Fulgusori Nov-Dec2009(63)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui dymomo77Andre la legume pun apa rezultata din fierberea la abur, la fructe nici pe aia nu pun ca ar iesi piureul prea subtire. La fructe as putea sa pun apa si ca sa ingros o masura de cereale. Ca lichid ii dau un ceiut ff diluat dupa masa de solide si san cat vrea el sa pape(asta pt ca nu ii dau supa de legume ci piure). Medicul zicea sa ii fac legumele la abur, sa le blenduiesc cu apa rezultata, sa mai adaug apa fiarta si racita si sa obtin o supa si partea mai groasa sa o dau cu lingurita iar zeama cu bibe. Mi se pare tare aiurea asa ca ii dau piureul si in loc de supa... san. Ca faza asta cu pune apa si apoi decanteaza si sa bea apa colorata cu bebele e pierdere de vreme(parerea mea).
Am inteles acum, multumesc Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

lavi, n-o stiu pe soacrata dar rares e al tau!!!

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nov.dec2009 spune:

Tina, esti trecuta la listuta cu mamici la actiune! Spor la slabit!

laurairina

Mamici de fulgusori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Buna dimineata de la Cluj.

Am avut o noapte linistita cu somn de la ora 23 pana la 07. Afara e urat asa ca sanse sa iesim afara sunt nule.
Am uitat sa va spun ieri a fost prima zi cand l-am pus pe Mihai in fund si asa de bine se tinea si chiar i-a placut.

Shtephy Au sa treaca si cele 3 sapt. rapid si ai sa scapi de ghips pana la urma.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

Dymomo noi suntem mai pe la inceputuri...nu stiu cat mananca ..e mai mult completare,for now..el ar manca mai mult decat ii dau eu clar...

fetelor,ma duc sa hranesc puiul si dupa ies la plimbare ,chiar daca e vremea aiurea...am bona azi ,asa ca in cel mai rau caz il las cu mama ca am de rezolvat niste chestii-trestii...

va ..see you later,alligator!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata

La multi ani sarbatoritilor

Iar noapte grea cu scremuturi multe

Am facut cerealele cu apa, dar maine ma mulg si o sa fac cu laptic (Diana multumim de info ), oricum i-ar a fost discoteca la gura lui, nu lasa sa cada nimik linge tot spre bucuria soatei

La treaba, see u later aligator

Raluca, mamica de Remus Andrei(8 nov '09)
Poze BUBU
asa creste Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Intrupe fuga sa-i raspund lui Andre.Eu fierb legumele siapoi le dau prin blender, nu adaug nimic lichid, doar ce-si lasa ele.Innainte ma strofocam sa-i dau si zeama in bibe , da am renuntat ca nu-i place....ai dau ceai

Revenim mai tarziu ca acum iesim in curte pe balansoar
all

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Neata

Poftiti la bruschete pentru cine doreste...


Andremerci. Cred ca vreau si io, iti trimit PM. Si mai vreau ceva...reteta aia de lasagna care a cerut-o si Mitzi ca dehh trebuie sa mentinem kg acumulate pana acum, nu?

Crissa intr-adevar e f frumos cu 2 copii, nu-mi imaginam ca va fi asa... poate sotzu tau cu timpu isi va schimba parerea

Miany felicitari lui David pentru intoarcere. Vad ca ti-a raspuns Diana legat de salina. As fi vrut sa mergem si noi cu copiii la Praid in vara, dar daca nu e voie sub 3 ani, asteptam pana la anu, cand voi putea sa-l las pe Dragos cu bunicii.

Shtephy offf, sa treaca cat mai repede inca 3 saptamani.

A_driana negriciosu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

M-am gandit putin...Andre de ce-i adaugi lapte in legume?????????....eu stiu ca s-ar pune putin lapte la inceputul diversificarii , ca sa accepte mancarea mai usor, sau se da lapte dupa ce papa , dar in cazul in care a papat putin si nu s-a saturat

Da cand deja masa este inlocuita si papa bine piure-ul nu-i mai trebuie lapte

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biara spune:

neata si de la noi, si poftiti la un fresh de mere, asa ca gustarica dintre mese
Ralu de ce nu incerci sa ii faci cerealele cu suc de mere sau de pere, eu cand i-am facut asa la maia nu am mai avut probleme cu tranzitul, daca le-am facut cu lapte praf nici nu s-a omorat dupa ele si s-a si constipat.
all of you

Bianca, mami de Maia Teodora (28.11.2009) Maia Teodora minunea noastra cu ochi de peruzea

Mergi la inceput