"Dovlecei de septembrie-octombrie2009 *134*"

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Si eu abea astept poze.Paul s-a trezit deja,se joaca cu aceeasi punga,si mai arunca un ochi la mine
Kawa,mi-a placut tare mult cum ai scris despre puiul tau. Parca te si vedeam tare vesela si fericita,scriind ,asa,cu varfurile degetelor si chicotind.Doar ce am terminat de smiorcait la o fata din Buftea,ca mamicile de dovlecei se cinstesc cu mici si bere iar noi tastam aici in asteptare de pozici

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui delia79

Noi ne diversificam in continuare cu finger food, doar asa papa si soimita mea legume, fructe. Pana acum preferatele sunt brocoli si pastarnac la legume, si portocala la fructe. Dar gusta din toate (iaca lista: morcov, dovlecel galben si alb, cartof dulce, ardei gras, brocoli, pastai verzi, telina si asperge - scuze, imi scapa cum ii zice in romana ; iar la fructe : portocala, mar, para, papaya, banana, piersica...cam atat, nu e innebunita cu fructele )

Cerealele le accepta doar biscuite, dar nu cine stie ce , nu-i bai ca e grasunica . Nici sucuri nu doreste. Cam atat.

dovada




Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos


Delia long time no see,multu de aprecieri
Mai dar ce scumpa e Sofiuta cum papa ea acolo asparagus Si palariuta aceea o prinde perfect !! Biscuitii aia sunt din orez,nu-i asa? c aparca am vazut si pe aici.Mai,mie imi e cam frica sa-l las la BLW ca am incercat de vreo cateva ori cu banana si a muscat prea mult de am ajuns sa-i bag degetul pe gat
Cum reusesti,cum i le dai?




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09
"The moment a child is born, the mother is also born. She never existed before. The woman existed, but the mother, never. A mother is something absolutely new."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Buna fetelor,

ne-am intors si noi de pe afara, am papat si acum dormim ....

Multumesc Ioana pt indicatiile cu pozele ...incerc acum sper sa si mearga
pozeMaria

Am tot vrut sa pun si eu niste poze sa facem cunostinta, dar nu am mai gasit indicatiile din capitolele trecute si am tot amanat ...dar tot nu am mai avut rabdare sa le caut ....



_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui aricelul

Buna fetelor,

ne-am intors si noi de pe afara, am papat si acum dormim ....

Multumesc Ioana pt indicatiile cu pozele ...incerc acum sper sa si mearga
pozeMaria

Am tot vrut sa pun si eu niste poze sa facem cunostinta, dar nu am mai gasit indicatiile din capitolele trecute si am tot amanat ...dar tot nu am mai avut rabdare sa le caut ....



_

Maria (28.08.2009)




ABSOLUT SUPERBA E MARIA!!!! NU-MI REVIN, PTIU,PTIU....




Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Aricelule este superba fetita ta,cred ca o sa fie tare geloase mamicile cu fetite cheliutze.Si al meu avea par multicel si des,dar i-a cazut,a fost cheliutza o vreme,si acum are par de vre-o 2-3 cm.Haideti mai cu pozele,ce faceti acolo? Inoptati la Techila?

Lali Lacra de
Paul-Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

delia mereu dragutå..am vazut soimita care e atat de dulce cum papa ea singurå..E ideal ce ai reusit tu, bine cu ajutorul printesei tale.Vå pupåcesc!

Anamaria ce strengar frumos ai tu acolo.Ce distractie acolo in parcul acela frumos cu flori nemaipomenite!

Aricelul påi unde ai stat tu pana acum??Cum ai ascuns tu frumusete de fatå??E superbåååå..Mami e atat de specialå de imi venea så pup display-ul.så va traiascå!

Si te rog eu mult mai incantå-ne cu poze cu Maria cea frumoaså!!Nu tine pozele doar pt tine!!

