatata experienta mea, poate ajuta la ceva...Dar eu sper si iti doresc din inima sa te ajute si sa contribuie la reusita fivului! Pup si multa bafta!!!

------------------------------------
Cea mai fericita cu acte in regula!!!

Doamne, numai TU poti face minuni!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Neata fete...
La voi mare sarbatoare...
Sper sa aveti o zi frumoasa..
Va invit la o cafeluta tarzie...
Buburuza, cum o vrea DD.
Azi am fost la eco si mi-au vazut doi frumosi de 21 de cm si unul de 17 pe oD..
Pe stangul pauza zice el..( nu era doc meu )
Cum naiba, cand joi a vazut unul cam de 8 pe st
Endometru bun, peste 8mm..
Probabil punctia marti..asteptam analizele..
pupi si o zi buna va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

mona bravo pt grasuni
mah, dar in israel numai intr o sarbatoare o tineti.....vreau si eu....la cre al meu zice: gata ca nu mai emigram in israel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Mire, ce sarbatoare fato? La voi e sarbatoare..
La noi pana in Septembrie...nik...
Lasa isr...ca e bine si in europa....aici e prea "cald"...uneori
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mona40

Mire, ce sarbatoare fato? La voi e sarbatoare..
La noi pana in Septembrie...nik...
Lasa isr...ca e bine si in europa....aici e prea "cald"...uneori
Pup

Mona

zuza



iarta ma am citit de aiurea, deh mi e somn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Sufletel, intr-adevar nu am gasit nici o clinica in Romania si nici in Ungaria( acolo nu am sapat prea adanc , deci s-ar putea sa fie pe la Budapesta)care sa faca ex bacteriologic al endometrului. M-am hotarat sa fac doar histero cu biopsie ,si doar daca cumva se descopera o endometrita atunci sa merg in Austria sa fac ex bacteriologic. Daca totul iese ok la histero sper sa accepete cei de la wunsch doar histero cu biopsie. Eu am sindromul ovarelor polichitsice. Metformin iau 2x 500mg /zi.E prima data in 4 ani de tratamente cand iau metf. - mie insulina si ttgo imi ies ok si toti medicii mi-au spus ca as avea pcos nu de natura metabolica ci datorat unei malfunctii a suprarenalei- ca urmare , pana acum am facut tratament doar cu corticoizi ( si evident clasicele stimulari cu clomifen, inseminari si o fertilizare ) insa fara rezultat. Sunt chiar curioasa acum daca metforminul va face diferenta si voi obtine mult dorita sarcina....
Brunim-ai esti in Romania? poate totusi ne intalnim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Sisipisi, da, poti lua medicamentele pt fertilizare din Ro , chiar si din Ungaria; daca ai retete e si mai bine. La Wunsch monitorizeaza foliculii cam din ziua a 5-a, dar pe noi ne-au chemat doar din ziua a 9-a , primele eco urmeaza sa le fac in Romania( asta ca sa salvez o sapt de cazare in Austria). Sunt fete care nu au nevoie de monitorizare din ziua a 5-a , dar eu sunt predispusa la hiperstimulare si de aceea e imp. sa-mi urmaresc foliculii din 2in 2 zile.

Citat:
citat din mesajul lui Sisipisi

Fetelor am si eu o intrebare. Am decis sa facem o incercare la Viena. Intrebarea mea este: se poate cumpara tratamentul necesar pentru IVF din Romania daca primesc reteta din Austria (am citit ca e mult mai ieftin in RO)? Ca aici la mine nici Utrogestan nu pot cumpara fara reteta.
Ah, mai am o intrebare: cei de la Viena de la Wunschbaby fac monitorizari de foliculi? Ca olandezii mei pana si cu asta refuza sa ma ajute....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Salve fete,

Eu tocmai am facut la 15:30 ultima doza de decapeptil + gonal f si la 20:00 ovitrel
Maine pauza si poimane la 6:30 dim punctiea...
Doamne ajuta de data asta.
Va pupic pe toate

Mergi la inceput