FIV la Cluj 33

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

ale ...clujul este un oras deosebit ...fiecare straduta si fiecare cladire are poveste ei

dar spunemi... am vazut ca esti din bucuresti cum ai ajuns tu la cluj sa faci fiv?unde mergi la medic in cluj?mai bine spus unde faci fiv-ul

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AleDutulescu spune:

draga mea, sunt din bucuresti si doctorii de acolo mi-au lasat un gust amar. nu am avut curaj sa fac fiv acolo. sunt jurnalist si de-a lungul vremii am aflat tot felul de lucruri. furt de ovocite, bani aruncati in van, etc. mi-a fost confirmata banuiala la chestia cu sabyul.
in fine, am 5 ani de cand incerc. 2 IA si stimulari. merg la preot la targu mures, la parintele cristian pomohaci. un om cu mare har. am tinut canoane, ne-am rugat si parintele ne-a sfatuit sa facem fiv. sincer nu credeam ca ajung aici insa Domnul mi-a dat putere si uite ca acum imi voi implini visul.
merg la dr Micu, e un om de exceptie. si asistenta lui, Marilena, dar si embrioloaga Stela. nici de infirmiere nu ma pot plange sau de anestezist. SUPER OAMENI!!! PROFESIONOSTI. cam asta e. stam intr-un apt inchiriat, de fapt garsoniera, undeva langa gradina botanica si asteptam sa ne cheme la ET.
sincer, m-as muta la cluj :D

tu? care e povestea ta?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna dimineata!

Bravoooo Ale!
Si eu din ce am citit pe aici,e buna productia,cam 10-12 ovocite am citit eu pe aici ca se extrageau,cat despre embrionasi e bine si unul daca se prinde,dar sigur vor ramane mai multi;mai multe despre cat de buna e productia,poate iti spun fetele.
iti urez mult noroc
Sa ne tii la curent.
Da,e frumos Clujul,daca puteti mergeti si la Hotel Belvedere,se vede tot orasul de acolo,e super!
Te pup si te asteptam cu II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

`Neata
Georgetani-eu fac Fiv la Cluj, la dr.Surcel.
Ale


Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Ale in ce zi a cm ai inceput stimularea?


Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Buna dimineata corina

BAFTA pe maine,sa fie o zi foarte buna si pentru tine si pentru georgetani,de fapt pentru toate fetele "ce-s pe cai maine"
Cum sunteti,aveti emotii?
Ca eu am avut un nod in gat cand am fost la IA.
Mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

buna dimineata ...ale ,corivio

cristina si restul fetelor

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

e ale povestea mea incepe asa...caum 7 ani imediat dupa nunta am venit in ungaria ...cu trecerea timpului am invatat si eu limba ,sotul meu o stia,si ne-am hotarat sa facem un bebe ,care bineantales sa lasat asteptat ...am cautat un medic dupa cam 2 ani de incercari care zicea ca totul este in regula cu mine si la trimis pe sotul sa-si faca analize la sperma care au iesit foarte bune ...mi mia dat trat cu closty timp de trei luni in care am mers de vreo trei ori pe luna la eco si totul era ok ...dupa trei luni a spus sa mergem acasa si sa facem copi ca el nu intalege de ce nu ne iasa ...am asteptat iara cam un an jumate si ma-m inervat si am cautat o clinica de reproducere unde am luato de la zero ...analize peste analize iar acuma am facut iara teri luni de closti ci tot felul de injecti fostimo,ovitrelle,choragon ...si tot nimic acuma astept sa vina cm si merg la insemanare poate ,poate cine stie ....cam atat sper ca nu ma-m lungit prea tare

hai iubito te astept cu vesti

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Salut fetele!
Am un pic de timp liber si am reusit sa intru.
As minti daca as spune ca nu am emotii, mult mai mari decat la IA.Dar imi impun sa fiu calma sa ma mentin cat mai "calculata"in simtaminte.Pe de o parte abia astept,pe de alta mi-e un pic frica de esec, desi luna asta eu m-am monitorizat si am avut si ovulatie spontana si cred ca din punctul meu de vedere sunt ok.Daca reusec sa fac foliculi buni si sa nu dau in hiperstimulare,cred ca totul va fi bine.
Dupa aceea suntem la mina lui Doamne Doamne.
Sa fie cu noi cu toate.
Voi cum sunteti?

Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corivio spune:

Tare as vrea sa iasa luna asta,pentru ca in jurul meu ploua cu gravide,si de 7 ani ma tot chinui.
Scuze ca v-am innebunit ,dar sunt in focul emotiilor de tot felul.

la toate

Corina,in curand o fericita

Mergi la inceput