Fulgusori Nov-Dec2009(63)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Shtephy, i kiss you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Lavi- prostiutele pe care i le pun eu in picioare au talpa moale, inexistenta.Am vazut chestii frumoase, din piele dar cu talpa tare, dar evit plus ca nu merita investitia pana cand nu incep sa mearga.

Eu ii dau si de fason dar si pentru ca mi se pare aiurea sa il las in sosete.
Eu zic ca daca talpa e moale si ei nu merg inca, nu e nici un risc sa deformezi mersul.



mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Lylyana tocmai am vizualizat ultimele poze ale lui Alex, care e pur si simplu delicios...vad ca ii plac tare de tot piciorusele...e adorabil...Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Dy Nici apa nu pui? Am fost la cumparaturi si am aruncat o privire rapida pe cereale, 3 cutii am vazut pe care scrie ca se prepara cu lapte sau "supa vegetala". deci ... ceata e si mai ceata. Sa vad pediatra ce spune. Multumesc inca o data Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

neata si de la noi!

am citit tot, dar am uitat ce vroiam sa zic

o pup pe Shtephy si va las niste pozici noi incepand de aici

evident nu a baut ceai nici un somn , mai incerc azi cu lingurita

pup fetele cucuietele

EDIT: Lavi, si eu sunt cu nasul intr-ale voastre

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
pozicile noastre

varsta noastra

"Cateodata uitam ca copiii abia au ajuns pe pamant. Sunt ca mici extraterestii:sub forma de energie nestavilita si potential in stare pura. Se afla aici intr-un fel de misiune exploratorie si tot ce incearca sa faca este sa inteleaga ce le trebuie sa fie oameni."
Copilul de pe Marte-Menno Meyjes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Citat:
citat din mesajul lui coquelicot

Lavi- prostiutele pe care i le pun eu in picioare au talpa moale, inexistenta.Am vazut chestii frumoase, din piele dar cu talpa tare, dar evit plus ca nu merita investitia pana cand nu incep sa mearga.

Eu ii dau si de fason dar si pentru ca mi se pare aiurea sa il las in sosete.
Eu zic ca daca talpa e moale si ei nu merg inca, nu e nici un risc sa deformezi mersul.



mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)


merci, eu inca nu am cautat papucei...pentru ca aveam botosei si am zis ca daca inca nu merge...mai am timp.am primit si cizmulite si adidasi dar sunt greoi...oricum e trendy capishonul tau cu minitenisi in piciorute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Stephy E bine sa te citim, tare tare bine. 3 saptamani vor mai trece cumva si ele, iti amintesti cum ma incurajai? Muuuuuuuuuuuuuuuultaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa sanatate! Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

lavi,admirai si eu pozele lui rares si nu pot sa nu ma minunez cat de uimitor iti seamana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Stephy multa sanatate.
Andre la legume pun apa rezultata din fierberea la abur, la fructe nici pe aia nu pun ca ar iesi piureul prea subtire. La fructe as putea sa pun apa si ca sa ingros o masura de cereale. Ca lichid ii dau un ceiut ff diluat dupa masa de solide si san cat vrea el sa pape(asta pt ca nu ii dau supa de legume ci piure). Medicul zicea sa ii fac legumele la abur, sa le blenduiesc cu apa rezultata, sa mai adaug apa fiarta si racita si sa obtin o supa si partea mai groasa sa o dau cu lingurita iar zeama cu bibe. Mi se pare tare aiurea asa ca ii dau piureul si in loc de supa... san. Ca faza asta cu pune apa si apoi decanteaza si sa bea apa colorata cu bebele e pierdere de vreme(parerea mea).
Fetele care sunteti mai departe cu diversificarea(in special Simina-ca Maya papa tare bine) si poate Lumi, Miany cam ce cantitate de solide papa la o masa??? Ca sa imi dau si eu seama ce inseamna o masa de solide completa.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Da, Rares e pasionat de ros telecomenzi si telefonul meu...cum il vede...cum il baga in gura!

Miany, multumesc...da seamana cu mine...soacra`mea zice ca seamana cu ea...eu o las sa se bucure...dar toata lumea asa imi zice...ca e ca mine

Mergi la inceput