FIV la Sibiu (11)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordemunte spune:

Ciuripica,FSH-ul tau cat e?(io's obsedata de FSH )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oria77 spune:

Deja ma simt acasa printre voi! I-am declarat sotului ca ma duc sa vad ce fac fetele mele si abia asteptam sa revin aici, unde sunt inteleasa, vorbim aceeasi limba si ceea ce conteaza...intotdeauna exista cineva sa te incurajeze!

Sunt amarata rau. Se pare ca la operatia de scoatere a chistului care s-a rupt pe ovarul drept, s-a luat un pic si din el. Nu grav, doar suficient si normal pentru o operatie de tipul asta, cred! Doctorul Ispasoiu? Extraordinar! Nu se hazardeaza in promisiuni, prezinta totul pragmatic, cu bune si cu rele. Pentru mine e medicul perfect! Mi-a spus ca am FSH-ul marit - voi repeta analiza, poate e eroare dar exista o probabilitate mare sa nu fie gresita analiza. Mi-am luat tratamentul pentru ureplasma si myco iar dintre protocoalele pt FIV, 2 cate stiam, pentru mine e buna varianta...3! De care acum m-am apucat sa citesc, habar nu am cu ce se mananca. Stimularea cel mai devreme o incep peste 3 luni. Grozav!

Am facut ecografie - lipsa hidrosalpinxului, cel putin aparenta dupa cele 2 operatii, m-a mai linistit. Imi sta pe creier ASC-US-ul din PAP si FSH-ul anormal (ziua 3 - 9.58). Rezultatele ulterioare la analize le voi trimite pe mail, nu mai trecem prin corvoada drumului. Pentru FIV nu imi voi scoate tropele, inca o laparo risc sa fie prea mult, mai ales ca imi functioneaza in parametrii normali doar un ovar. Asa ca se va aspira lichidul, asta a fost hotararea de principiu in faza asta.

Concluzii: consider ca un medic tanar - cam cat mine de altfel, mai are chef sa se lupte si "arsenal" proaspat asimilat pentru a invinge tarele organismului meu. Faptul ca se explica amanuntit toate etapele FIV-ului, adaptate cuplului, si nu pleci mai nauca decat te-ai dus, e extraordinar. Clinica se prezinta ireprosabil. Onestitatea cu care mi s-au prezentat negru pe alb sansele de reusita m-au facut sa ma decid ca in 3 luni, atat de sanatoasa pe cat voi putea sa fiu, sa incep la Polisano si nicaieri altundeva - un FIV sau ce va fi nevoie. Fara un bebe, nu scapa de mine! Chit ca imbatranim impreuna!

"Flatter me, and I may not believe you. Criticize me, and I may not like you. Ignore me, and I may not forgive you. Encourage me, and I will not forget you." William Arthur Ward

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Oria ma bucur ca ti-a placut dr. Intr-adevar nu-ti promite marea cu sarea si iti spune clar ce sanse ai ca sa nu-ti faci iluzii si apoi sa faci depresie. Poti sta linistita ca vor face tot ce pot pentru tine ca sa-ti indeplineasca visul si nu se lasa usor. Stiu ca ti se pare mult de 3 luni...si eu sunt la fel. Mi se punea pe creier numai cand auzeam o luna pauza...sau acum la stimularea cand era pregatit sa renuntam din cauza de poor responder. Dar tot timpul mi-a zis...rabdare...foarte multa rabdare. Eu iar il ascultam?

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Ciuripica intr-adevar e prea devreme pentru test din pp. Incearca un beta ca are sanse mai mari sa iasa acum. Iti tinem pumnii sa iasa bine.

fericita!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna dimineata

Deci numai impresii pozitive de la Sibiu, nu ca ne-am fi asteptat la altceva, dar e placut sa auzi noi lucruri bune despre doctor I.
Cristina12, se pare ca tu vei deschide "jocurile olimpice". Multa bafta si sa se finalizeze in iunie cu .
Oria77, mi-a placut sa aud ca dr. e fair si ne spune ce probleme trebuiesc rezolvate inainte de FIV. Si eu vreau sa incep cat mai repede procedura, dar totusi as prefera sa-mi spuna daca sunt probleme, ca sa nu risipesc 3000euro si sperante aiurea.Bafta cu tratamentul si poate ne vom intersecta pe la clinica.
Gravidutele noastre ce mai fac?
Bubu30, cum esti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mocanitza spune:

Multumesc Yarrina, si eu simt ca va fi bine de data asta!

Bafta tuturor,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Cristina, se pare ca urmam acelasi protocol...stimularea cu ce o sa o faci? Eu cu gonal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alecori

Cristina, se pare ca urmam acelasi protocol...stimularea cu ce o sa o faci? Eu cu gonal



Alecori, tu cand incepi procedura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

ciuripa, te intreb si eu cat ai FSH-ul, si cu ce tratament ai facut pentru IA?
o zi buna tuturor fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hypnotic1978 spune:

ciuripica, scz, te-am botezat

Mergi la inceput