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Delia multumesc frumos ...si Sofia e tare draguta, ce sa mai avem niste copilasi extraordinari ...toti doveceii au niste trasaturi superbe

Lali-mete ... ehe toata lumea ne zicea ca o sa-i cada parul, dar nu au cazut decat cateva fire .... dupa cum se vede la un an o sa avem un super mot

Sa nu uit .... sa urez si eu "La multe lunite, multa sanatate si numai bine !" lui Sophie Amelie

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia79 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan

Citat:
citat din mesajul lui delia79

Noi ne diversificam in continuare cu finger food, doar asa papa si soimita mea legume, fructe. Pana acum preferatele sunt brocoli si pastarnac la legume, si portocala la fructe. Dar gusta din toate (iaca lista: morcov, dovlecel galben si alb, cartof dulce, ardei gras, brocoli, pastai verzi, telina si asperge - scuze, imi scapa cum ii zice in romana ; iar la fructe : portocala, mar, para, papaya, banana, piersica...cam atat, nu e innebunita cu fructele )

Cerealele le accepta doar biscuite, dar nu cine stie ce , nu-i bai ca e grasunica . Nici sucuri nu doreste. Cam atat.

dovada




Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos


Delia long time no see,multu de aprecieri
Mai dar ce scumpa e Sofiuta cum papa ea acolo asparagus Si palariuta aceea o prinde perfect !! Biscuitii aia sunt din orez,nu-i asa? c aparca am vazut si pe aici.Mai,mie imi e cam frica sa-l las la BLW ca am incercat de vreo cateva ori cu banana si a muscat prea mult de am ajuns sa-i bag degetul pe gat
Cum reusesti,cum i le dai?




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09
"The moment a child is born, the mother is also born. She never existed before. The woman existed, but the mother, never. A mother is something absolutely new."







asparagus..., asa ii zice, merci

Pai, mami, fii antena: pun legumele la abur, las sa se moaie, scot si racesc, tai pe lungime, cam cat un deget de groase si servesc masa...adica le imprastii pe tavita soimitei. Ea alege de acolo ce o tenteaza. Din cate am citit eu, dara copulul baga el singur mancarea in gura, are instinctul de a nu se inneca, da mancarea afara daca nu poate inghiti. Iti dai seama ca si eu stau cu ochii pe ea cand papa, dar pana acum s-a descurcat si chiar a inghitit si bucatele mai mare (care s-au vazut la kk-uta ). Dar trebuie sa ai incredere in metoda, daca ti-e frica mai bine lasa, serios, nu are sens.Eu ''am ales'' metoda asta pt ca soimita mi-a refuzat categoric orice puré, mai mult de 7 zile la rand, so...am zis ca hai sa incerc si a mers.

M-ai spart cu japonezele, cat de subtirele si atletice sunt . Eu am revenit la nr de kg, dar nu arat nicicum ca inainte :((. Trebe sa fac sport, dar nu am nici timp, nici vlaga, nici vointa . Deocamdata, ma tarai asa.... sper sa-mi revin la energia mea de altadata.

te pup si mult succes

p.s. ador ciresii aia infloriti, mirific....



Mamy de Sofia scumpa (20 septembrie 2009)
Pozici Sofia botez
www.monitorulsv.ro/Local/2009-11-23/Primul-bebelus-botezat-in-costum-popular-bucovinean" target="_blank">Sofia bucovineanca
Photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kawaichan spune:

Citat:
citat din mesajul lui aricelul

Buna fetelor,

ne-am intors si noi de pe afara, am papat si acum dormim ....

Multumesc Ioana pt indicatiile cu pozele ...incerc acum sper sa si mearga
pozeMaria

Am tot vrut sa pun si eu niste poze sa facem cunostinta, dar nu am mai gasit indicatiile din capitolele trecute si am tot amanat ...dar tot nu am mai avut rabdare sa le caut ....



_

Maria (28.08.2009)


Aricelule era sa cad cu scaun cu tot...Doamne ce scumpa e si ce par are!!! Sa va traiasca minunea,cred ca esti in al noualea cer cu o asemenea minunatie!
Poti sa dai edit acum la ultimul tau mesaj,te duci si copiezi tot linkul acela cu "poze Maria" si-i dai paste la semnatura apoi,daca vrei sa-ti apara in fiecare mesaj




Mihaela,mami de Joshua 09.09.'09
"The moment a child is born, the mother is also born. She never existed before. The woman existed, but the mother, never. A mother is something absolutely new."



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aricelul spune:

Iulika adevarul e ca de cand l-am vazut pt Bruce in poze de imi venea sa-l pap tot, am zis ca trebuie sa pun si ceva pozici cu Maria ca ea "saraca" nu scapa la capitolul asta

_

Maria (28.08.2009)

Mergi la inceput