LMA, mamiOanaAlex! Albinutze de Mai-Iunie 2009(70)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Am cautat cu Sara , dar nu aveau astia...www.mysong.ro/product--ana--537.html" target="_blank">cantec personalizat..

Eu am achizitionat unul cu Razvan. Mamici posesoare de Razvan, daca va place si vreti, va trimit melodicile:)

pupici stupului

Ps ..doar ce am venit din parc si m-am enervat de numa..copilasi mai mari ca Razvan, altii mai mici imbracati in fasuri groase de iarna cu caciuli pe masura, ghete in picioare, esarfe la gat etc..parintii in maneca scurta si bietii copilasi... imi venea sa merg sa-i intreb de sanatate pe unii care mai pusesera bietului copil si gluga de la geaca in cap.

Noi eram intr-un tricou cu maneca lunga luat peste un body...caputul descoperit ca doar erau 20 de grade.

Aseara, alti nervi..d`aia nu am mai intrat..o mamica, cu un bebe de aproape 6 luni mi se plangea ca a ramas fara lapte. Eu, fata buna sa-i ponturi de cum sa sporeasca laptele ce sa faca etc etc..si ea ma sparge in bucati cu o super fraza aaa, mai nu ma mai chinui cu alaptatul, mananca destul de bine laptele de vaca, aluat in greutate 1 kg cu laptele de vaca etc..i-am explicat ce-i cu cazeina din lapte, ce impact are asupra bebelui etc etc..raspunsul a fost eh, fiecare mamica stie/simte ce-i mai bun pentru copilul ei.

Inainte sa scoata porumbelul , imi spune aca are pete rosii pe corp (dar, erau doar de la caldura nu de la alimentatie necorespunzatoare)...ca varsa (da ca e normal), ca are dereglari de scaun (ca asa fac bebelusii)...am inchis calc ca de mai stateam o bateam virtual

ete ca am reusit sa ma enervez iar..merg sa fac ciorbita si sa-mi vars nervii pe cativa morcovi.

Va pup pe toate!

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

"merg sa fac ciorbita si sa-mi vars nervii pe cativa morcovi." mai bine
Ioana multumim ca ai intrat sa-ti culegi urarile si distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_micu83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anda_magda

"merg sa fac ciorbita si sa-mi vars nervii pe cativa morcovi." mai bine
Ioana multumim ca ai intrat sa-ti culegi urarile si distractie placuta!

A venit bebica .... Din nou gotobina nevoie mare
Deja mamica de Clara
http://claraturcu.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/magduta/
http://tac.families.com/ezb/1196095.png



Esti mortala

Razvan imi canta de vreo ora koaie, koaie, koaie..(scriu cu "k" sa nu ma avertizeze)

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clodyac spune:

La multi ani!!! Sara sa fii sanatoasa si plina de noroc



mamica fericita si implinita de baietel frumos Razvan Andrei

www.flickr.com/photos/34943662@N02/3305358621/" target="_blank">poze clodya

pui mic

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraOana spune:

Citat:
citat din mesajul lui andata
LauraO, nu am priceput daca te bucuri sau nu ca incepi munca, sa stiu ce iti urez... Cerceii Ioanei sunt deocamdata de aia medicinali, nu e mare lucru de ei, dar eu sunt incantata ca are!


...ma bucur ca merg la lucru..pt e doar pt o saptamina


Sara sa fii sanatoasa, norocoasa si iubita. La Multi Ani !




Mami de Sebastian Gabriel 30.Mai.2009 http://b1.lilypie.com/1dPfp2.png
www.hi5.com/friend/photos/displayPhotoUser.do?photoId=3271029365&ownerId=174883471&albumId=275705303" target="_blank">Burtica si Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara,


La multi ani din toata inima pentru prima noastra albinuta,SARA!
Sa creasca mare si sanatoasa!!

Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirga spune:

"La multi ani Sara!" sa cresti mare si sanatoasa si sa-i bucuri pe parintii tai.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

Citat:
citat din mesajul lui ana_micu83

Citat:
citat din mesajul lui anda_magda

"merg sa fac ciorbita si sa-mi vars nervii pe cativa morcovi." mai bine
Ioana multumim ca ai intrat sa-ti culegi urarile si distractie placuta!





Esti mortala

Razvan imi canta de vreo ora koaie, koaie, koaie..(scriu cu "k" sa nu ma avertizeze)

***Andrei~Razvan, surprize in imagini***Hainute alese pentru printi si printese!***


abia acu am vazut ce ziceai ca-ti canta razvan.... hahahahaha....
pai daca are, are

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_Ioana spune:

Buna seara!chiar daca e ff tarziu si sunt rupta nu puteam sa nu intru si sa urez un sincer si calduros "La multi ani!"Sarei,prima noastra albinuta.sa cresti mare,frumoasa si cel mai important sa fii sanatoasa si sa-ti bucuri familia cu zambetul tau in fiecare zi.va pupam!
Andata...ms!
Ana...o mie de .esti o draguta si eu sper ca datile viitoare sa reusim sa petrecem mai mult timp impreuna.oricum te voi anunta cand mai venim in Sibiu si daca aveti timp facem o intalnire.
va las ca mai am putin de recuperat si apoi ma pun si eu la somn asa ca va urez usor.revin cand mai am ceva timp liber.
la tot stupul si noapte buna!

Mergi la inceput