FIV 272

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speranta2 spune:

Bravo Buburuza!!!!! Felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uxaa spune:

Buna fetelor!Vreau sa cer si eu un sfat aspirantelor/mamicilor din Constanta.Povestea mea este urmatoarea:am demarat proiectul bebe in iunie 2009 dar cum nu s-a intamplat nimic in martie 2010 am inceput controalele si am gasit problema-spermograma sotului care este la pamant.Prima spermograma efectuata la Synevo arata cam asa-0,6mil/ml cu forme normale 10% si spermatozoizi cu mobilitate redusa/imobili 100%.Am apelat la un urolog-dr Voinea Felix care ne-a spus sa refacem spemograma si o serie de analize hormonale.A doua spermograma facuta la Provita a fost un dezastru,adica azoospermie...Cu acest rezultat ni s-a recomandat o punctie biopsie testiculara pe care urmeaza sa o efectuam la sfarsitul lunii...Am incercat sa aflu cat mai multe despre aceasta situatie si am ajuns la concluzia ca mai mult ca sigur vom fi nevoiti sa apelam la FIV cu ICSI...Avand in vedere ca nu dispunem de o situatie financiara stralucita am selectat clinicile de FIV in functie de costul procedurii-respectiv Giulesti(1400 euro) si Medlife(1600 euro).Acum intrebarea mea este daca exista in Constanta vre-un medic care sa colaboreze cu aceste clinici-ma refer la monotorizarea foliculilor pe parcursul stimularii sau este nevoie sa ne deplasam de fiecare data la Bucuresti (ceea ce ar fi destul de dificil).Am tot citit pe forum si nu am gasit informatii decat despre dna dr Lutescu care colaboreaza cu clinica Med NEW Life care este insa mult prea scumpa pentru posibilitatile noatre...Exista vre-o mamica din constanta care sa fi apelat la FIV in cele 2 clinici numite de mine mai sus?cum ati procedat?cum ati stabilit contactul cu clinicile din bucuresti si cam cat a durat toata procedura( de la primul contact pana la inceperea procedeului propriu zis? Imi cer scuze ca m-am intins cam mult si poate v-am plictisit cu toata povestea mea dar sunt destul de confuza si incerc sa ma lamuresc ce drum ar trebui sa urmez pentru rezolvarea acestei problemne...
In speranta ca voi primi un raspuns va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

zuzabuburuza, felicitari si aici!!
sarcina usoara !! ai gemeni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

bravo buburuza!!! ma bucur tare ca ai reusit! sarcina usoara si la termen!!

broscuta7multumesc de info! Si eu am fost azi la Giulesti dimineata. Probail ca ne-am vazut la usa la Profesor.

Adhnana lui Alexandru-Bogdan (8.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verga spune:

Buburuza Felicitariiiii!!!

Speranta 2eu merg de doar 6 luni la doamna dr Codreanu si comparativ cu celelate FIV-uri facute cu alt dr mi-a fost mai aproape de suflet dar parerile pot fi impartite si fiecare poate sa perceapa un dr diferit

Veronici ceva simptome?

Brunadria lasa testele si relaxeazate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

BUBURUZA bravoooo,sint gemeni.
Brunadria eu cred ca ai facut prea repede testul,dar te inteleg prea bine,eu faceam unul in fiecare zi din ziua a 8(transfer de embrioni).Te pup si da Doamne sa fie bine.
Mirela,Viola bafta multa fetelor.Sa fie 3 cu noroc!!!

2010 va fi anul meu norocos
DOAMNE AJUTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui BuburuzaL

Gata fete, nu va mai tin in suspans. Am primit rezultatul: z 15 de la punctie, beta 522!

------------------------------------

Ce iepuras darnic!!! Doamne, numai TU poti face minuni!!!




ooooo
super bravo gargaritzo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui daniela74

BUBURUZA bravoooo,sint gemeni.
Brunadria eu cred ca ai facut prea repede testul,dar te inteleg prea bine,eu faceam unul in fiecare zi din ziua a 8(transfer de embrioni).Te pup si da Doamne sa fie bine.
Mirela,Viola bafta multa fetelor.Sa fie 3 cu noroc!!!

2010 va fi anul meu norocos
DOAMNE AJUTA


daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Mona 40
si eu am acest protocol ultrascurt cum ii spui tu , numai ca este combinat merional cu gonalf.
O sa incep luna viitoare in z2.
Ai luat AC inaine?Eu nu am luat de data asta.
Multa bafta !!!
Buburuza
FELICITARI !!!

sarcina usoara si la termen !!!
mirela2
Mult , mult noroc !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

luck multumesc frumos

Mergi la inceput