FIV la Cluj 33

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:


Buna dimineata fetelor!

O zi buna!
Incepe weekend-ul
Ale,inteleg acum,deci tu ai ales FIV-ul.
Iti doresc sa ai multi embrionasi si sa vii apoi cu II.
Fetelor,ce inseamna "oute" de calitate?
Multumesc.
Brunadria,lilicica,maddutz,corina,ale,anamy,mara,uratica,ennni,bendeljulia,criadema,kry,moniland si toate celelalte fete si nu in ultimul rand bebelusilor multi pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

neata buna..
ale doamne ajuta , sa fie fiv ul norocos..
cristina te lasam sefa la subiect ,
eu am fost putin ocupata , duminica plec in romanica
petruta ceva vesti?
uratica ce ai facut la dr? totul e ok?
cris tu nu aveai planuri in viitorul apropiat?
mara cand iti iei omuletii de zapada?
bafta tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:



Brunadria ca vii,dar pe unde mergi?
Brunadria facem pe sefa cu schimbul,toate fetele;
Uratica ce-ai facut la doctor?
Fetele,care-mi explica si mie,pls,ce inseamna oute de calitate?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turqoise spune:

cristina, oute de calitate inseamna ovocite de o calitate buna,cu cat ovocitele sunt mai multe exista posibilitatea mai mare de a se fertiliza mai multe,astfel incat in contact cu spematozoizii sa rezulte embrioni de calitate cat mai buna care sa se dezvolte sanatos in burtica. sper ca am explicat destul de bine dar vor veni si fetele cu completari ca ele stiu cel mai bine

bruni, zbor placut spre Ro,ma bucur ca te-ai reprogramat pt.fiv in iunie,iti doresc mulllllllllt noroc inca de pe acum.

uratica, imi e tare dor de tine, iti simtim lipsa tare mult, poate ne faci o surpriza si vii cu o veste buna.pupici


fetele dragi si va doresc un weekend cat mai placut, eu merg la munte, plaja, gratare, relaxare, uau, can't wait

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Turqoise,multumesc,distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Buna fetelor,
Va doresc un 1 Mai fericit,cu mult soare,gratare,familie,prieteni.
Pare o vreme de milioane.
Distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

heii clujencelor
petruta ma rog pt tine sa fie bine, astept vesti
uratica cum a fost joi la doctor , ce ti a spus?
cristina multumesc la fel ..
turqoise tu ce planuri ai?
georgicule fata draga..
weekend frumos tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

hei cucuietelor..ce dor imi e de voi..si cat va simt lipsa!!!
multam fetelor noi ptr gandurile bune si salutari! si multa multa bafta la bebici va doresc!
asa..acum sa revenim..
deci..joi am fost la dr si se pare ca aderentele mele s-au refacut!dar asta e!partea dreapta e plina de aderente,insa ma bucur ca drii de aici se misca ff repede cand e vb de infertilitate!mi-au facut a doua zi-vineri-hormonalele si o alta citologie si..cand imi vine cm-prin 15 mai cred..o sa fac din nou HSG ptr a vedea trompele..dupa care in 25 mai o sa fac o ecografie superperformanta si histeroscopie in acelasi timp ptr a vedea cat de tare ma incurca aderentele..iar apoi in iunie fac programare ptr inseminare sau fiv..depinde de cum imi gasesc trompele!asa ca..mai am un pic de asteptat!ar fi bine sa merg pe inseminare ptr ca e gratuit si plus de asta se face chiar aici in oras-la nici 5 minute de unde stam..asa ca..Doamne ajuta!
daca voi face fiv-trebuie sa merg in murcia!cam la 250 km departare de noi..dar e ok si asa!fiv-ul cred ca se plateste,dar pana rezolv cu actele si alte cele o sa fac rost si de banuti!
acum va fi cum o vrea Dzeu!insa..simt ca va fi bine!stiu eu!voi reusi din prima si voi avea si gemeni!asa ca pazea..urc pe val!si va trag si pe voi toate dupa mine!
iar dupa ce raman insarcinata vin si tragem o bauta..cu ceai sau suc binenteles..ca si-asa sunt eu aeriana..macar plozii sa-mi iasa intregi la minte!
uff..ma mir cum de nu mi-am pierdut inca optimismul pe aici..ptr ca am avut multe probleme..plus ca acum tati al meu e bolnav-tratamentul trebuie sa il faca in bucuresti..frate-miu singur nu se descurca cu el..asa ca..trebuie sa ii ajut si pe ei!deci ma impart in 10 si incerc totusi sa raman si intreaga!
in rest,sunt fff obosita..lucrez non stop dar macar am satisfactia ca incet incet viata mea prinde contur cat de cat!simt ca ma apropii de realizarea celui mai mare vis al meu si asta imi umple sufletul de speranta!
dar v-am inebunit de cap!asa ca va pupacesc si incerc sa fiu la curent cu evolutia fiecareia dintre voi!mereu va citesc..insa acum cum trebuie sa ma si mut dintr-o casa in alta..sunt cam varza..dar..promit ca revin cu forte proaspete!
fetele dragi si va urez sa aveti parte in fiecare zi de bucurii care sa va umple inima si viata de fericire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns edennoa spune:

salutare tuturor

vreau sa va intreb daca stiti careva cum se numeste dr biolog / dr bioloaga care prepara sperma la Gine 1 pt procedurile de inseminare si fiv; sau daca sunt mai multe, de care stiti ca e mai okay

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina3343 spune:

Uratica draga,

Eu iti doresc sa reusesti cu IA!
Iti doresc numai bine si sanatate tatalui!
la toate si o zi minunata

Mergi la inceput